Студенти Івано-Франківського Педагогічного інституту пройшли педагогічну практику в школах Польщі (фото)

 

 

Нещодавно студенти Педагогічного інституту спеціальності «Початкова освіта» завершили проходження педагогічної практики в початковій школі №11 імені Ірени Сендлерової в місті Хелм (Республіка Польща).

 

Ініціатором міжнародної практики для майбутніх учителів початкових класів стала доцент кафедри теорії та методики початкової освіти Галина Русин, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

 

Студенти мали змогу відвідати уроки, запропоновані директором польської початкової школи Івоною Церет та її заступником Мавгожатоню Ліпінською, спілкуватися з учнями, вчителями, а також проводити власні фрагменти уроків та виховних заходів.

 

Під час педагогічної практики студенти також ознайомилися з методикою організації навчально-виховного процесу, що здійснюється нетрадиційно до вітчизняних стандартів початкової освіти:  по-перше, тривалість початкового навчання – 6 років; по-друге, 1-3 класи навчає один вчитель, а 4-6 класи – профільні вчителі. У початкових класах уроки проводяться тільки інтегровані із використанням креативних методик, а також практикують посильну дослідницьку роботу дітей. Водночас чільне місце належить розвивальним іграм на уроках та в позанавчальний час, де діти працюють у так званій «Світлиці», яка складається з декількох кімнат (ігрова, відпочинкова,  робоча та спортивна).

 

Результати педагогічної практики майбутніх учителів дали змогу дібрати матеріал для написання наукових (дипломних і магістерських) робіт щодо порівняльної характеристики організації навчально-виховного процесу в початковій школі України та Польщі.

 

Підводячи підсумки педагогічної практики директор початкової школи №11 імені Ірени Сендлерової в місті Хелм Івона Церет вручила студентам Педагогічного інституту відповідні сертифікати. 

 

Проходження педагогічної практики українських студентів відбулося за сприяння Зігмунда Гардзінського (працівника Управи в м. Хелм, керівника з міжнародних відносин Державної Вищої Професійної школи в м.Хелм,Республіка Польща) та за ініціативи керівника й організатора практики доцента кафедри теорії та методики початкової освіти Педагогічного інституту Прикарпатського національного університету Галини Русин.

 

У відповідності до Угоди про співпрацю між кафедрою теорії та методики початкової освіти Педагогічного інституту та кафедрою педагогіки Державної Вищої професійної школи в м.Хелм (Республіка Польща) започатковано подальше наукове стажування та педагогічну практику наших студентів спеціальності «Початкова освіта» в Польщі, а також польських студентів в Україні. 

 

 


20.11.2015 691 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

966
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

782
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1898
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2556
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2545

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

239

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

735

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

689

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1609
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

359
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

697
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

617
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

344
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

383
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27041
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

843
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19678
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

429
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

400
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

733
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1335 3