Сім’я бійця АТО з Калущини нарікає на відпочинок дитини у таборі

 

На Калущині дитина бійця АТО отримала путівку в один із таборів області. Відпочинком залишилися невдоволені. Родина нарікає на умови оздоровлення та правила внутрішнього режиму для дітей.

 

У Калуській РДА кажуть: табори – не інспектують, проте за багато років не отримували ще жодної скарги. Відтак, обіцяють поставити до відома обласну владу, яка проводить тендери та укладає угоди на придбання путівок для оздоровлення дітей, — якщо буде офіційне звернення.

 

Родина бійця АТО, яка звернулася до "Вікон", не називає прізвища. Люди із Копанок. Мати Надія каже: її чоловік був мобілізований до 128-ї гірсько-піхотної бригади під час першої хвилі мобілізації – ще у березні 2014 року. Служив у Маріуполі, Краматорську. Цьогоріч був демобілізований, проте залишився на службі в армії. Нині працює у Калусько-Рожнятівському об’єднаному військовому комісаріаті.

 

Путівку для оздоровлення дитини сім’ї запропонували в Калуській РДА. Жінка вибрала один із варіантів, послуговуючись підказкою. Дитина, хлопчик 12 років, поїхав на оздоровлення на Рогатинщину.

 

Коли мати приїхала, щоб провідати сина, була неприємно вражена. "Вікнам" Надія відзначає плюси і мінуси закладу для оздоровлення дітей.

 

"Зайшла до сина у кімнату: тюль – на газовій трубі, шторів на вікнах немає. На шматку підлоги встелена бляха, на яку діти просили не ставати, щоб не провалитися. У коридорі – розбите вікно. У кімнаті восьмеро хлопців, а у шафці лише чотири вішалки. Речі покласти ніде. Басейн забруднений. Дітей змушують самих мити підлогу у себе у кімнаті. А для чого тоді прибиральниці? І як можуть хлопці вимити ту підлогу? При тому, що їх у кімнаті так багато і приміщення потребує належного вологого прибирання", – скаржиться жінка.

 

Водночас відзначає: харчують у таборі добре, ставлення та організація відпочинкових заходів нормальні.

 

У Калуській РДА "Вікнам" зауважили: про ситуацію уже знають. Однак табори не інспектують.

 

"Ми надали сім’ї кілька варіантів на вибір: табір у Вістовій, Долині, Галичі, Рогатині. Вибір вони робили самостійно. Адміністрація не купує путівки – вони надходять нам з області централізовано. Саме в області проводять тендери на придбання путівок та укладають угоди із закладами відпочинку та оздоровлення для дітей. Я не знаю, як були укладені угоди, але якщо були, отже, табори пройшли перевірку", – пояснює заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець.

 

Путівки мешканці Калущини отримують через відділ сім’ї, молоді і спорту Калуської РДА. Для пільгових категорій дітей путівки – бюджетним коштом. До пільговиків належать діти-сироти і позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із малозабезпечених сімей тощо.

 

"Цього року, як виняток, ми оздоровлювали і дітей учасників АТО, хоча, законодавством це не передбачено, – каже Сергій Дудинець. – Проте таким сім’ям пішли назустріч. Більше того, були кілька дітей учасників АТО, які встигли оздоровитися у пришкільних таборах, а, як відомо, за кошти бюджету дитина може оздоровлюватися лише один раз на рік. Тому ми домовилися, що один із дитячих таборів надав цим дітям путівки у вигляді спонсорської допомоги".

 

Досі Калущина отримала 63 путівки на оздоровлення у табори області. 22 з них виділили для дітей учасників АТО. Фактично усіх дітей бійців АТО, віком від 10 до 15 років, оздоровили.

 

Сергій Дудинець наполягає: за багато років це перша скарга на літній відпочинок від батьків. Каже, що управлінці, коли поїдуть забирати дітей додому, уважно приглянуться до умов перебування у таборі. І якщо скарги знайдуть підтвердження, інформуватимуть про це обласні структури. Інший варіант: якщо батьки звернуться до Калуської РДА офіційно, це стане підставою, щоб інформувати ОДА у вигляді реакції на скаргу.

 

Зрештою, саме відгуки від батьків, зокрема й негативні, можуть стати орієнтиром для влади у виборі таборів для оздоровлення дітей за бюджетні кошти. А для адміністрацій відпочинкових таборів – стимулом подбати про умови перебування для дітей.

 

"Це питання виникло два дні тому. Наші спеціалісти зроблять висновки і відреагують, – запевнила голова Калуської РДА Наталія Бабій. – Ми повинні давати відгуки, характеристику таборів – зі слів дітей. І ми обов’язково будемо це робити".


11.08.2015 425 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1311
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2607
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2154
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2224
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6675 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2501 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

394

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1199

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1333

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1468
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

329
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

200
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

623
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

105
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26561
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

588
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10509 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

108
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

134
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

445
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

595
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

659