агенція новин

Що шукати: гроші чи Сенс?

 

Юнг казав, що є два різновиди пацієнтів. Перший – це ті, хто мають проблеми з соціальною адаптацією і реалізацією. Це люди зазвичай конформістські, наділені примітивними якостями і лікувати їх треба технічними засобами. Другий різновид – це ті, хто соціально реалізувався і зрозумів, що дарма. Що ані добре відмиті гроші, ані посада віцепрем’єра, ані Ламборджині, ані щаслива сім’я, ні батальйон коханок – не вирішують головної проблеми – відсутності сенсу. 

Саме для другого різновиду пацієнтів вигадані всі тонкощі психоаналізу. Їхні сни цікаво досліджувати, в їхніх архетипах варто копирсатися не тільки тому, що в них є гроші (часто на момент звернення до психіатра чи до вербовщика – вже немає), але і тому, що в них наявна індивідуальність. «Чесноти і таланти – індивідуальні якості і невластиві людині взагалі». 

І от я вправляюся у євангельському спорті – метаю бісер на дальність, прагну навіяти нові сни публіці, якій достатньо електрошоку. Мені, як літератору, вербовщику, психіатру-аматору категорично потрібні пацієнти другого роду. Більше того, вони потрібні нам всім! 

Чим серійний убивця відрізняється від терориста? Ви вже здогадалися: маніяк – це пацієнт першого роду, а терорист – другого. Здається, майже те саме, а екзистенція зовсім різна! Маніяк, якщо виловлять, здохне від галоперідолу, а терорист, якщо втече, може стати навіть Прем’єр-міністром Ізраїлю (якщо єврей) чи лауреатом Нобелівської премії миру (якщо араб). 
Чим український депутат відрізняється від американського конгресмена? Тим самим, чим галімий маніяк від просунутого терориста. Наш депутат – це барига в першому (чи максимум в другому) поколінні. Що від нього чекати, окрім барижних рефлексів? 
Основна проблема конгресмена – пересичення. Бо переїдав вже прадідусь його дідуся. Тому він часто шукає не грошей, а сенсу. Місії йому хочеться! Свого часу до лицарських орденів брали лише високу аристократію, не пускали простих. Бо аристократ, який віддавав своє майно ордену і пожертвував дисципліні своїм соціальним статусом, зробив це заради вищого сенсу. За гроші його вже не купиш. Натомість бідняк легко продасть те, за що напередодні віддавав життя. 
За нашими спостереженнями, основна вага партизанки в Іраці лежить не на місцевих мешканцях, а на прибульцях з багатих арабських країн. Це – переважно діти багатих родин, які відмовились від кар’єри і комфорту заради задоволення ставити фугаси на шляхах американських автоколон. І там, серед обгорілих тіл, всупереч розпоширеній думці, вони шукають сенс, а не гроші. 
Пацієнтами другого роду мають бути і ті, хто складають владу і ті, хто підривають владу і ті, хто це описують і ті, хто про це читають. Амінь.

 

Дмитро Корчинський

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

587
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

796
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

3158 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1297
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1533 2
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

3719

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

364

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1552 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

3051 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1935
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

559 1
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

415 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

761
11.12.2019

Цієї п’ятниці, 13 грудня, в Івано-Франківську відбудеться традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового. Вона відбудеться в свято апостола Андрія Первозванного та чергову рі

123
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

735
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

737
10.12.2019

Українська співачка Тіна Кароль та молдавський артист Дан Балан вдвох прокоментували, на якій стадії стосунків вони перебувають.

7166
09.12.2019

Якби вибори відбулися наступної неділі, то 64% опитаних на них пішли б, 13% - скоріше так, чим ні, 6% - скоріше ні та 9% однозначно ні.

1776
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5340 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1267