ШІСТЬ ПИТАНЬ Михайлові Ільницькому

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ кандидату на посаду  міського голови Івано-франківська Михайлові Ільницькому.

 

Розкажіть, чому ви вирішили балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська?

 

Моє гасло, з яким я йду до виборців - «Порядок і порядність». З 2007 року займаю керівні посади в УМВС. Моє спілкування із мешканцями міста спонукало прийняти рішення балотуватись на посаду міського голови обласного центру Прикарпаття.

Знаю, що таке господарка, вдалось попрацювати в апараті Верховної ради України. Наприклад, при Луценкові було набрано людей, яким відразу присвоювали звання майора. Мені ж до майора треба було мати певну вислугу. У владі сьогодні чимало непрофесіоналів.

 

Якщо станете мером, які питання ініціюватимете найперше?

 

Під час засідання депутатів міської ради можна ініціювати розгляд тих чи інших питань, що стосуються правоохоронної сфери. Щоб піднімати ці питання треба, звісно, бути фахівцем, я  юрист за фахом, тому мені відома процедура. Не ставив би питання, що взагалі нічого не робиться при владі, але є проблемні питання, які не піднімають, а може не знають як.

Також у новому скликанні потрібно ініціювати розгляд комунальних тарифів. Ми, наприклад, маємо умовну квартплату щомісяця, але сьогодні склалось так, що є якась «ліва» структура і вона теж надає невідомо які послуги, за які ми змушені платити із власної кишені. Моя позиція – позбутися усіх фірм-посередників. Немає десять днів гарячої води, то ми за ресурс гроші не беремо.

 

Чим ваша виборча програма відрізняється від програм інших кандидатів?

 

У мене є бачення щодо створення вуличних та мікрорайонних комітетів в Івано-Франківську, люди можуть об’єднуватись в громадські організації, які будуть захищати інтереси жильців. Є наприклад, прибудинкова територія, є комітет, вони знають, що без їхнього дозволу ніяка влада не зможе  забрати жодного метра землі.. Часто наші мешканці не знають один одного в очі. Дані комітети могли б завадити хаотичній забудові у дворах нашого міста. Буває так, приїздить бульдозер і починає рити, а люди навіть не знають, що біля їх будинку зводять новобудову. Адже сьогодні не секрет, що не у всіх дворах міста існує можливість встановити дитячий майданчик.

Жителі Івано-Франківська мають право вимагати повного звіту щодо роботи міської влади, вони повинні ініціювати громадські слухання, розуміти, що рішення під час сесії приймають депутати, яких вони обирали. Все це прописано у моїй програмі.

 

Ви говорите про зменшення рівня безробіття, яким чином можна цього досягти?

 

Сьогодні є чимало популістських гасел щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Івано-Франківську. Проте згідно українського законодавства, наприклад, повністю звільнити підприємців від оподаткування не можливо.

Що може зробити влада на місцях, найперше – створити сприятливий інвестиційний клімат, спільно із підприємцями сідати за стіл переговорів і вирішувати проблемні питання. А також міська влада може допомогти підприємцю дотаціями. Я розумію, що розвиток саме середнього бізнесу це завжди нові робочі місця. 

 

Ви заявляєте про позапартійність, а від якої політичної сили йдете на вибори?

 

Згідно українського законодавства на крісло мера  висувають кандидатури  тільки політичні сили. Цього року була заснована Патріотична партія України, він цієї сили балотуюсь на посаду міського голови Івано-Франківська.

У 2002 році до міської ради також йшли по мажоритарній системі. Я йшов сам без політичних партій, тоді закон це дозволяв. Вирішив йти у депутати Верховної Ради, бо працюючи на той час в Калуші на посаді начальника дорожньої міліції бачив проблеми, які зможу вирішити.

 

Патріотична партія України стала таким собі технологічним інструментом для вас, а ширше, ідеологічно - все-таки якусь політичну силу підтримуєте?

 

Я не є політик, а службовець, зараз не перебуваю у жодній партії. Тому не маю морального права говорити про політичні сили. Коли йшов у 2002 році на вибори, то не боявся казати, що підтримую Віктора Ющенка.


27.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2297 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1018
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6356 56
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1323
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

567
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1510