Студенти презентували проєктні ідеї для прикарпатських ОТГ: облаштування парків, ринку і відпочинкових зон

Що змінює утворення громади? Принципи управління територіями, насамперед, і фінансову основу повноважень місцевої влади. Проте і візуально, більшість громад змінюються за дуже короткий період.

На Прикарпатті такі зміни спільно зі студентами Університету Короля Данила допомагає робити Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», в рамках реалізації концепції «НОВЕ ОБЛИЧЧЯ ГРОМАД ПРИКАРПАТТЯ ОЧИМА МОЛОДІ ВНЗ», передає Фіртка.

У п'ятницю, 21 червня студенти презентували проєктні ідеї та їх візуалізацію для шести ОТГ, які за кілька місяців розробили спільно з представниками громади.

«В рамках цього спільного проєкту ми робимо дуже потрібну справу, у яку мало хто вірив на старті. Але крок за кроком, перші ідеї вже розпочали реалізовувати у громадах. А вони дали поштовх для наступних. Саме бачення молодих людей, їх креатив, здатність ризикнути і запропонувати щось нестандартне, і дозволяє громадам отримувати на виході цікаві рішення, робити їх простір гармонійнішим та загалом підвищувати комфортність життя», - зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк вітаючи учасників презентації.

У свою чергу, декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Михайло Косьмій зазначив, що для молодих фахівців це реальна практика, яка дає уявлення про роботу на місцевості з реальними об’єктами, а також дозволяє прослідкувати втілення проєкту в життя. Адже минулорічні проєктні ідеї вже розпочали втілювати в життя у прикарпатських громадах.

«Співпраці в рамках цього спільного з університетом проєкту триває вже другий рік. У 2018-му студенти університету опрацювали та візуалізували 21 проєкт для 12 об’єднаних громад. Цього року протягом кількох місяців студенти створили 7 проєктів для 6-ти прикарпатських ОТГ», - говорить радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марія Баран.

Серед презентованих проєктів, наприклад, відновлення та благоустрій території навколо «Білої криниці» у Переріслянській ОТГ, який розробив студент Петро Джогола.

«Це навіть більше ніж ми очікували. Вийшла ціла відпочинкова зона з інфраструктурою, парковкою, яку в майбутньому можуть використовувати навіть туристичні автобуси», - зазначив після презентації представник Переріслянської ОТГ Василь Гаврищук.

Ланчинська ОТГ вже другий рік співпрацює зі студентами в рамках проєкту. Цьогоріч студенти розробили та візуалізували проєкт благоустрою комунального ринку «Торговиця» в Ланчині. Автором ідеї і архітектурно-дизайнерського рішення для якого став студент Владислав Сак. Представники громади задоволені співпрацею і вже шукають ресурси для втілення ідеї.

«Ми вже другий рік працюємо зі студентами. Минулого року це були ідеї з благоустрою скверу в центральній частині селища Ланчин та проєкт будівництва оглядової вежі у с. Добротів Ланчинської громади. На облаштування скверу кошти вже знайшли. Оглядову вежу вже також розпочали виготовляти на Івано-Франківському підприємстві ВО «Карпати» та облаштовувати територію. Сподіваємось у серпні вересні буде відкриття цього туристичного об’єкта», - зазначив заступник селищного голови Ланчинської ОТГ Василь Іванішак.

Дуже цікаве архітектурно-дизайнерське рішення для облаштування центральної частини села Витвиця запропонував студент Ярослав Якуб’як. Особливістю проєкту є врахування перепадів рельєфу біля річки та відповідне передбачення берегоукріплення.

Для Брошнів-Осадської громади студенти Антон Забавський і Володимир Вацик розробили архітектурно-ландшафтний дизайн території центрального парку з реконструкцією біля Народного дому. Так само облаштування парку і ландшафтний дизайн запропонував студент Крістіан Антоловський на запит новоствореної Букачівської ОТГ. Тут ще й оригінальну фотозону передбачили.

«Хотіли чогось нестандартного, тож обрали декоративний макет кленового листка. У майбутньому, коли будемо впорядковувати територію парку – навколо плануємо висадити кленові дерева, які змінюють колір», - розповіла представниця Букачівської ОТГ Тамара Гаргат.

Для Спаської ОТГ створили проєкт облаштування багатофункціонального дитячого майданчика у місцевому дитсадку «Сонечко», автором якого є студент Ярослав Гладюк, а також облаштування ігрового майданчика для спільного дозвілля батьків, дітей і молоді на одній з вулиць села Спас, автором якого став Богдан Бериш.

Загалом за час існування цього проєкту співпраці студентами.


22.06.2019 1048
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

905
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2372
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2044
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2072
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6295 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2362 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

230

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1053

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1032

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1303
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

161
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

517
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1979
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26414
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

466
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10384 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

469
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

323
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

475
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

546
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1495