Сільські війни: у Маняві люди воюють за чистоту гірської річки (ФОТО/ВІДЕО)

У селі Манява, що на Богородчанщині люди б’ють на сполох через прокладання каналізації для потреб місцевої школи.

Наразі мережі йдуть від школи попри сільську раду та у кінцевому результаті будуть «впадати» у місцеву річку Манявку, пише Фіртка.

Також, немає проєкту, за яким ведуться роботи.

За поясненнями місцеві мешканці прийшли до сільського голови Володимира Монастирецького.

Очільник села пояснив, що на обговорення та розробку нового проєкту не було часу, а щоб нереалізовані кошти не повернулися назад у бюджет, довелося швидко приймати  рішення.

«У 2019 році обласна рада виділила нам кошти на облаштування нових очисних споруд. Оскільки ситуація з цим складна і навіть стояло питання про закриття навчального закладу. Щоб мене люди ні в чому не звинувачували і щоб не ходити по судах, я сказав, що ці кошти не будуть проходити через сільську раду, а нехай район передає на відділ освіти десь 900 тисяч гривень. Хочу нагадати, що спочатку труба мала йти через територію сільської ради, але оскільки громада була проти, то вирішили пустити її попри сільську раду. Оскільки ми ніякі землі не виділяли, то я мав право погодити зміни, які, хочу наголосити, розробляли відповідні служби та погодили всі структури. Ви не з мене питайте по проєкту, чи ні», - каже Володимира Монастирецький.

Та людей цікавило одне питання: «Як стічні води можна зливати у річку. Ви нам обіцяєте, що вони 100% будуть чистими?».

Сільський голова запевнив, що бочки та очисні споруди розташовані на території школи і ніякий бруд не будуть зливати у річку.

«Служби, які цим питанням займалися, гарантують екологічність. Якщо стоки будуть брудними, то закриваємо і викликаємо служби. Але вода буде чиста!», - переконує Володимир Монастирецький.

Депутат сільської ради Микола Скиданюк пояснює, що ніхто в селі не проти каналізації для школи, - вона має бути, але нічого у річку зливати у жодному разі не можна.

«Не логічно і не правильно, щоб щось йшло у річку Манявка, яка є дуже чистою. Треба прийняли зараз якесь оптимальне рішення, адже частина робіт проведена і кошти витрачені. Каналізація має бути у школі, але стічні води не мають йти у ріку – така моя позиція як еколога», - розповів Микола Скиданчук.

Люди кажуть, що крім того, на базі школи має діяти сироварня, яка також буде використовувати  шкільну каналізацію. Вони не вірять у чистоту стічних вод і бояться, що Манявці, які зараз беруть воду з річки для споживання, бо у них пересохли криниці, більше не зможуть цього робити.

Люди хочуть знати, які ж такі технології будуть використовуватися на очисних спорудах, щоб на 99% стічні води були чистими і чому систему не організували так, щоб вона після очистки йшла на технічні потреби школи, а не в річку.

Тому, після зустрічі прийняли рішення запросити 24 січня до сільської ради представників райдержадміністрації, директора школи, представників структур, які відповідають за проєкт та екологічні питання, щоб вони відповіли на питання, які турбують громаду.

Фотогалерея


23.01.2020 6017
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1901
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2126 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1731
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052