Спаська ОТГ напрацьовує пріоритетні напрямки розвитку

Процес стратегування для громади це, насамперед, масштабна інвентаризація власних ресурсів та розуміння того, що можна отримати в результаті їх розумного використання, а також це створення візії майбутнього громади з конкретними і цілком досяжними результативними показниками.

На цьому наголосив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Ігор Мельничук, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

У кожній окремій громаді розробка стратегії розвитку має свої особливості. У Спаській ОТГ вже на третьому засіданні робочої групи, яке днями відбулось в адміністративному центрі громади, учасники прийшли до напрацювання ряду пріоритетів розвитку ОТГ.

У рамках третього засідання робочої групи по розробці стратегії розвитку Спаської ОТГ на період 2020-2027 учасники узагальнили піврічні напрацювання. А це соціально-економічна діагностика території громади, порівняльний аналіз сильних та слабких сторін, можливостей і загроз, а також результати роботи трьох фокус-груп з визначення пріоритетів розвитку.

«Виходячи з можливостей та ресурсів Спаської ОТГ, робоча група запропонувала наступні напрямки – розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, розвиток економічної спроможності, розвиток громадської активності та створення умов для самореалізації мешканців», – зазначив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Говорячи про розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, учасники робочої групи конкретизували цей напрям до покращення якості доріг, забезпечення водопостачання та водовідведення, налагодження системи поводження з ТПВ. Окрім того, істотного покращення хочуть мешканці громади і в частині надання публічних послуг, як от медичних, освітніх, адміністративних, а також забезпечення належного рівня безпеки.

Другим напрацьованим пріоритетом стане економічна спроможність громади.

З метою реалізації цього пріоритету у Спаській ОТГ хочуть розвивати напрямок активного відпочинку та культурно-пізнавального туризму, чому сприяють гірські ландшафти та збережені етнічні особливості, яскраві місцеві традиції. Власне громада позиціонуватиме себе як «альтернативну точку входу в Західні Горгани». А щоб привабити подорожуючих, пропонуватиме нові туристичні продукти та облаштування і покращення доступності туристично привабливих місць.

Ще однією операційною ціллю у цьому напрямку, яку обрали представники робочої групи, є залучення інвестицій у пріоритетні сфери економіки ОТГ. А це деревообробка, екоферми, енергетика, туризм. Також більшу увагу хочуть приділяти розвитку малого підприємництва та створенню умов для ефективної само зайнятості населення. Адже наразі у громаді зареєстровані 40 підприємців, яким потрібно забезпечувати умови для зростання.

Ще одним напрямком розвитку у Спаській ОТГ бачать підтримку талантів та життєво активних людей. Для цього, що по суті є розвитком людського капіталу, передбачають заохочувати активності мешканців, створювати умови для занять різними видами спорту та пропагувати здоровий спосіб життя, розвити неформальну і позашкільну освіту, створювати умови для всебічного розвитку молоді.

«На цьому етапі розробки стратегічного бачення розвитку Спаської ОТГ вже запропоновані певні індикатори реалізації стратегії, які дещо удосконалять у фінальному документі. Окрім того, вже були озвучені певні ідеї проєктів, які б хотіли реалізувати у громаді. Цього разу їх систематизували та узагальнили схожі. У підсумку – 38 проєктних ідей. Їх описи розмістять на сайті громади та дадуть можливість усім мешканцям громади до 15 жовтня запропонувати свої проєкти розвитку на виконання основних напрацьованих робочою групою напрямків бажаного розвитку», – сказав Ігор Мельничук.

А вже після цього відбудуться громадські слухання та затвердження напрацьованого стратегічного документа на сесії Спаської сільської ради ОТГ, щоб у новий бюджетний розпис закласти фінансовий ресурс для реалізації бодай частини із проєктного пулу стратегії.


04.10.2019 960
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

134
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1335 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1992
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2061 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15172 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

216

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

965

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1033

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1823
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

222
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

601
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

835
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3082
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

841
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1902
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

935
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35083 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

426
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

571
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

898
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

800