Стало відомо на що підуть кошти з нового тарифу «Івано-Франківськгазу»

Новий тариф дозволить компанії капітально відремонтувати та замінити 41 км мереж.

Минулого тижня держрегулятор НКРЕКП затвердив новий підхід оплати послуг доставки газу для споживачів та розглянув проєкт нового тарифу на розподіл. Вартість послуги залежатиме від обсягу газу використаного споживачем за попередній рік. Вона сплачуватиметься рівними частинами впродовж року, пише Фіртка з посиланням на Главком.

Ці кошти будуть спрямовані на підтримку поточної роботи мереж, екстрений ремонт газопроводів, модернізацію газорозподільної системи, роботу аварійно-диспетчерської служби, встановлення, заміну, повірку лічильників, сервіси для клієнтів, податки.

Вперше за останні п’ять років Нацкомісія передбачила у новому тарифі АТ «Івано-Франківськгаз» збільшення витрат на модернізацію системи газопостачання – на 40,5 млн грн.

Станом на сьогодні в Івано-Франківській області замортизованими є 1922 км мереж. Через багаторічне недофінансування галузі, ця цифра щороку збільшується, що загрожує безаварійному та безперебійному газопостачанню. Новий тариф дозволить компанії капітально відремонтувати та замінити 41 км мереж. Це вдвічі більше ніж цього року, та втричі – ніж у 2018 р. Окрім того, передбачено збільшення фінансування на шафові регуляторні пункти, які цілодобово підтримують тиск газу в мережі на необхідному рівні.

З нового тарифу компанія зможе закупити 57 ШРП. Для порівняння, це майже вдвічі більше ніж цього року. Додаткові кошти будуть виділені і на безпеку споживачів газу, зокрема роботу аварійно-диспетчерської служби. На Прикарпатті газифіковано понад 600 населених пунктів, від мешканців яких надходять понад 20 тис. аварійних викликів на рік. Щоб швидко прибути на виклик та локалізувати аварійну ситуацію, бригада АДС повинна мати спеціалізований автомобіль укомплектований необхідними приладами. Але автотранспорт АТ «Івано-Франківськгаз» більш ніж на 50% замортизований.

В новому тарифі вперше за останні 6 років передбачено закупівля 5 одиниць спецтехніки. Передбачене фінансування і обмінного фонду лічильників. Це прилади обліку, які будуть встановлюватись споживачам на час проведення повірки лічильника. Для «Івано-Франківськгазу» передбачено 4,45 млн грн на придбання таких приладів. Ці кошти дадуть змогу придбати 5240 побутових лічильників.

«В структурі нового тарифу передбачено і витрати на оплату праці газовиків. Це допоможе зупинити масовий відтік кваліфікованих працівників. За три роки з компанії звільнилося понад 1 тис. працівників. Як правило, це слюсарі, зварники, монтери, водії - люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу», – каже фінансовий директор АТ «Івано-Франківськгаз» Дмитро Горбатюк.

Після затвердження нового тарифу АТ «Івано-Франківськгаз», середній платіж за доставку газу для мешканців Прикарпаття складатиме близько 159 грн на місяць. Одночасно з наявністю тарифних коштів на зарплати, інвестиції, ремонти, облік газу, газорозподільні компанії повинні мати оборотні кошти для розрахунків з іншими учасниками газового ринку.

За останні п’ять років (2015-2019 рр.) АТ «Івано-Франківськгаз» отримало від діяльності з розподілу природного газу збитки на суму 638 млн грн. тільки в поточному році компанія отримає збитків на суму 296 млн грн. На жаль, НКРЕКП в структурі нового тарифу передбачила дуже повільне відшкодування збитків за попередні періоди.

Наприклад, в новому тарифі АТ «Івано-Франківськгаз» в якості компенсації має отримати 100,3 млн грн, в той час як заборгованість компанії перед іншими учасниками газового ринку складає 562,1 млн грн. Тому при такому фінансуванні компенсацій, АТ «Івано-Франківськгаз» знадобиться близько 6 років, щоб розрахуватись з контрагентами. Тому проблема боргів між учасниками газового ринку не розв’язується новими тарифами.


18.10.2019 1255
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1965 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6909 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11407 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

344

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1095

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1120

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1115
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

83
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

292
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1094
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

763
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2958
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4454
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18448
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

87
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

329
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

360
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670