Stay home: прикарпатка розповіла, як переживає карантин у Канаді

Спеціально для Фіртки, наш оглядач в Північній Америці описала, що таке «карантин по-канадськи».


Вогнище коронавірусу, розгорівшись у Китаї, перемістилось до Європи. А останніми днями його епіцентр спостерігається вже в США.

На цьому фоні Канада помітно хвилюється: коли ж їй очікувати критичних показників заражень на своїй території, враховуючи майже дев’ять тисяч кілометрів спільного зі Штатами кордону? Але тут же слід додати, що Канада не лише хвилюється, але й активно готується до ймовірної кризи та вживає всіх заходів, щоб розтягнути вірус в часі і, можливо, дочекатися дива…

Вчорашній понеділок можна вважати початком четвертого тижня карантину в Канаді.

Виглядає він менш-більш однаково у всіх її провінціях, не зважаючи на той факт, що вони розтягнені на весь континент зі сходу до заходу. Всі можливі (і неможливі) засоби інформації вже четвертий тиждень по наростаючій твердять в один голос: “Stay home” та “Wash your hands” (залишайтесь вдома, мийте руки)! І слід сказати, що жителі Канади в основному слухняно прислуховуються до цих порад (вимог).

Можливо, завдяки цьому (чи  в тому числі завдяки й цьому) на 6 квітня при майже 16 тисячах позитивних COVID-тестів зафіксовано всього лише три сотні смертей. Що виглядає дуже оптимістично в порівнянні з цифрами в сусідів (на 6 квітня в США підтверджено 367 004 випадків коронавірусу та більше десяти тисяч смертей).

Але попри втішну статистику уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби (себто в магазин, на роботу чи на прогулянку). Дитячі садочки, школи та навчальні заклади зачинені четвертий тиждень. Тому, батьки (частіше матусі) сидять по домівках з дітьми і це є нелегким випробуванням для усіх членів сім’ї. Можна тільки прогулюватися пішки чи на велосипедах, бо всі гральні майданчики обгороджені та закриті. І найменшим буває дуже складно це пояснити.

Кому можливо працювати дистанційно, ті також сидять вдома за комп’ютером. А хто таки змушений добиратися на роботу, старається пересуватися по місту, дотримуючись всіх санітарних умов та порад.

Носіння масок та рукавичок за межами дому наразі не є обов’язковим, а лише рекомендованим (при умові відсутності візуальних симптомів вірусу).

Громадський транспорт працює безперебійно. Практично порожні автобуси їздять по графіку, метро відчинене, поїзди ходять.

При вході до магазину, супермаркету чи аптеки обов’язково є цілий набір дезінфікуючих засобів (“дезинфектори” чи “санітайзери”) з дозатором, щоб у кожного була можливість обробити руки чи протерти ручку продуктового візка. Кількість людей в магазині регулюється черговим при вході, що часом, звичайно, створює черги, але все ж помірні. В загальному ж зроблено все, щоб максимально відокремити людину одну від одної, щоб уникнути будь-яких видів гуртування чи скупчення. При зустрічі на вулиці кожен старається “за кілометр” обходити іншого, а в магазинах обов’язково дотримуються так званої “соціальної дистанції” (social distance) (1-2м).

Але самоізоляція таки дає про себе знати. Після трьох тижнів карантину в суботній пресі, окрім традиційних застережень та нагадувань санітарних COVID-норм, вже виділили окрему сторінку для порад та заходів, як поводитися при ознаках депресії та стресу, як їх виявити у своїх дітей і куди звертатись по допомогу. А в теленовинах вже присвячують окремі сюжети темі “домашнього насильства” (domestic violence) та зловживанням марихуаною. Що ж поробиш? Навіть у спокійній Канаді від цього нема куди сховатися.

Та щоб, не зважаючи ні на що,  тримати настрій піднесеним, всіх дітей заохочують малювати райдуги-веселки та кольоровими малюнками прикрашати вікна домів, щоб кожен, хто йде по вулиці відчував радість, програмував себе на позитив і вірив, що все буде добре.

Серед канадських сімей є чимало українців та галичан зокрема. Давайте побажаємо одні одним залишатись здоровими та дружніми і будемо передавати успішний досвід боротьби з коронавірусом, аж доки все мине! Stay home! Stay safe! Будьмо здорові! 

Мар’яна Гутич, Монреаль


07.04.2020 Мар’яна Гутич 6169
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6442 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10879 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12151 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5798
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3724
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2957

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

481

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

754

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

742

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1053
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

385
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

453
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

535
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4080
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11616
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6644
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1146
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18042
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

399
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

688
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

809
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

758