ШІСТЬ запитань Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань міському голові міста Івано-Франківська Віктору Анушкевичучсу одразу ж після завершення сесійного засідання Івано-Франківської міськради, яка призначила Івано-Франківський міськвиконком та керівництво депутатських комісій.

 

Вікторе Андрюсовичу, скажіть, чим мер Віктор Анушкевичус цієї каденції буде відрізнятися від мера Віктора Анушкевичуса минулої каденції?

– Дуже багато часу в минулу каденцію витрачалося на ламання списів. Хоч і за минулі чотири роки зроблено немало, але якби не протистояння двох гілок влади – виконавчої та представницької, можна було зробити набагато більше.

По великому рахунку для мене минуле скликання було суцільним навчанням, я набрався досвіду, знань. І не тільки тому, що я закінчив Академію при президентові України. Я з головою вникав у всі міські проблеми і зараз володію ситуацією в кожній галузі і тому мені не потрібно жодної хвилини, щоб входити в курс справ, як ще було в 2006-му році.

Отже одна відмінність – це готовність до роботи, так би мовити, зі старту.

Друга відмінність – це те, що я більше навчився мистецтву компромісу. Все-таки те протистояння навчило мене, попри мою непоступливість та впертість, шукати компроміс. В мистецтві компромісу є велика необхідність, враховуючи, що міський голова очолює і виконавчу і представницьку владу в місті.

Третє, я відчуваю, що мою толерантність і мою доброту в минулій каденції дехто розцінював як мою слабкість. Я жодного разу не підвищив голос, я жодного з підлеглих не образив. Багатьох жалів, навіть якщо вони робили свідомі помилки і не виконували свої обов’язки, не виконували рішення виконкому, сесії. Намагався в ходити «в положення». Але люди повинні розуміти, що мотивацією роботи в органах місцевої влади має бути служіння громаді. Тому в наступній каденції я буду більш вимогливим і більш жорстким. Хто не буде відповідати посаді та вимогам, буде звільнений з посади.

 

Виходячи із затвердженого сесією складу івано-франківського міськвиконкому, видається, що не сильно ви йшли на компроміс, бо виконком вийшов абсолютно «промерівський»…

– Ще до прийняття цього рішення містом ходило багато чуток на тему, чи вдасться мерові зберегти на посадах своїх заступників, чи йому нав’яжуть інших кандидатів. Щодо кількості членів виконкому – 18 чоловік, кажуть що це надто багато, і я з цим можу частково погодитися, але я своїм завданням бачив консолідацію політичних сил, які представлені в міськраді, щоб ті політичні сили, які перемогли на виборах, відчували свою відповідальність перед громадою. Не можна було з самого початку будь-кого заганяти в опозицію.

Політичні сили в міськраді погодилися з моєю позицією, а вона була тверда, що питання заступників – це виключна компетенція міського голови. Тому що мені з ними працювати і нести за них відповідальність. Що стосується членів виконкому на звільнених посадах, то, формуючи виконком, я виходив з трьох принципів: перший – належність до тієї чи іншої політичної сили, другий – професійність, і третій – поєднання молодості і досвіду.

Цей склад виконкому буде змушувати політичні сили нести консолідовану відповідальність політичних сил за стан справ в місті. Крім того є добрий сплав молодості, креативності і досвіду.

 

А чи не варто було виконком було формулювати не як «політично-відповідальний», а за професійно-фаховим принципом? Скажімо за посадами у виконком входять начальник міської міліції, один з ректорів Університету, керівники найбільших підприємств. Тоді, скажімо начальник міліції з перших уст чув всі проблеми на своїй ділянці, обговорював, голосував за рішення, і, можливо, його не приходилося, як сьогодні, кликати на сесію для звіту щодо вуличного алкоголізму…

 – Безумовно, принципи формування виконавчого комітету можуть бути різні. Можна йти таким шляхом, запрошуючи авторитетних людей з різних галузей. Але на сьогоднішній день в нас є місцеве самоврядування, яке побудоване на чинному законодавстві, і ми нікуди не дінемося від побажань політичних сил, які представлені в раді. Тому з думкою політичних сил не можна не рахуватися, але і галузевий принцип також по можливості врахований. Але є в нас, скажімо, і серед заступників міського голови позапартійні.

