
У п’ятницю, 20 грудня продовжила свою роботу 33 сесія обласної ради.
До проєкту порядку денного другого пленарного засідання президія обласної ради включила 44 питання, пише Фіртка.
На початку сесії депутати вкотре заслухали питання щодо виплати заробітної плати бюджетникам.
За словами очільниці департаменту фінансів Ірини Мацькевич, ситуація залишається напруженою. На даний час є розпорядження Уряду про спрямування додаткових 11 млн субвенції, як стабілізаційної дотації.
"Ми очікуємо, що до кінця року частково буде вирішено це питання", - каже фінансист.
Окрім того, Департамент фінансів проаналізував вільні залишки, є близько 60 млн грн, які можна розподілити на заборгованість виплати зарплат.
Мацькевич також додала, що в області розгалужена мережа медичних та освітніх установ. Субвенція з держбюджету не покриває усі потреби. Її розрахунок здійснюється за формулою для всіх областей.
"Якщо ми хочемо мати усі ці заклади, то ми повинні вишуковувати кошти з місцевих бюджетів. Якби ми не хотіли, але нам треба оптимізувати видатки. Мова, як про установи освіти, так і про заклади культури та медицини. Усі бюджети самостійні", - додала Мацькевич.
Проте депутати Попович та Атаманюк поцікавились, хто конкретно винен у тому, що така ситуація складається під кінець кожного року.
За словами Ірини Мацькевич, безпосередню відповідальність несуть керівники закладів, які повинні прораховувати бюджети закладів та подавати пропозиції.
"Цілий рік ми говоримо про зарплату, цілий рік за щось тут б'ємось. По наших даних, на охорону здоров'я нам не вистачає 70 млн. Згідно з даними Ірини Богданівни - 50 млн. То хто тут помиляється? Не керівник винен в тому, що йому не надійшли кошти. Це питання влади і того, хто надає кошти та хто їх розподіляє. Картина катастрофічна", - додав співдоповідач, депутат облради Манолій Піцуряк.