Спростовуємо міфи про сезонну алергію!

Маслій Уляна Ігорівна – лікар імунолог, алерголог медичного центру Оксфорд Медікал


Квітень неприємно здивував нас холодною погодою. Мабуть, кожен чекає, коли нарешті ми зможемо сповна насолодитися теплою погодою, поринути у весняний настрій. Кожен, не враховуючи алергіків. Адже весна для них асоціюється виключно з одним – сезоном алергії.

Навколо цього явища витають численні міфи, які ми можемо почути від знайомих або прочитати у газеті з порадами щодо народних та гомеопатичних методів лікування. Хочу застерегти вас від сприйняття даного роду інформації та допомогти спростувати усі фейкові дані.


Міф №1: Мед допомагає лікувати алергію на пилок квітів

Люди, які часто думають про патогенез розвитку сезонно алергії, з часом прийшли до висновку, що якщо часто споживати натуральний мед, то організм буде більш пристосованим до пилку рослин, адже у всьому закладається сенс створення меду.  Кожен може сподіватися, але надії марні. В ході численних досліджень виявлено, що мед жодним чином не впливає на інтенсивність проявів сезонної алергії.


Міф №2: Сінна лихоманка – алергія на сіно

Цей термін з’явився ще на початку 19 століття, коли рівень знань про алергію у тогочасному суспільстві був приблизно як рівень знань пересічного школяра про адронний колайдер. Люди вважали, що специфічне чхання та сльозотеча розвивалися саме після контакту з сіном, як реакція на токсини сухої трави. В ході масових досліджень, цей факт був спростованим, проте термін зберігся і до сьогоднішнього дня.

Сінною лихоманкою якраз називають сезонну алергію, попри те, що вона не має жодного зв’язку із сіном.


Міф №3: Щоб запобігти алергії у дитини, варто постійно прибирати у домі

Мами з надмірним ентузіазмом щодня влаштовують генеральне прибирання в оселі, адже щиро вірять, що в умовах абсолютної чистоти дитини просто не має можливості знайти алергію. Насправді це не так. Надмірна чистота знижує здатність дитини до адаптації. Імунітет вашого малюка не знатиме, що таке умовно-патогенна флора, пил та інші фактори, тому стане беззахисним навіть до найлегших інфекцій. Тому раджу в усьому знати міру. Насправді контакт із пилковими алергенами та тваринами у перші місяці життя малюка є помічними у подальшому пристосуванні та є непоганою методикою профілактики  алергії.


Міф №4: Дощ рятує від сезонної алергії

Пацієнти щиро вірять у теорію, що під дією дощу увесь пилок осідає і повітря стає набагато чистішим. Насправді під дією опадів, увесь пилок, що накопичився на поверхнях масово підіймається від сили ударів об ці поверхні краплями дощу і звичайно ж – потрапляє на ваші ніздрі.


Міф №5: Люди із сезонними алергіями більш схильні до харчових алергій

Це правда. Існує таке явище, як синдром оральної алергії. Він полягає у тому, що коли у людини є алергія на цвіт, то може розвинутися на певний харчовий продукт. Це стосується таких продуктів харчування, як лісові горіхи, соняшник, яблука, вишні, морква, ківі та ін. Актуальним це питання є для людей, у яких відмічається алергія на амброзію, пилок берези, траву.


Міф №6: Сезонну алергію важко лікувати, тому легше переїхати у місцевість подібну до пустелі

Пустельна місцевість не врятує вас від алергії, адже важке сухе повітря навпаки принесе збитків вашим легеням. Щоб не ховатися від цвіту, радимо усунути саму проблему. Ми пропонуємо комплекс лікування, яке спрямоване на усунення неприємних явищ алергії. Сучасна медицина просунулась далеко вперед. Звернувшись до алерголога https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/viddilennya/alergologiya/, ви отримаєте необхідну медичну допомогу і зможете повернути радість життю. Бажаю зустріти весну без алергії!

Партнерський матеріал


23.04.2021 23641
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

809
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11347 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1968
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1856
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2856
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4747

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

502

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1147

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1660

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1408
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1801
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1623
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8860
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

703
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

782
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1969
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

947
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

446
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

356 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

787 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

830