Спаська ОТГ напрацьовує пріоритетні напрямки розвитку

Процес стратегування для громади це, насамперед, масштабна інвентаризація власних ресурсів та розуміння того, що можна отримати в результаті їх розумного використання, а також це створення візії майбутнього громади з конкретними і цілком досяжними результативними показниками.

На цьому наголосив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Ігор Мельничук, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

У кожній окремій громаді розробка стратегії розвитку має свої особливості. У Спаській ОТГ вже на третьому засіданні робочої групи, яке днями відбулось в адміністративному центрі громади, учасники прийшли до напрацювання ряду пріоритетів розвитку ОТГ.

У рамках третього засідання робочої групи по розробці стратегії розвитку Спаської ОТГ на період 2020-2027 учасники узагальнили піврічні напрацювання. А це соціально-економічна діагностика території громади, порівняльний аналіз сильних та слабких сторін, можливостей і загроз, а також результати роботи трьох фокус-груп з визначення пріоритетів розвитку.

«Виходячи з можливостей та ресурсів Спаської ОТГ, робоча група запропонувала наступні напрямки – розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, розвиток економічної спроможності, розвиток громадської активності та створення умов для самореалізації мешканців», – зазначив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Говорячи про розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, учасники робочої групи конкретизували цей напрям до покращення якості доріг, забезпечення водопостачання та водовідведення, налагодження системи поводження з ТПВ. Окрім того, істотного покращення хочуть мешканці громади і в частині надання публічних послуг, як от медичних, освітніх, адміністративних, а також забезпечення належного рівня безпеки.

Другим напрацьованим пріоритетом стане економічна спроможність громади.

З метою реалізації цього пріоритету у Спаській ОТГ хочуть розвивати напрямок активного відпочинку та культурно-пізнавального туризму, чому сприяють гірські ландшафти та збережені етнічні особливості, яскраві місцеві традиції. Власне громада позиціонуватиме себе як «альтернативну точку входу в Західні Горгани». А щоб привабити подорожуючих, пропонуватиме нові туристичні продукти та облаштування і покращення доступності туристично привабливих місць.

Ще однією операційною ціллю у цьому напрямку, яку обрали представники робочої групи, є залучення інвестицій у пріоритетні сфери економіки ОТГ. А це деревообробка, екоферми, енергетика, туризм. Також більшу увагу хочуть приділяти розвитку малого підприємництва та створенню умов для ефективної само зайнятості населення. Адже наразі у громаді зареєстровані 40 підприємців, яким потрібно забезпечувати умови для зростання.

Ще одним напрямком розвитку у Спаській ОТГ бачать підтримку талантів та життєво активних людей. Для цього, що по суті є розвитком людського капіталу, передбачають заохочувати активності мешканців, створювати умови для занять різними видами спорту та пропагувати здоровий спосіб життя, розвити неформальну і позашкільну освіту, створювати умови для всебічного розвитку молоді.

«На цьому етапі розробки стратегічного бачення розвитку Спаської ОТГ вже запропоновані певні індикатори реалізації стратегії, які дещо удосконалять у фінальному документі. Окрім того, вже були озвучені певні ідеї проєктів, які б хотіли реалізувати у громаді. Цього разу їх систематизували та узагальнили схожі. У підсумку – 38 проєктних ідей. Їх описи розмістять на сайті громади та дадуть можливість усім мешканцям громади до 15 жовтня запропонувати свої проєкти розвитку на виконання основних напрацьованих робочою групою напрямків бажаного розвитку», – сказав Ігор Мельничук.

А вже після цього відбудуться громадські слухання та затвердження напрацьованого стратегічного документа на сесії Спаської сільської ради ОТГ, щоб у новий бюджетний розпис закласти фінансовий ресурс для реалізації бодай частини із проєктного пулу стратегії.


04.10.2019 824
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

916
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2375
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2045
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2073
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6297 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2364 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

231

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1057

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1034

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1304
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

162
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

518
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1980
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26416
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

468
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10385 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

470
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

324
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

476
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

547
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1497