ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику

 

/data/blog/63135/be8156c2f327e0664543a20d090077f0.JPG

 

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику.

 

1. Новий Уряд - яким він буде?

Квотний принцип розподілу урядових посад зберігається. Це політичний реалізм на противагу заперечення цього принципу у Протоколі про утворення коаліції. Останнє є прагненням показати громадськості процес створення коаліції прозорим та демократичним. Саме тому цей документ швидко потрапив у ЗМІ. Вірогідно, розподіл посад в уряді відбудеться за наступним принципом: фінансово-економічний та бюджетоутворюючий сегменти виконавчого органу отримає Народний фронт. Президент ж залишить за собою силовий блок, до якого крім Міністра оборони традиційно належать президентські посади: голови РНБО, очільника СБУ та Генпрокуратури. Також президентська квота - це голова зовнішньополітичного відомства. Урядовими посадами від Блоку Петра Порошенка, думаю, також будуть посади Віце-прем’єра з питань регіонального розвитку та ЖКГ, Міністри соціальної політики, молоді та спорту, інфраструктури. «Самопоміч» швидше за все отримає посади керівників міністерств гуманітарного профілю, а також посади Міністра аграрної політики та екології і природних ресурсів. Однак можуть буде деякі зміни, якщо до коаліції приєднається «Батьківщина» і радикали Ляшка. Це буде уряд, який базуватиметься на взаємостримуванні політичних апетитів його творців та суспільно-політичній доцільності реалізовувати реформи.

 

2. Як впливає/вплине падіння гривні на рейтинг президента?

Важливо, щоб Нацбанк як регулятор дав впевненість громадянам у правильності дій щодо курсу національної валюти. Якщо цього не станеться, впродовж тижня – півтора Президент, вірогідно, буде змушений звільнити Голову Нацбанку Валерію Гонтарєву.

 

3. Для чого у ВР пройшов Опозиційний Блок і яку роль відігравтиме у її роботі?

Опозиційний блок навряд чи стане конструктивною опозицію здатною на альтернативу курсу влади. Ми не отримаємо у парламенті цілісної опозиції. Депутати від цієї фракції в основному займатимуться лобізмом бізнес-інтересів.

 

4. Непрохід "Свободи" до Парламенту: причини та наслідки

На електоральному полі «Свободи» з’явився сильний гравець – «Правий сектор», який забрав частину голосів цієї політсили. Ставши парламентською силою та взявши курс на здобуття більшої електоральної популярності за межами Галичини, «Свобода» на цих виборах втратила саму Галичину. Ця поразка є симптоматичною, однак не фатальною як, скажімо, програш «Громадянської позиції» Гриценка. Думаю, «Свобода» матиме представництво в радах після чергових місцевих виборів, яке, втім, скоротиться. Скажімо, на цих парламентських виборах за «Свободу» проголосувало майже 11% виборців - мешканців Івано-Франківська. Тож, думаю, «Свобода» матиме 8 -10 депутатів в наступній міській раді.

 

5. Що потрібно зробити Порошенку для того, щоб Європа та США почали реально допомагати в боротьбі з агресором?

Курс Президента має бути чіткий та зрозумілий Заходу. Крім питань оборони та захисту від Росії є ще соціальні проблеми, які також складова безпеки, соціально-економічної безпеки України. Скажімо, до кінця листопада в Україні перебуває чергова місія МВФ. Попри те, що тактично вдалося вирішити проблему газу, нам потрібно отримати наступний транш від МВФ. Стрімко падає ціна на нафту, бюджетоутворюючого складника для Російської Федерації. З врахуванням міжнародних фінансових санкцій та відтоку інвестицій з економіки країни Росія сьогодні нагадує пораненого звіра, поведінка якого з кожним місяцем ставатиме дедалі непрогнозованішою. Тому безпека України – це також безпека Заходу.

 

6. Місцеві вибори - прогноз з проекцією на вибори у ВР?

Країна не може жити перманентним виборчим процесом. Окрім того, вибори – це кошти з бюджету. Думаю, місцеві вибори доцільно провести восени наступного року. Загалом, місцеві вибори повторюють електоральну географію попередньої парламентської кампанії. Партійні гравці будуть ті самі. Адже постмайданний період створення нових партій, зумовлений суспільним запитом, масових, а не диванних партпроектів, закривається.


12.11.2014 1330 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

849
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

659
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1766
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3089
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2486
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2469

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

120

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

656

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

628

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1496
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

249
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

594
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

457
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

249
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

324
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26960
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

780
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19616
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

350
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

344
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

668
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1148 1