Що треба знати українцям про працевлаштування у Канаді

 

 

Канаду вважають одним з найбільш популярних напрямків для трудової міграції в світі. Крім того, у цій країні сформувалася дуже сильна українська діаспора, що істотно зменшує кількість проблем з адаптацією, пише hyser.

Щороку сотні тисяч людей з різних країн світу намагаються потрапити в Канаду і отримати посвідку на проживання, а в перспективі - канадське громадянство.

Канадська економіка розвивається за рахунок вдалого географічного розташування країни біля США, багатих запасів природних ресурсів, великій території, виходу відразу до трьох океанів і багатьох інших факторів. Це сприяло тому, що рівень життя в країні став одним з найвищих у світі.

Українці можуть реально розраховувати на роботу в Канаді, тим більше, що в країні діє безліч імміграційних програм. Але разом з тим далеко не завжди іноземці можуть претендувати на робочі місця. Перш за все шанс на працевлаштування мають люди, професія яких належить до списку дефіцитних. Як правило, Канада відкриває свій ринок праці для іноземних фахівців тільки в тому випадку, якщо на вакансію не відгукнуться місцеві жителі.

Поговорімо більш детально про особливості працевлаштування в Канаді, доступні вакансії, зарплати і способи пошуку роботи.

Особливості працевлаштування в Канаді

Усі фото: hyser

Перш за все, варто відзначити, що на канадському ринку праці спостерігається жорстка конкуренція, як з місцевими жителями, так і з представниками інших країн. Примітно, що в Канаді тільки 30% громадян є етнічними канадцями. Приблизно 20% - це вихідці з Англії, 15,5% - з Франції, 14,4% - з Шотландії, 13,8% - з Ірландії, 4,5% - з Німеччини.

Станом на початок 2017 року чисельність населення Канади становила 35,4 млн осіб. Безробіття в країні знаходиться на рівні близько 7%.

Як і інші розвинені країни, Канада в першу чергу зацікавлена ​​в працевлаштуванні власних громадян. Тому, перед тим як спробувати знайти роботу в Канаді, слід уважно вивчити місцевий ринок праці і зрозуміти вимоги до іноземних співробітників.

Перш за все, іноземцю потрібно знайти канадського роботодавця, який погодиться взяти його на роботу. Для цього необхідно оформити трудовому мігранту спеціальний дозвіл на роботу і пройти інші бюрократичні процедури.

Пошук роботи варто починати з великих і економічно розвинених міст - Ванкувера, Монреаля і Торонто. Тут низький рівень безробіття і велика кількість вакансій.

Дуже велику роль відіграє знання англійської мови . У деяких регіонах, наприклад в провінції Квебек, необхідно знати французьку. Працевлаштуватися в Канаді без знання хоча б однієї з цих мов дуже складно.

Погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування. Незважаючи на те, що для нелегальної роботи часто навіть не потрібно знання мови, це величезний ризик для трудового мігранта. Вас можуть просто депортувати з країни, заборонивши в'їжджати на її територію.

Об'єктивно оціните свою кваліфікацію і навички. У Канаді котируються тільки досвідчені фахівці. Важливу роль відіграє також освіту. Великою перевагою буде наявність диплома канадського, американського чи британського вузу.

У Канаді існують спеціальні програми для іноземців, охочих тут працевлаштуватися. Це, мабуть, найлегший і найдоступніший спосіб працевлаштування в країні.

Найпопулярнішими є такі програми, як:

Canadian Experience Class

Federal Skilled Trades

Federal Skilled Worker

Для отримання роботи в Канаді необхідно виконати декілька формальних вимог. Наприклад, потрібно буде довести свою готовність виїхати з країни після завершення терміну дії дозволу на роботу.

Щоб отримати дозвіл на роботу, необхідно надати довідку про відсутність судимості, медичну довідку, а також довести, що у вас є достатня кількість коштів для проживання в Канаді на перших порах.

Якщо у влади виникнуть додаткові питання і вимоги до претендента, необхідно бути готовими до надання додаткових документів.

Відзначимо, що представникам деяких професій не потрібно отримувати дозвіл на роботу в Канаді. У цей список входять:

  • бізнесмени;
  • журналісти і репортери;
  • художники;
  • професійні спортсмени і тренери;
  • дипломатичні працівники;
  • релігійні діячі;
  • організатори міжнародних заходів в Канаді;
  • військовослужбовці інших держав.

Більш детальну інформацію про вимоги до претендентів та умови імміграції в Канаду ви можете знайти на офіційному урядовому порталі -  cic.gc.ca .

Актуальні вакансії і рівень оплати праці

Канадський ринок праці відрізняється диверсифікацією, а робоча сила - високим рівнем кваліфікації. Більшість жителів працює в сфері послуг - 70%. У промисловості зайнято 29% канадців, ще 1,6% працюють в аграрній галузі. У іноземців є шанс на працевлаштування в будівельній, транспортній, туристичній, аграрній галузях. Також можна знайти роботу в банківській секторі, торгівлі та сфері охорони здоров'я.

Середня зарплата в Канаді становить приблизно 3,8 тисяч доларів на місяць. В країні існує мінімальна зарплату, рівень якої в залежності від регіону коливається від 10,75 до 13 канадських доларів за годину.

Українцям є сенс шукати роботу серед дефіцитних професій. До таких на канадському ринку праці належать інженери-нафтовики, технічні фахівці, фінансові та банківські аналітики і медпрацівники.

Також вихідці з СНД можуть розраховувати на роботу зварювальником, каменярем, бетонщиком, покрівельником і водієм-далекобійником. Ще один поширений варіант - тимчасове працевлаштування в аграрній галузі. Також шанс працевлаштуватися є у соціальних працівників та представників некваліфікованих професій.

Чоловіки можуть влаштуватися охоронцем, барменом або кухарем. Жінки - знайти роботу доглядальницями, офіціантками, продавщицями, прибиральницями, покоївками, швачками або домробітницями. Представники обох статей мають можливість сезонного працевлаштування для збору фруктів і овочів. У перерахованих сферах платять 1,5-2 тисяч доларів на місяць.

Де шукати роботу в Канаді

Зараз існує багато способів знайти роботу за кордоном. Зазвичай найефективніший результат приносить одночасний пошук роботи за допомогою різних каналів. Велике значення має регіон, ситуація на ринку праці, ваша професія, знання мов, досвід і т.д.

Перед тим як шукати роботу в Канаді, слід переконатися, що ваша кваліфікація відповідає місцевим вимогам. Зробити це можна на порталі cicic.ca . Також зверніть увагу на те, що деякі професії в Канаді регулюється, а це означає, що вам доведеться отримувати спеціальну ліцензію.

Часто українці знаходять роботу в Канаді завдяки особистим зв'язкам і знайомствам. Як ми вже говорили, в країні проживає значна українська діаспора. Для початку варто поспілкуватися з канадськими іммігрантами і людьми, у яких є досвід роботи в місцевих компаніях.


08.10.2017 2899 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

697
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2276
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6089 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

998

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

74
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1941
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26369
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

429
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10343 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

280
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450