Справа Ониськіва: Підсудний упізнав себе на відео, але свою участь у злочині заперечив

 

Підсудний упізнав себе на записах камер відеоспостереження, зроблених в день убивства, але свою участь у злочині заперечив.

 

У Богородчанському районному суді продовжується слухання резонансної кримінальної справи, порушеної проти 29-річного івано-франківського підприємця Андрія Ониськіва, сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська, інформує газета "Галицький кореспондент". Нагадаємо, що підсудного звинувачують у тому, що він з корисливих мотивів убив 26-річного івано-франківця Михайла Слободяна, якого було знайдено 29 березня минулого року у закинутому бункері на території колись секретного військового містечка в Богородчанському районі застреленим із пістолета.

 

Як стало відомо, з убитим Андрій Ониськів уже тривалий час підтримував ділові стосунки і, за версією слідства, мав перед ним невиконані боргові зобов'язання, які й підштовхнули його до вчинення злочину. Окрім убивства, підсудному інкримінується ще цілий ряд майнових злочинів щодо Михайла Слободяна, зокрема, викрадення та знищення його автомобіля.

 

Андрій Ониськів був затриманий наступного дня після вбивства, коли до міліції надійшла заява про зникнення Михайла Слободяна, а на околиці Івано-Франківська було виявлено його спалений автомобіль. Син колишнього високопосадовця виявився одним з останніх, з ким спілкувався зниклий безвісти молодий чоловік.

 

Ось уже півтора року Андрій Ониськів перебуває під вартою. Під час досудового слідства звинувачений неодноразово змінював свої покази: визнаючи свою присутність на місці злочину, вказував на можливу причетність до вбивства двох інших осіб. На суді ж він заявив, що у день затримання органи дізнання застосували до нього фізичні та психологічні тортури, нанісши йому запальничкою-пістолетом опіки тіла, тож всі його покази на досудовому слідстві були добуті під тиском. Щоб перевірити ці заяви підсудного, обласна прокуратура цього літа провела додаткову перевірку, але не виявила в діях правоохоронців на досудовому слідстві нічого протизаконного.

 

На судовому процесі Андрій Ониськів продовжує заявляти про свою цілковиту непричетність до інкримінованих йому злочинів і звинувачує правоохоронців у тортурах. Під час повторного допиту як свідків членів слідчо-оперативної групи, яка розслідувала вбивство Слободяна, підсудний вказав на начальника карного розшуку Івано-Франківського міського відділу міліції Миколу Скрипника як на одного із своїх кривдників, які змушували його давати неправдиві покази. "Ваша честь, ця людина й так грішна, і ще на мене наговорює, - відповів на це звинувачення працівник міліції. - Я був, коли його опитували, і бачив, що його ніхто і пальчиком не рушив".

 

Інші працівники міліції, серед яких начальник обласного управління карного розшуку Ігор Баб'юк та начальник слідчого управління Олександр Бойчук, також підтвердили суду, що зізнання у причетності до вбивства Слободяна затриманий зробив добровільно. Як засвідчив відеозапис допиту підозрюваного, продемонстрований під час судового процесу, про добровільність своїх пояснень слідчому говорив і сам Андрій Ониськів - наступного дня після затримання, у присутності адвоката. Під час свого першого допиту затриманий, зокрема, пояснив, що відвіз Михайла Слободяна до бункера на пропозицію свого знайомого, який пообіцяв в такий спосіб позбавити його проблем, пов'язаних із цим молодим чоловіком. Коли ж він, буцімто, став свідком вбивства, скоєного невідомим, то з переляку втік з місця злочину, а потім спалив автомобіль Михайла, який той залишив біля його помешкання на вулиці Вовчинецькій.

 

"Я ці покази не підтримую, до мене застосовувалися недозволені методи", - наполягає тепер підсудний. Він стверджує, що, коли робив зізнання слідчому, ним "керував страх і переляк", хоча ці емоції важко було простежити під час перегляду відео. Деталізований опис місця події, розташування тіла убитого та обставин скоєного злочину, який пролунав з його вуст на першому допиті, Андрій Ониськів пояснює чіткими інструкціями, які, буцімто, дали йому правоохоронці перед тим, як розпочати відеозапис.

