агенція новин

Шлях в нікуди

 

Повертався додому. Ніщо не віщувало неприємностей. В підїзді свого будинку по вул. Січових Стрільців 17 чекало троє, ззаду підійшло ще троє і схопивши несподівано за руки щось вкинули в кишеню. «Ти продаєш наркотики». Ця фраза стала як вирок,  в незаконному затриманні громадянина м. Бурштин Руслана Афоніна, що відбулася 10 квітня 2012р.

При цьому били по голові, знаючи що він інвалід і мав черепно-мозгову травму – частина черепа замінена пластиною. Я не знаю цю людину. Один раз зустрілися, коли декілька акціонерів ПАТ «Домобудівник», одного з найпотужніших в колишньому заводів великопанельного будинкобудування, що належав до міністерства атомної енергетики Радянського Союзу, обговорювали питання вивезення і продажу з підприємства металоконструкцій за спиною акціонерів, що є незаконним. Руслан був одним з небагатьох акціонерів хто активно протистояв цьому, звертався у всі можливі інстанції на всіх рівнях: УМВС, прокуратуру, СБУ Галицького району, Івано-Франківської області,  в Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру.

У своїх зверненнях у вищі інстанції викривав зловживання в місцевих правоохоронних органах. 

А ще були неодноразові звернення Руслана Афоніна стосовно неправомірних на його думку дій міського голови м. Бурштина П.Курляка: про нищення міською владою історичного парку ім. Т. Шевченка в старій частині міста для розміщення ринку; про величезні перевитрати у використанні  екологічних коштів при влаштуванні лотків водовідведення в м. Бурштин (без проектної документації) і «відмиванням» екологічних  коштів через наближені фірмидепутатів-свободівців (по незаконному перерахуванню  екологічних коштів за невиконаний проект каналізаційної насосної станції стічних вод,  проти міського голови П. Курляка порушено кримінальну  справу яка розглядається в Рогатинському районному суді).

Також були звернення про надмірно роздуті штати виконкому; знищення журналу по черговості виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, що дозволяє безконтрольно, поза чергою виділяти плани «потрібним» людям; про розкрадання чорнозему в урочищі Краки-Підкраки, що є громадською власністю;про незаконне придбання міським головоюприміщення комунальної власності по вул. Енергетика 3 в комерційних цілях та інші звернення.

Тепер зрозуміло чому людину зробили злочинцем, провівши «блискучу операцію» по затриманню і  протримавши майже рік в СІЗО в березні 2013р. осудили на 2 роки позбавлення волі: щоб не хотілося більше ніякої громадської діяльності, ніяких скарг  і не цікавився ніякими чорноземами, комунальною власністю  чи  витрачанням бюджетних коштів,  щоб не смів кидати тінь на «бездоганну роботу» правоохоронних органів. Це попередження всім нам, щоб мовчали і сиділи покірливо. 

А скільки таких незаконно осуджених  по всій Україні. Не така країна потрібна людям. Хто відповість за те, що людину безпідставно протримали в СІЗО, били, знущалися і тепер осудили?  Куди ми зайдемо, якщо на все закривати очі.

Я про це пишу бо таке може статися з кожним, хто намагається проявити бодай якусь громадську цікавість, активність, чи висловлює критику на адресу влади. І неважливо ким людина є в даний час чи була в минулому. Ніхто не має права калічити людське життя.

 

В. Гладій, інженер Бурштинської ТЕС

21.03.2013р.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


21.03.2013 Віктор Гладій 740 3
08.10.2019

Серед помічників народних депутатів із Франківщини є чимало тих, кому довіряли свої справи парламентарі попередніх скликань з різних політичних таборів.

1405
04.10.2019

Однією з важливих соціальних функцій мережі Facebook є можливість частково відстежити діяльність того чи іншого політика.

1855
03.10.2019

Питання щодо створення об’єднаної територіальної громади на території Яремчанської міської ради, нарешті, зрушило з місця.

2962 2
02.10.2019

Українці не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення готівкових розрахунків.

5152
25.09.2019
Марія Лутчин

«Fiat 500e» – другий автомобіль у сім’ї, або ж авто для тих, хто цінує стиль, якість,  компактність та небайдужий до навколишнього середовища.

2288
20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

2859 1

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

1279

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

4158 3

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

1694 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

4239
09.10.2019

Військовий розповів, що в Пентагоні досі не можуть визначити природу явища, яке зафіксував пілот літака.

542
08.10.2019

У ніч на 9 жовтня у північній півкулі можна спостерігати пік метеорного потоку Драконіди. Якщо погода цієї ночі буде безхмарною, в небі можна буде спостерігати десятки яскравих спалахів, інформує Укрінформ з посиланням на Meteoprog. Спостерігати ж

380 1
02.10.2019

Американське космічне агентство NASA вловило на Марсі дивні сигнали, частина з яких мала сейсмічну природу, а інші залишилися загадкою.

552
16.10.2019

У Ватикані відбулося представлення інтерактивного пристрою, покликаного допомогти молоді молитися розарій. Ініціатива зродилася в лоні «Всесвітньої мережі молитви Папи». На початку цього року, зустрічаючись в одну з неділь із паломниками на п

45
11.10.2019

Мощі перебуватимуть у Відпустовому Місці Матері Божої Ласкавої, у храмі св. Івана Хрестителя, на вул. Микитинецькій.

899
09.10.2019

Жили поряд два сусіди. Прийшла зима, випав сніг. Перший сусід вранці вийшов з лопатою розгрібати сніг перед будинком.

258
15.10.2019

Ганчірки, целофанові пакети, засоби гігієни, залишки консервації та ще багато різного твердого сміття часто дістають працівники водоканалу.

4159
14.10.2019

Українська зірка Тіна Кароль провела екскурсії своїм маєтком.

1559 1
14.10.2019

Світська левиця та спадкоємиця готельного бізнесу Періс Гілтон таки придбає відпочинковий комплекс на Закарпатті.

5687
12.10.2019

За титул «Міс Україна Всесвіт» - 2019 будуть боротися 20 українок, які пройшли відбір із тисяч заявок та двох кастингів у Києві.

6663