Студенти-медики провели робочий день з ректором (фото)

У п’ятницю, 16 листопада, до Міжнародного дня студента в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася неординарна і вже традиційна подія. Студенти-медики від першого до шостого курсу провели робочий день разом із ректором ІФНМУ, професором Миколою Рожком.

Нагадаємо, проект «Студент у шкурі ректора» ініціювала Європейська медична студентська асоціація (EMSA). Вперше ця подія відбулась у 2016 році, тож цьогоріч студентство вже втретє звернулося до ректора з такою пропозицією, на яку він з радістю погодився. Тож п’ятницю Микола Рожко провів у компанії 10 молодих людей, до числа яких увійшли як майбутні випускники, так і першокурсники, інформують в ІФНМУ.

До слова, кандидатів на день з ректором EMSA відбирає за результатами анкетування. Студенти розповідають, що анкети не мають прізвищ, а лише номери, завдяки чому відбір є об’єктивним. Цього року в цьому своєрідному конкурсі взяли участь понад 30 студентів.

«Вже третій рік ми напрошуємося до ректора напередодні Дня студента, і він з радістю погоджується провести з нами свій робочий день, — розповідає голова EMSA, студентка шостого курсу Юлія Дмитрук. — Студенти можуть побачити, яка людина керує університетом, побачити роботу з розбудови і благоустрою, яка щодня йде в університеті».

О 8:00 студентство і ректор зустрілися в стоматологічному корпусі університету, де щоранку Микола Рожко займається науковою роботою. О 9:00 ректор у супроводі студентської делегації вже був у своєму кабінеті в центральному корпусі, де опрацьовував кореспонденцію, підписував накази, розпорядження тощо, а також відверто відповідав на численні запитання молоді.

За словами студентів, за попередні два роки, коли відбувався робочий день з ректором, вони обговорювали з ним чимало питань з життя університету та студентства, і чимало з ідей втілені та втілюються в життя. Так, разом зі студентами ректор планував, як виглядатиме колишнє кафе «Наукове», де зараз триває капітальна реконструкція, що першочергово необхідно робити в студентських гуртожитках тощо.

Після роботи в центральному корпусі почалась традиційна для ректора щоденна рутина — об’їзд різних корпусів університету, де триває ремонт, благоустрій, або ж де нещодавно такі роботи завершились. Студенти побували в морфологічному корпусі, де продовжуються масштабні ремонтні роботи. Заглянули до майбутнього університетського музею, де якраз завершується облаштування експозиції. Оглянули, як йдуть ремонтні роботи на кафедрі терапії і сімейної медицини післядипломної освіти. Побачили, як на спорткомплексі по вулиці Целевича завершується реконструкція басейну та будівництво сучасного тенісного корту. Завітали на кафедру мовознавства і побачили кімнату, яку зараз готують під облаштування сучасного лінгафонного класу. В гуртожитку №4 висловили ректору свої побажання щодо нових кімнат для студентів (тут нещодавно поміняли 100% старих вікон та приступили до ремонтів у кімнатах). Побували в університетському Віварії, де також тривають ремонтні роботи, та відкрили для себе масштабний столярний цех, який виготовляє всі меблі для оновлених навчальних кімнат та корпусів вишу.

«До кінця дня ми втомилися. Нам було цікаво, і це тримало нас в тонусі. Це був корисний, дуже мотивуючий день, — ділиться враженнями студентка четвертого курсу, одна з авторів студредколегії університетської газети «Ескулап-ІФ» Юлія Філяк. — EMSA придумала чудовий проект, який допомагає зрозуміти, що організувати процес навчання набагато важче, ніж просто бути учасником цього процесу».

«Навчання в нашому університеті є студентоцентровим, і ректор є дуже відкритим до студентів, але, звісно, протягом року в нього немає часу щодня достатньо спілкуватися з нами, — говорить Юлія Дмитрук. — Тому ми сьогодні виконуємо роль своєрідних посланців від цілого університету. Ми можемо задати всі свої питання та озвучити пропозиції йому безпосередньо. Я не знаю якихось інших ректорів в Україні, які б проводили цілий робочий день зі студентами і мали б таке відверте спілкування з ними. Це був чудовий день, і ми дякуємо ректору за його відкритість і безпосередність. Ми це дуже цінуємо».

«Я радію, що наші студенти цікавляться життям університету, тому завжди з радістю погоджуюся розділити з ними свій робочий день напередодні Дня студента, — каже Микола Рожко. — Мені цікаво, що їх турбує, цікаво, що вони думають про ту роботу, яку веде адміністрація, хочу почути їхні пропозиції та ідеї, адже все, що ми робимо в університеті, в першу чергу є для наших студентів. А ще я дуже хочу, щоб наші студенти були успішними людьми, тому дуже сподіваюсь, що сьогоднішній день стане для когось з них хорошим досвідом, який згодиться в майбутньому».

Фотогалерея


19.11.2018 1444
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

90
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636