Що буде в 2050 році? Прогноз футурологів

Що буде в 2050 році?У найближчі 40 років безпрецедентне число жінок прийде до влади, мусульманська імміграція на Захід буде рости, робітники і службовці покинуть офіси. Південну Америку чекає стале економічне зростання, а на Близькому Сході сплететься справжній клубок релігій, сект і етнічних груп. Про все це та багато іншого йдеться в доповіді консалтингової компанії Toffler Associates, опублікованому минулого тижня.

Компанія Toffler Associates була створена Елвіном Тоффлером (Alvin Toffler), який у 1970-х роках написав блокбастер "Шок майбутнього", де він виклав свій погляд на світ через 40 років.

Майже півстоліття тому Тоффлер вважав, що наука і техніка будуть розвиватися в такому прискореному темпі, що багато людей не зможуть обробляти величезну кількість нової інформації і будуть просто "відключатися" від життя. Деякі з прогнозів, написаних автором у 70-х, збулися. Наприклад про те, що новини будуть подорожувати по всьому світу миттєво, що одностатеві пари зможуть одружитися і створювати родини, що насильство й екологічні катастрофи будуть рости і мати все більші наслідки.

 
У чомусь книга Елвіна Тоффлера виявилася занадто пророчою

Можливо, варто прислухатися до нових пророцтвам під маркою Toffler на найближчі 40 років. Так, на думку авторів, найближчим часом набагато зросте кількість суден-контейнеровозів для задоволення зростаючого попиту на швидкі дешеві поставки товарів. Відповідно розширяться Суецький і Панамський канали і в цілому роль світового океану, як транспортного шляху значно зросте. Все більше і більше людей будуть виробляти власні продукти харчування, щоб зменшити залежність від великих виробників і дистриб'юторів. Поширення високошвидкісного інтернету і дешевих відеоконференцій звільнить службовців від роботи в офісі і дозволить працювати віддалено з будь-якої точки світу.

Тільки дуже невелике число держав буде як і раніше вести себе, як "проблемні" країни, в їх числі Північна Корея та Іран. Вони стануть "справжнім випробуванням для політичних лідерів, які втілюють геополітичні програми".

Китай буде позиціонувати себе як світового економічного лідера і в союзі з Бразилією і Індією впливати на ринок валюти, а Венесуела і африканські країни будуть забезпечувати Китай енергоресурсами. США тим часом будуть залежати від Китаю в плані постачань 17 рідкоземельних металів, які необхідні для виробництва різних речей: від компонентів зброї на кшталт начинки РЛС, до вітрових турбін і гібридних автомобілів.

Розвиток альтернативних джерел енергії створить "аутсайдерів у світі після нафти". У їх числі Саудівська Аравія, Іран, Ірак, ряд держав Перської затоки, Росія і Венесуела.

Християнство буде швидко поширюватися на Півдні земної кулі, в той час як мусульмани будуть мігрувати у великих кількостях на Захід, де їх присутність змінить суспільні відносини та державну політику.

Зміна клімату призведе до розпалювання конфліктів за родовища корисних копалин в Арктиці, що звільниться від льоду. Також підвищення рівня моря змусить великі групи населення покинути свої домівки.

Старіння населення призведе до чотириразового зростання витрат на довгостроковий догляд та послуги для літніх людей. Соціальне забезпечення і медичне страхування для літніх людей у США перестануть існувати в тому вигляді, в якому вони є сьогодні. Як вони будуть виглядати і що саме замінить звичні системи соцзабезпечення сказати важко, проте автори прогнозу стверджують, що ми будемо жити в суспільстві, розділеному на шари з різними типами людей і потреб.

Що стосується жінок, вони швидкими темпами почнуть займати керівні посади по всьому світу. Автори вважають, що це позитивний момент, оскільки "країна не може бути успішною, коли рішення приймають тільки 50% населення".

У найближчі 40 років кількість накопичуваної інформації ще більше зросте, так як світ вступає в "еру" петабайта. Петабайт (1024 Тб) стане звичайним числом для вимірювання об'єму комп'ютерної пам'яті, ємності жорсткого диска і комп'ютерних файлів.



Джерело: cnews.ru


21.10.2010 3803 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

656
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2261
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1995
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2019
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6049 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2302 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

992

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

992

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

473
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1934
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3829
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26349
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

423
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10337 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7878
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

429
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

429
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

511
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1442