Синдром хронічної втоми. Як правильно розпізнати?

Ми всі відчували втому. Після фізичного навантаження, після емоційного перенапруження, після монотонного робочого дня, після насиченого вікенду. Зазвичай у даний момент нас рятує кількагодинний сон, медитація, повне розслаблення, емоційний відпочинок.

Але часом ця втома стає постійною. Навіть кілька днів вихідних не рятують ситуацію. Ви відчуваєте постійну сонливість, слабкість, небажання виконувати навіть найпростішу рутинну роботу. Це може бути сигналом синдрому хронічної втоми!

Що таке синдром хронічної втоми?

Насамперед зауважуємо, що звичайна втома – це нормальна фізіологічна реакція організму на зниження рівня енергії, це своєрідний заклик організму на відновлення. Синдром хронічної втоми – це поєднання симптомів, а саме емоційного виснаження, втрати працездатності, апатії, безсоння та слабкості. Наслідком хронічної втоми можуть бути соматичні розлади: ендокринні розлади, зниження лібідо, порушення діяльності серцево-судинної системи.

Якими є причини синдрому хронічної втоми? Лікарі виділяють такі чинники:

  • перенавантаження на роботі;
  • монотонність роботи, відсутність нових вражень;
  • постійне перебування у стресових умовах;
  • професійне вигорання;
  • систематичне недосипання та нераціональний відпочинок;
  • незбалансоване харчування з дефіцитом вітамінів та мікроелементів;
  • зниження імунних сил;
  • хронічна промислова інтоксикація.

Які симптоми притаманні синдрому хронічної втоми?

На жаль, сучасні пацієнти більше довіряють неперевіреним джерелам у мережі та у соцмережах. Тому, понад третина сучасного населення самостійно виставляє собі діагноз, особливо після одноразової перевтоми. Синдром хронічної втоми – це патологія, діагностикою та лікуванням якої займається виключно лікар!

Запідозрити наявність СХВ можна при наявності таких критеріїв:

  • відчуття втоми не зникає навіть після повноцінного сну;
  • відсутність приливу енергії після прийому кави та чогось солодкого (глюкоза – джерело «швидкої» енергії);
  • повне емоційне вигорання, апатія та повна байдужість до навколишніх;
  • лабільність настрою, дратівливість;
  • швидка втома при виконанні щоденної легкої роботи;
  • виконання усіх дій «на автоматі»
  • хронічне безсоння вночі й водночас слабкість та сонливість вдень;
  • поява симптомів анемії (блідість та сухість шкіри, ламкість нігтів та волосся);
  • головний біль напруги;
  • зникнення апетиту, немотивоване схуднення.

Діагностика та лікування синдрому хронічної втоми

Варто врахувати факт того, що СХВ може бути вторинним проявом інших соматичних патологій. Саме тому необхідно звернутися за допомогою лікаря. Лікар проведе огляд та збір анамнезу, призначить класичні діагностичні методи обстеження (Загальний та біохімічний аналізи крові, дослідження рівня заліза, гормональні лабораторні дослідження, обстеження щитоподібної залози).

Визначивши причину даного стану, лікар докладає зусилля для її усунення. Формується індивідуальний комплексний курс лікування, який включає медикаментозні середники, раціональний відпочинок, корекцію режиму харчування, нормалізацію водного балансу і обов’язкову психологічну допомогу. Велику роль відіграє заохочення пацієнта до процесу лікування, розуміння усієї відповідальності та необхідності у повноцінному відновленні.

Не варто слухати навколишніх і продовжувати «існувати». Адже потрібно не просто існувати, а насолоджуватися життям, уміти розділяти робочі обов’язки й необхідність у відпочинку. За потреби не соромтеся – зверніться до лікаря! В медичному центрі Оксфорд Медікал працюють кваліфіковані лікарі-психотерапевти, які завжди готові надати вам необхідну допомогу! Якісно, професійно і, головне, АНОНІМНО! Запис: 0503777299, 0673777299

Партнерський матеріал


10.11.2020 10853
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

807
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11343 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1966
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1854
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2854
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4743

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

499

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1145

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1658

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1406
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1799
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1619
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8858
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

701
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

780
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1967
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

945
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

444
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

353 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

785 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

828