 

"Чому ви не сказали про цю репетицію своєму адвокатові, який був присутній на допиті?" - поцікавився у підсудного головуючий на суді Любомир Битківський. "Він з'явився за дві хвилини до запису і сказав дотримуватися міліцейської версії", - відповів підсудний. Якими насправді були обставини цього відеозапису, суд спробує з'ясувати уже на наступному судовому засіданні, на яке викликані свідками і слідчий у цій справі, і перший адвокат Андрія Ониськіва (на судовому процесі сторону захисту тепер представляє уже четверо професійних адвокатів та двоє громадських захисників - його батько та дружина - авт.).

 

Під час дослідження матеріалів справи учасники судового процесу також переглянули запис камер відеоспостереження, встановлених на вулиці Галицькій на виїзді з міста Івано-Франківська та на автозаправній станції на вулиці Вовчинецькій, куди за бензином заїжджав Андрій Ониськів на автомашині Михайла Слободяна перед тим, як це авто було спалене.

 

Підсудний підтвердив, що зафіксований відеокамерою автомобіль "Нісан Мікро" червоного кольору, який 27 березня о пів на дев'яту виїхав за межі Івано-Франківська калуською трасою, справді належить йому і в той час в автомобілі разом з ним перебував Михайло Слободян. Однак, за його словами, до бункеру вони тоді не поїхали. Мовляв, на прохання Михайла, він висадив його у селі Завій Калуського району і залишив там у компанії трьох невідомих. Так само, буцімто, на прохання Слободяна Андрій Ониськів повернувся до Івано-Франківська і відігнав Михайлову "дев'ятку", припарковану недалеко від свого помешкання, до ресторану "Смерекова хата", де залишив авто теж якимсь невідомим людям.

 

Андрій Ониськів упізнав себе на записі камер відеоспостереження на автозаправній станції, де він наповнив дві п'ятилітрові каністри бензином, але пояснив, що бензин знадобився його батькові, який проводив на належній йому автостоянці на вулиці Хоткевича суботник. "Батько попросив мене купити віників та привезти бензин", - пояснив на суді підсудний. На здивоване запитання головуючого на суді Любомира Битківського, для чого знадобилася така велика кількість пального на суботнику, Андрій Ониськів відповів, що "бензин - це завжди потрібна річ, коли проводяться якісь роботи господарського плану".

 

Під час досудового слідства Андрій Ониськів відмовився від відтворення подій на місці злочину, тому на судовому засіданні обмежилися тільки переглядом відеозапису огляду місця події. Коли на екрані з'явилося зображення вбитого сина, мати Михайла Слободяна, не стримавши емоцій, з плачем та дошкульними фразами в бік підсудного змушена була покинути зал судових засідань. На час відсутності потерпілої сторони в суді було оголошено коротку перерву. Після цього сторона захисту заявила про недостатній фаховий рівень проведення огляду місця події і подала клопотання про виклик до суду нових свідків - слідчого і понятих, які були присутні на цій слідчій дії. Суд задовольнив це прохання адвокатів Андрія Ониськіва.

 

Так само суд погодився із клопотанням, яке заявив представник потерпілих, і дав доручення слідчому управлінню УМВСУ в Івано-Франківській області за роздруківками розмов по мобільному телефону Андрія Ониськіва та Михайла Слободяна встановити, де саме перебували вони та їхні співрозмовники у день, коли сталося вбивство. Таке дослідження слідчі повинні завершити через місяць - до 5 листопада. Судовий процес у цій справі продовжиться 27 жовтня.

 

Нагадаємо, син колишнього першого заступника мера Івано-Франківська на суді заперечує свою причетність до вбивства свого приятеля.


У Богородчанському районному суді минулого тижня було продовжено розгляд кримінальної справи за звинуваченням 29-річного Андрія Ониськіва у вчиненні навмисного вбивства.


Нагадаємо, що наприкінці березня минулого року у покинутій ракетній шахті на території колись секретного військового містечка у Богородчанському районі було виявлено вбитим 26-річного мешканця Івано-Франківська Михайла Слободяна. Смерть йому була заподіяна пострілом з вогнепальної зброї в потилицю, куля пройшла навиліт.

 


06.10.2011 2659 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1877
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5347 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

680

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

964
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

344
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037