Спільнототатство

 

Рано чи пізно за будь-яких умов виникає потреба соціалізації, тобто проникання в глибинність суспільних явищ та процесів. Таке прагнення в одних випадках може доволі довго тривати. В інших згасати за декілька днів. В чому причина?? Причин багато, зокрема сама структура прагнень та людських уподобань  змінюється щогодини. Проникнення  в море суспільного абсурду зустрічає безліч різнопланових груп, спільнот, клубів та організацій із складними та понад складними історіями та програма. Що може бути більш вічним за саму нестабільність??? Це відповідь більшості аналітиків на запитання щодо вічного; що може бути більш вичерпним за метафізику – тільки все метафізичне, десь там на межі свідомого та несвідомого. 

Суспільство перенасичено спільнотами, це свого роду інстинкт чи рефлексія з огляду на захист своєї території та світосприйняття. Ну а як же ж -  своє породивши, будь в змозі й примножити та захистити, навіть закопати, якщо треба глибоко в землю. Все Таємне десь закопується, приховується, захищається. Ось до прикладу віднайшли донедавна біблію сатани в шкіряній палітурці та показали для ознайомлення десь в Празі. Десь віднайшли сухозлітні дошки із написами (святими) , віднайшов іх Джозеф Сміт , також їх десь викопав…  Так розпочали своє місіонерство мормони. З ними мав нещодавно  спілкування(з їхнім президентом): пряме відчуття самого  означення «секта» є незаперечним; от віднайти « золотий ключик», котрим зачинені всі першопричини та сутність спільноти – доволі важко.

Мормони відчувають Живу присутність Христа-Бога, вони його відчувають, доречи на запитання «як» - відповіді немає. Зокрема в них все наплутано та скопійовано тільки-от під власними спеціями. Там є  піраміда й не тільки грошова, й з людським ресурсом.  Є ще більш комерційні структури, зокрема свідки Єгова  – там жодного сумніву бізнес нон-стоп. На питання: де ж мешкає чи знаходиться той Єгова?  Відповідь проста -  десь там серед зірок, а зараз взагалі приховують, бо не знають. В свідків Єгови все різниться – зокрема друге пришестя буде невидимим та й кінець світу увінчано буде кольоровим армагедоном, на кшталт гуляння Годзілли містами та селищами. Якби там не було. Єговісти виживуть опісля Кінця в кількості  140 тис. чоловік ( не знаю, що буде з іншими, бо в Україні їх лишень 160 тис. чол..) . знову є таки за певних преференцій. Якщо мормони заробляють на сільському господарстві та перевезеннях, то у випадку свідків Єгових – головний куш в них від друкованої продукції, найменший тираж щотижневої періодики 40 млн. екземплярів – ну й , відповідно, заробіток в середньому до півмільйона в місяць Люди там в рабстві та  «ефемерному блуді».

Виходить так. Що найважливішим є Вибір, момент вибору. Ще є й сакральність місця народження та становлення – якщо згадувати  проростання паростків виховання за ОШО. Однак, що би було якщо б до прикладу Ломоносов народився в  Австралії, чи Парацельс в  Індії. Можливо й нічого особливого – просто носили б ряси як блукаючі дервіші.  Що є фактором впливу на момент Вибору – все, все має суттєве значення та екологію.  От, припустимо, ми знаємо , чому Юнг почав вивчати смерть та загробне життя – йому у сні прилетів фантазм й відвів його до поличок із книгами. Де була чітко вказана книга із назвою «заповіту мерців».  Ми також знаємо, як до апостола  Іоанна  приходив сам господь: знаємо, що в нього було біле волосся, що в руці він тримав семисвічник, а інша рука тримала сім зірок – звідси й вибір семи церков, тощо. Тобто причинно-наслідковий ланцюг прослідковується.  Що ж тоді є пріоритетним у виборі вектору щодо обрання та вступу у спільноти??? Доля, карма, помилка, «депресія», блуд, моральний вибір, спадкова колізія – називайте це як завгодно, однак людина розвивається та отримує щастя руху вперед тільки на самоті, тільки на самоті ( ідеально – в заторі, в печері) є можливість віднайти ті «ключі» від потаємних дверцят.  Індивідуум має можливість прямого та правильного контакту та взаємодії із соціальним струмом тільки у «фазі мудрості». Мудрість, як четверта ступінь розвитку, дає можливість взаємодії із різними спільнотами без  внутрішнього дисбалансу та деструкції ( фаза Хитрості дає пряму можливість маніпулювання окремим представниками спільнот).  

Отже, який можна зробити висновок, по-перше, людина поневолі (в більшості варіантів) стає зараз «соціальним роботом», виконавцем системи. Зараз є певний потяг до позитивізації самого «робота», бо все-таки в певних етапах та моментах емоційність прориває. Людина стає соціальним роботом ретроспективно, подвоює свої страждання неправильним вибором ( доручення до спільнот, колективна свідомість, стирання сутнісного архетипу), до того ж процес є незворотнім. Інший шлях чи вибір – персоніфікований, раціонально особистісний ( «заторний») при  відсутності «зречення» (найнижча ступінь – порівняння із крокодилом, що тільки переслідує та проковтує) та сприйняття соц.. реальності з позиції Мудрості є найбільш правильним та перспективним.

 

Одним словом, будьте собою, любіть свою Землю, батьків  та дітей, а все інше – потім.  


07.02.2015 Роман Бончук 1608 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1846
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5444 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1498

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7700
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

168
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

241
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

865