Спека і вагітність, або як майбутній мамі пережити літо?

Кожен чекає літньої пори, від маленьких дітей і до старших. Канікули, літня відпустка, пляжний сезон, період свіжих і натуральних овочів та фруктів. Але є деякі вразливі особи, для яких літо – це пора, яка приносить багато клопотів.

Напевне, єдині, хто раді холодному дощовому літу – це вагітні жінки. Все вірно, адже для вагітних літо й особливо спека – це період, який треба пережити, і то з неабиякими зусиллями.

Чому спека настільки негативно впливає на вагітних?

У різні періоди вагітності, жінка стикається з різними проблемами, першою з яких є токсикоз вагітних. Токсикоз викликається різними чинниками: смак їжі, різні запахи, різка зміна положення тіла і навіть стрес. Також на посилення симптомів токсикозу неабияк впливає спека. Вагітні відмічають повну втрату апетиту, сонливість, апатію, часті запаморочення та сильну нудоту.

У різні періоди вагітності, жінка стикається з різними проблемами, першою з яких є токсикоз вагітних. Токсикоз викликається різними чинниками: смак їжі, різні запахи, різка зміна положення тіла і навіть стрес. Також на посилення симптомів токсикозу неабияк впливає спека. Вагітні відмічають повну втрату апетиту, сонливість, апатію, часті запаморочення та сильну нудоту.

Як забезпечити комфорт вагітній влітку?

В першу чергу, не рекомендуємо зайвий раз виходити на вулицю в періоди, коли діє активне сонячне випромінювання. Прогулянки на вулиці можна проводити у вечірній час, коли спека стихає. І завжди варто мати з собою пляшку негазованої води, щоб не допустити зневоднення і водний спрей, щоб зволожувати та охолоджувати відкриті ділянки тіла. Для захисту голови рекомендовано взяти капелюшок або панамку.

В домашніх умовах варто забезпечити постійне свіже повітря. Кондиціонер, провітрювання та й навіть вологі штори – температура в кімнаті не повинна перевищувати 27 градусів. Якщо Ви живете у квартирі з сонячного боку – зробіть собі відпочинок, наприклад, у селі в батьків чи у бабусі. Високі температури легше сприймаються у місцях, де нема активного транспортного руху і скупчень людей.

Зверніть увагу на одяг. Синтетичні тканини створюють так званий «парниковий ефект» для вашого тіла і ви відчуваєте задушливість навіть у прохолодних приміщеннях. Надавайте перевагу вільному одягу з натуральних тканин – бавовна, льон. Штани-скінні – предмет гардеробу, про який можна забути під час вагітності. Їх можна замінити широкими шортами, вільними сукнями та спідницями, кюлотами. І обов’язково перевірте білизну. Синтетичні тканини + спека – рівне появі небажаних проблем, як кандидоз піхви, фурункульоз, мастити, фолікуліти. А вагітним лікувати ці стани набагато тяжче.

Рекомендації щодо харчування та питного режиму

Почнемо з того, від чого рекомендовано відмовитися вагітним:

  • солодкі газовані води;
  • гострі страви та прянощі;
  • кавуни – через надмірний сечогінний ефект та високий ризик отруєння;
  • алергени – цитрусові, горіхи, мед;
  • солодкий шоколад, мармелад, булочки;
  • бобові – спричиняють метеоризм;
  • копчені та смажені на олії страви;
  • полуниці, малини та інші сезонні ягоди, навіть домашні – в невеликих кількостях.

Щодо пиття, тут виникає певна проблема – схильність до набряків. Тому питний режим варто прораховувати індивідуально з лікарем, адже це залежить від стану нирок, показників аналізу сечі, маси тіла і ступеню набряків. Зі слів вагітних: «Скільки воду не пий – не нап’єшся», можна зробити висновок, що окрім води варто залучати і прохолодний чай, узвар, домашні несолодкі компоти, вживати натуральні домашні овочі та несолодкі фрукти, одним словом, підтримувати гідратацію на належному рівні. Також важливо скоротити вживання солі до мізеру.

Любі жінки, якщо ви відчуваєте, що під час спеки вам часто стає погано, не терпіть – зверніться до свого ведучого акушера гінеколога. Лікар допоможе забезпечити комфорт вам і малюку!

Партнерський матеріал


15.07.2021 21564
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

801
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11333 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1962
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1848
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2850
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4740

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

491

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1141

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1653

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1403
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1792
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1612
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8855
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

697
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

775
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1963
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

936
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

440
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

346 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

782 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

824