Stay home: прикарпатка розповіла, як переживає карантин у Канаді

Спеціально для Фіртки, наш оглядач в Північній Америці описала, що таке «карантин по-канадськи».


Вогнище коронавірусу, розгорівшись у Китаї, перемістилось до Європи. А останніми днями його епіцентр спостерігається вже в США.

На цьому фоні Канада помітно хвилюється: коли ж їй очікувати критичних показників заражень на своїй території, враховуючи майже дев’ять тисяч кілометрів спільного зі Штатами кордону? Але тут же слід додати, що Канада не лише хвилюється, але й активно готується до ймовірної кризи та вживає всіх заходів, щоб розтягнути вірус в часі і, можливо, дочекатися дива…

Вчорашній понеділок можна вважати початком четвертого тижня карантину в Канаді.

Виглядає він менш-більш однаково у всіх її провінціях, не зважаючи на той факт, що вони розтягнені на весь континент зі сходу до заходу. Всі можливі (і неможливі) засоби інформації вже четвертий тиждень по наростаючій твердять в один голос: “Stay home” та “Wash your hands” (залишайтесь вдома, мийте руки)! І слід сказати, що жителі Канади в основному слухняно прислуховуються до цих порад (вимог).

Можливо, завдяки цьому (чи  в тому числі завдяки й цьому) на 6 квітня при майже 16 тисячах позитивних COVID-тестів зафіксовано всього лише три сотні смертей. Що виглядає дуже оптимістично в порівнянні з цифрами в сусідів (на 6 квітня в США підтверджено 367 004 випадків коронавірусу та більше десяти тисяч смертей).

Але попри втішну статистику уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби (себто в магазин, на роботу чи на прогулянку). Дитячі садочки, школи та навчальні заклади зачинені четвертий тиждень. Тому, батьки (частіше матусі) сидять по домівках з дітьми і це є нелегким випробуванням для усіх членів сім’ї. Можна тільки прогулюватися пішки чи на велосипедах, бо всі гральні майданчики обгороджені та закриті. І найменшим буває дуже складно це пояснити.

Кому можливо працювати дистанційно, ті також сидять вдома за комп’ютером. А хто таки змушений добиратися на роботу, старається пересуватися по місту, дотримуючись всіх санітарних умов та порад.

Носіння масок та рукавичок за межами дому наразі не є обов’язковим, а лише рекомендованим (при умові відсутності візуальних симптомів вірусу).

Громадський транспорт працює безперебійно. Практично порожні автобуси їздять по графіку, метро відчинене, поїзди ходять.

При вході до магазину, супермаркету чи аптеки обов’язково є цілий набір дезінфікуючих засобів (“дезинфектори” чи “санітайзери”) з дозатором, щоб у кожного була можливість обробити руки чи протерти ручку продуктового візка. Кількість людей в магазині регулюється черговим при вході, що часом, звичайно, створює черги, але все ж помірні. В загальному ж зроблено все, щоб максимально відокремити людину одну від одної, щоб уникнути будь-яких видів гуртування чи скупчення. При зустрічі на вулиці кожен старається “за кілометр” обходити іншого, а в магазинах обов’язково дотримуються так званої “соціальної дистанції” (social distance) (1-2м).

Але самоізоляція таки дає про себе знати. Після трьох тижнів карантину в суботній пресі, окрім традиційних застережень та нагадувань санітарних COVID-норм, вже виділили окрему сторінку для порад та заходів, як поводитися при ознаках депресії та стресу, як їх виявити у своїх дітей і куди звертатись по допомогу. А в теленовинах вже присвячують окремі сюжети темі “домашнього насильства” (domestic violence) та зловживанням марихуаною. Що ж поробиш? Навіть у спокійній Канаді від цього нема куди сховатися.

Та щоб, не зважаючи ні на що,  тримати настрій піднесеним, всіх дітей заохочують малювати райдуги-веселки та кольоровими малюнками прикрашати вікна домів, щоб кожен, хто йде по вулиці відчував радість, програмував себе на позитив і вірив, що все буде добре.

Серед канадських сімей є чимало українців та галичан зокрема. Давайте побажаємо одні одним залишатись здоровими та дружніми і будемо передавати успішний досвід боротьби з коронавірусом, аж доки все мине! Stay home! Stay safe! Будьмо здорові! 

Мар’яна Гутич, Монреаль


07.04.2020 Мар’яна Гутич 6214
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

807
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11343 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1966
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1854
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2854
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4743

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

499

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1145

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1658

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1406
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1799
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1619
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8858
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

701
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

780
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1967
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

945
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

445
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

353 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

786 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

828