Що таке YotaPhone

 

Голова КНР Сі Цзіньпін отримав від президента Росії Володимира Путіна почесний подарунок - російський смартфон, яким навіть росіяни не хочуть користуватися через численні недоліки

Здається, Путін хотів похвалитися перед "китайськими партнерами" технологічною просунутістю Росії, ніби говорячи, "ми не гірші за вас і можемо виробляти не лише балістичні ракети, що літають через раз, та автомати Калашнікова а ще й високотехнологічні сучасні гаджети", але вийшла чергова російська ганьба.

Еспресо.TV вирішило розібратися, чим насправді є розпіарений Путіним "Йотафон". Виявилося, що цей апарат не лише сумнівної якості та невиправдано дорогий, а ще й не надто російський.

«Привіт, я – YotaPhone. Перший у світі смартфон з двома екранами, один з яких завжди включений», - так піарять продукт виробники смартфону на своєму сайті.

Власне, другий екран - це єдина фішка, яка відрізняє "Йотафон" від інших Android-смартфонів і, за задумом розробників, мусила б надати йому перевагу над конкурентами. Проте доцільність такого міксу смартфона з електронною книгою викликає сумніви - читати електронні книжки можна і зі звичайного екрану. Якихось інших переваг наявність другого екрану власникам "Йотафона" не надає.

"Йотафон", позиціонований як "перший російський смартфон" побачив світ у грудні 2013 року. А його друга версія, яку презентував Путін китайському лідеру, була представлена в лютому 2014-го, а продажі почнуться не раніше грудня цього року.

Орієнтовна ціна цього поки що не дуже відомого девайсу - $700, тоді як останній IPone 6 у США обійдеться - $499 (без контракту - ред.), а в Україні через численні накрутки - біля $1 тис.

До речі, розробка девайсу, який позиціонується, як чисто російский продукт, справді велася на російські гроші. Проте деталі, які є в смартфоні, не російського виробництва, а збирають апарат не кулібіни з Росії, а фахівці в далекому Сінгапурі.

Проте піар та розкрутка у смартфона у Росії справді потужна. Так, після урочистої презентації китайському президентові до "просування" смартфону долучився глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров. «Фахівці кажуть, що у смартфона велике майбутнє. За їхньою оцінкою, наш ринок мобільників - один з найбільших в світі. Я вже доручив замовити собі "Йотафон" 2. Упевнений, що і ви так вчините», - зазначив глава Чечні.

Швидше за все, навіть піар від Кадирова не дуже допоможе новому російському девайсу підкорити не тільки світ, а й Росію. Свого часу цей телефон піарила телеведуча Тіна Канделакі. Але чомусь потім все одно повернулася до iPhone.

З дивайсом  також "засвітився" і Дмитро Мєдвєдєв, прем'єр Росії, але він і досі робить селфі за допомогою "ворожого американського смартфону".

Це й не дивно. Адже кількість негативних відгуків користувачів "Йотафон"  на численних форумах просто зашкалює. Зокрема найчастіше вланики цього продукту жаліються на дуже крихкий екран, слабкі батареї,  а також постійні проблеми з сенсорними екранами, які доволі часто можуть зависати. 

«Користувалася iPhone 4, Samsung Nexus GT-i9250. Порівняно з ними "Йотафон" - сирий, необгрунтовано дорогий апарат. Може протягом дня перезавантажуватися самостійно,  стабільно втрачає мережу. Співрозмовники постійно скаржаться на відлуння, скрипи, шуми. Якість e-ink на другому екрані залишає бажати кращого (в порівнянні з електронною книгою Sony)», - пише користувач на форумі yandex.ua.

Враховуючі всі ці зауваження, хизування Путіним російським високотехнологічним одороблом перед лідерами країни, яка фактично забезпечує смартфонами весь світ, викликає у пересічного росіянина замість запланованої гордості за "вєлікую Расію" відчуття ганьби та неповновартості.

Нагадаємо, китайська компанія Foxconn, яка є найбільшим в світі виробником електроніки, займається виготовленням iPhone, IPAD, MacBook для корпорації Apple. При цьому варто зауважити, що на iPhone серед смартфонів приходиться 11,9% світового ринку у другому кварталі цього року.  Але у Китаї не лише роблять техніку "на замовлення". У Піднебесній активно розвиваються власні бренди. Наприклад, доля китайських смартфонів Huawey та Lenovo складає 6,9% та 5,4% світового ринку у другому кварталі 2014 року.

Тож, Путін з "Йотафоном" в руці у Китаї нагадав не лідера потужної сучасної держави з амбіціями світового лідера, а племенного вождя з позаминулого століття, що хизується перед європейськими колонізаторами скляними бусами чи керамічним глечиком.

Кароліна Тимків


11.11.2014 1184 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

658
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1906 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11390 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1104
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

274
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

745
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

316
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766