Скільки важить людська душа? (відео)

 

Доктор Дункан Макдугалл (Duncan MacDougall) з американського міста Хеверхилла (Haverhill), штат Массачусетс (Massachusetts) в 1906 році провів ряд цікавих експериментів по вивченню зміни ваги тіла у момент смерті.

 

Він виходив з припущення, що душа людини має вагу і, коли вона покидає тіло у момент смерті, то вага фізичного тіла повинна зменшитися. Різниця у вазі тіла до смерті і після смерті дасть величину ваги самої душі. В своїй клініці доктор Дункан Макдугалл побудував спеціальне ліжко, яке було гігантськими вагами з високою чутливістю, до декілька грам.

 

Він клав на це ліжко послідовно шість хворих, що знаходяться в передсмертній стадії. Спостерігалися, в основному, туберкульозні пацієнти, оскільки вони в передсмертний годинник знаходилися в стані нерухомості, що було ідеальним випадком для точної роботи тонкого механізму вагів. Коли пацієнт поміщався на спеціальне ліжко, то ваги встановлювалися на нульовій відмітці. Потім за свідченнями вагів велися спостереження аж до самої смерті хворого. У момент смерті була зафіксована втрата у вазі. Наприклад, у одного з пацієнтів вона склала 21 грам.

 

Результати своїх експериментів доктор Макдугалл опублікував спочатку в періодиці, а потім і в наукових виданнях.

 

Так, зокрема, в науковому журналі “American Medicine” він писав: ” В моєму першому дослідженні брала участь людина, смертельно хворий туберкульозом. Це захворювання, як мені здавалося, краще всього підходило для моїх дослідів, оскільки кінець цієї хвороби супроводжується крайнім виснаженням пацієнта, смерть якого не супроводжується ніяким мускульними рухами, які могли б відбитися на спонтанному русі стрілки вагів. Перший пацієнт був під спостереженням протягом трьох годинників і сорока хвилин аж до самої смерті. Він лежав на спеціальному ліжку, влаштованому на ваговому механізмі, який балансировался і мав шкалу із стрілкою. Коли пацієнт поміщався на спеціальне ліжко, було зроблено все, щоб йому було максимальне комфортно, хоча фактично він вже вмирав.

 

Під час декількох годинників перебування на спеціальному ліжку він поволі і постійно втрачав у вазі, приблизно по одній унції [30 грам] в годину із-за випаровування вологи через дихальні шляхи і через потовиділення. Протягом всіх трьох годинників і сорока хвилин я тримав стрілку вагів небагато вище середнього положення шкали вагів, щоб точніше визначити втрату у вазі, якщо це відбудеться.

 

Через три години і сорок хвилин пацієнт помер, що раптово співпало з різким рухом стрілки вагів до нижнього краю шкали, що супроводжувалося навіть чутним ударом стрілки об нижній край шкали вагів, де стрілка і зупинилася. Втрата у вазі була встановлена і дорівнювала трьома чвертям унції [21 грам].

 

 

 


28.05.2012 10884 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1885
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1821
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5367 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

688

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

973
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

864
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1367
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1239
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044