 

Напередодні сесії, яка затвердила виконком, було багато запитань, щодо участі саме представників ВО «Свобода» у виконкомі. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявив, що партія візьме на себе відповідальність в містах, де має більшість. В Івано-Франківську ВО «Свобода» має 34 місця з 59 – абсолютну більшість. Але її представники чомусь казали, що ми виграли законодавчу гілку влади – раду, а мер виконавчу, - то хай він її і формує і за неї відповідає… Тобто «Свобода» проявила поступливість і зі всім, що ви запропонували погодилися?

 – Не зовсім так. Я не чув, щоб «Свобода» саме так говорила. Але представники цієї політичної сили погодилися, що заступники – це прерогатива міського голови. Однак, якщо говорити про участь «Свободи» в міськвиконкомі в тій частині, що працюватиме на громадських засадах, то там також є представники цієї партії. Фактично їх є п’ятеро, крім секретаря міськради Руслана Марцінківа. Тому я б не говорив так, що «Свобода» уникає відповідальності. Підтримуючи то склад виконкому, який я запропонував, керівник фракції «Свободи» сказав, що за все, що буде відбуватися в місті Івано-Франківську буде нести колективну відповідальність міський голова, ВО «Свобода» та інші політичні сили, представлені в міськраді.

 

А чи плануєте ви йти на третій термін на міського голову?

– Ще рано про це говорити. Будуть розроблені програмні документи, щодо галузевої політики, економіки, план стратегічного розвитку міста, над яким працюють і депутати, і виконком. Тому коли такі плани будуть розроблені, потрібно буде рухатися, розвиватися… А коли підійдуть нові вибори, то тоді і визначимося. Якщо завершити задумане не вдасться, то будемо думати про третій термін, якщо плани і передвиборчу програму виконаємо, то можна буде думати і про якісь інші позиції. Але, так чи інакше, з політичного життя я не збираюся йти, попри той бруд який існує в політиці.

 

Кажуть, що добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює. Вам імпонує таке твердження?

– Коли я навчався в Академії при президентові України, мене колись одна з викладачів запитала про мій робочий час. Коли я відповів, що мій робочий час триває до 23-ої години, то вона так і сказала: «Значить ви не до кінця сформований керівник, вам ще треба вчитися». І вона була абсолютно права, тому що я поділяю вашу думку, що завданням керівника є підібрати команду, навчти, делегувати повноваження і організовувати систему контролю за виконанням рішень. Як я вже сказав на початку нашої розмови, в минулій каденції я багато вчився. І хоча стиль роботи змінити є складно, безперечно якісь зміни будуть. Враховуючи, що половина заступників мають досвід роботи на своїх посадах, а інші також є професіоналами, вони не прийшли з вулиці, то, коли будуть визначені напрямки нашого руху і розвитку, я буду максимально делегувати повноваження і контролювати.


08.12.2010 2116 7
Коментарі (7)

пыпец 2010.12.08, 11:46
Третій термін? ну ні фуя собі! Абарзєла лошадь.
ПЕТРО 2010.12.08, 14:29
Ви дійсно не сформований керівник п.Вікторе,бо крім знань з управління потрібно мати національну свідомість,честь, совість,а цьому ніякі Академії не вчать.
lekh 2010.12.08, 15:02
Що таке національна свідомість? Щось із "Майн кампфу"?
писака 2010.12.08, 19:28
я не розумію, що це за коресподент, що в одному реченні 3 рази пише 'коли' тупа стаття!!!
Jozef 2010.12.09, 11:24
курва, холоден я від тих шести питань.Але Вітя,Вітя....Дивисі не трісни від пихи.А всі відповіді у стилі;... Кагда я біл малєнькій, у мєня била бабушка".Носиться з тов академійов,як баба зі ступов.Бридко читати товарішу мер.
проходя ми 2010.12.10, 17:24
"добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює" - це хто таку пургу мете?
Петро 2010.12.15, 12:49
Що таке національна свідомість ? Потрібно читати не "Майн кампфу".а книгу "Гітлер засновник Ізраїля",шукай на прилавках міста.
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1355
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1037
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2053
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3539
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1331
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1317

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1646

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

481

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1126

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1286
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

332
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24246
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

494
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

384
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

605
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1491
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2477
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

577
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1463 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

605
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

519