СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЧИ КАРА ЗА ЧУЖІ ЗЛОЧИНИ?

 

        Після бурхливих, штучно-імітованих дебатів, звинувачень, виявлення агентів Кремля, переконань хто патріоти України, у зв"язку із протестами учасників (і не тільки), жертв банківських махінацій, завищених тарифів, парламент намагаючись здобути для себе політичні акції прийняв рішення про компенсацію збитків обманутим вкладникам.  До речі, як не намагались журналісти знайти проплачених, не вийшло, хоч не треба виключати провокаторів, а правоохоронців там було набагато більше.

        Якщо вернутись у історію,  Україна починала монетарну політику (купони були наслідком розвалу імперії) із 1грн. 70коп. за долар. За час керівництва державою трьох останніх президентів здолали рубіж 26 грн. - це не межа. Впродовж цього періоду,  девальвація (знецінення) національної валюти була одним із основних джерел збагачення кола певних владних і комерційних осіб, Національного (гірко так його називати) та комерційних (слава богу) не всіх банків.

        Те, що держава (у першу чергу) винна у знищенні ілюзій заробітку та втрат коштів і заставного майна не тільки вкладників, а також скривджених  учасників валютних операцій (кредитів) та всіх інших громадян України - однозначно і не підлягає сумніву.  Зважаючи на думку експертів, такі операції з валютою в Україні не слід було допускати.

        Звичайно, рішення про компенсацію втрат (збитків), у парламенті необхідно було прийняти - постраждалі суб"єкти махінацій не винні. Але зверніть увагу, на черговій хвилі показового патріотизму і любові до народу уже не було мови про декларації, мінімальну зарплату, тарифи, наявність "скромних" сум готівки  різною валютою у деклараціях, чому готівка не зберігається у банківських установах. Висновок простий - "народні обранці" (чи багато з них) під впливом шостого відчуття  знали про  "позитивну" монетарну політику державних інституцій Національного і комерційних банків по відношенню до громадян, суб"єктів підприємництва та навіть бюджетних установ і не хотіли ризикувати втратою праведно нажитих активів.

        Давайте подумаємо глибше. Хто компенсуватиме  втрати коштів, привласнені шахраями та від падіння національної валюти із-за названих обставин, рефінансування банків, їх ліквідації, виведення в офшори таких коштів, постраждалим громадянам, не кажучи про інших суб"єктів.  Де прогнозна політика ризиків у процесі аналізу реєстрації банків із відповідним статутним капіталом і страховими  фондами.

        Тепер основне на чому не було акценту у політиків: на джерелах відшкодування - не корисно для свого іміджу. Компенсація збитків має бути проведена за рахунок бюджету, тобто коштів усіх громадян України, тих які не були вкладниками, а також частково і постраждалих. А де винні, які привласнили ці кошти, вимели можливо за межі країни, де так звана "спецкофіскація", що її так декларує народний фронт, чіпляючись за свій рейтинг, як за соломинку. Діюче законодавство позволяє і нині посадити винних у клітку та компенсувати вкрадене у людей, а не за рахунок суспільних коштів.

        Мене часто запитують: для чого я пишу статті, коли не можу змінити ситуацію на користь людей. Може правильно, а може не зовсім, даючи просвітницьку та професійну інформацію. Ще не крик душі, тільки прагматика.  Закономірно, питання, що висвітлюються у статтях, по "обов"язку служби",  належить вирішувати депутатам від народу, хоч за списками партій вони без права на окрему позицію, але правом на палкі промови із трибуни найвищого законодавчого органу держави. Практичних наслідків, щодо вирішення болючих питань для суспільства, як правило немає.

        Представляєте,  а якщо усі будуть за списками із однією думкою партії,  без права на "крок вліво, крок вправо". Уже так було і була стаття 6 Конституції СРСР. Не можна нав"язувати суспільству одну ідеологію. Практика виборів у сильних державах світу цього, показує негатив у задоволенні громадянського суспільства,  навіть при  кількох  ідеологіях.  У зв"язку з цим,  виникає питання: що робити із тими, кому не подобається жодна партія -  істина у незалежності  особистості, чи "волі" народу за ідеологіями партій ?!

 

       

   16 листопада 2016 року


17.11.2016 Антон Костишин 2024 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

738
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2306
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2026
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2043
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6171 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2329 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

201

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1023

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1011

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1272
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

119
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

500
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1959
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26385
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

447
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10361 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7901
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

301
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

456
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

531
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1464