Суд не дозволив прикарпатському нардепу взяти на поруки хлопця, який порвав портрет Порошенка

 

/data/blog/65533/db0198cfbaf2906d038345111dc57d6c.jpg

 

Апеляційний суд Вінницької області відмовив народним депутатам Юрію Дерев’янку, Ірині Сусловій, Ігорю Луценку, Дмитру Ярошу, Юрію Левченку та Сергію Мельничуку взяти на поруки затриманого громадського активіста Юрія Хорта Павленка.

 

За словами правозахисника, члена Ради партії «ВОЛЯ» Олексія Бонюка, який у Вінниці безпосередньо бере участь у захисті підсудного, Апеляційний суд виніс таке рішення, бо вважає, що порука не забезпечить обов’язків, які має взяти на себе Юрій Павленко, передає Фіртка з посиланням на прес-службу партії "Воля".

 

«Утримання під вартою Хорта – абсолютно необґрунтоване. Адже, як з’ясувалося, прокурор ні в Апеляційний, ані в суд першої інстанції жодних відео які доводять причетність Павленка до правопорушень –  не надавав. Тобто нема доказів, що Хорт причетний до будь-яких протиправних діянь. Натомість є безліч свідків, які стверджують, що Павленко не вчиняв цих злочинів і мирно поводився на мітингу», - наголошує Олексій Бонюк.

 

Він додає, що рішення суду першої інстанції грубо порушує статтю 5 Європейської Конвенції з права людини, коли суд навіть не перевіряв наявність та достовірність наданих доказів.

 

«Справа Павленка – ідентична тим, які порушувалися міліцією проти активістів Майдану. Як і там,  єдиними доказами проти Хорта є свідчення потерпілих з міліції», - зазначив правозахисник.

 

Нагадаємо, що в Ухвалі суду від 8 грудня про ув’язнення Юрія Павленка зазначається, що по кримінальному провадженню зібрані докази, де на відео нібито зафіксований обвинувачений, також є заяви про вчинення кримінальних правопорушень та інші матеріали досудового слідства.

 

За словами Олексія Бонюка, на сьогоднішньому судовому процесі були присутні до 100 громадських активістів. Натомість, суд, який, відповідно до норм КПК, мав би випустити Хорта на поруки народних депутатів, фактично виявив свою нездатність стояти на сторожі закону.

 

«Суд самоусунувся від застосування норми закону і розгляду всіх обставин, які повинні досліджуватися. Суд заявив, що не повинен перевіряти, чи є обґрунтована підозра у вчиненні діяння Хортом. Адже суд не повинен так «безмежно довіряти» прокуратурі і дійсно має перевіряти чи вчиняла особа злочин», - вважає член Ради партії.

 

Як розповів людина ВОЛІ, під час судового засідання було кілька показових моментів, які свідчать про ту прірву між судовою владою, якій недовіряють, і громадянами, які зневажають стару систему.

 

«Коли починалося слухання – увесь зал почав співати гімн України. Натомість, суддя та правоохоронці на це все дивилися з презирством. Також, тільки-но суд сказав, що не задовольняє прохання народних депутатів про поруку, увесь зал за секунду повернувся і став до суду спинами. А у кінці – усі кричали «Ганьба», - ділиться Олексій Бонюк.

 

«Це показове ставлення до судової системи, яка ніяк не змінилася після Революції Гідності. Влада надалі керується іншими принципами, правилами, цінностями. В свою чергу, прості люди це все відчувають і зневажають і не довірять їй. Може бути всяке, але коли ти виносиш рішення законне та належним чином його обґрунтуєш  – до тебе ніколи не повернеться 100 людей спинами», - відзначив правозахисник.

 

Він додав, що однозначно захист буде подавати скаргу до Європейського суду з прав людини за неправомірне ув’язнення. А в той час Юрій Павленко буде вимушений перебувати в ув'язненні за діяння, якого не скоював.

 

Нагадаємо, 8 грудня у Вінниці активіста було затримано за те, що він порвав портрет Президента під час масових протестів громадськості у Вінницькій ОДА. Однак, під час затримання активісту інкримінували підозру в масових заворушеннях і наругу над державною символікою. Люди ВОЛІ, народні депутати Юрій Дерев'янко та Ірина Суслова (партія «ВОЛЯ»), а також Ігор Луценко (ВО «Батьківщина»), Дмитро Ярош («Правий сектор») і Юрій Левченко («Свобода») хотіли взяти на особисту поруку затриманого, однак Апеляційний суд їхнє клопотання не задовольнив.


17.12.2014 384 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

679
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11201 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1894
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1792
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2791
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4647

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

414

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1087

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1496

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1361
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1742
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1560
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1268
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

642
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

721
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1910
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2238 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20408
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

389
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

734 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

775
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1120