Штрафи за неправильне паркування зростуть: що чекає на авторагулів

У парламент подано законопроєкт, яким передбачається суттєве збільшення штрафів за неправильне паркування автомобіля.

Як фіксуватиметься це правопорушення та кому загрожує штраф у розмірі 34 тисячі гривень, — розповідає 24.


Як і що змінюють

Українці часто стають свідками ситуації, коли якась “розумниця” чи “розумник” залишають машину на кілька годин мало не посередині, приміром, трамвайних колій. Як наслідок, громадський транспорт стоїть в заторах, а такі водії лише виправдовуються, мовляв, ненадовго залишили авто саме в цьому місці, бо більше не було де. 

Проблема з відсутністю достатньої кількості паркувальних місць актуальна не лише для столиці. Проте інколи водіям варто подумати й про наслідки своїх вчинків.

Таким чином, значна частина порушень прав дорожнього руху стосується недотримання водіями вимог щодо заборони зупинки та стоянки у визначених місцях.

Йдеться про те, що залишати автівку можна на відстані до 10 метрів від перехресть, пішохідних переходів, біля зупинок, в місцях, де дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або ті, хто перевозить людей з обмеженими можливостями тощо.

Нині діючі положення притягнення таких порушників до відповідальності мало результативні через відсутність ефективних механізму фіксації порушень, а також низькі розміри штрафів.

У працівників поліції дуже часто виникають проблеми з доказуванням факту порушення зупинки чи стоянки тієї ж автівки в забороненому місці. Поліціянтам складно чітко визначити та довести, на якій саме відстані від того ж перехрестя знаходиться авто порушника.

"Як свідчить судова практика, застосування поліцейськими підручних вимірювальних засобів, приміром рулетки, або фіксування на камеру “незначної” відстані від авто до перехрестя, не підтримується в судах. Як наслідок, значна кількість постанов про притягнення до адмінвідповідальності скасовується судами і порушників не притягують до відповідальності", – пояснює адвокат, кандидат юридичних наук Денис Головін.

Штрафи почнуть “кусатись”

Аби водії частіше згадували про правила дорожнього руху у парламент подано законопроєкт “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів”. Цим документом пропонується суттєво збільшити штрафи за неправильну парковку.

Наскільки зростуть штрафи:

  • за стоянку в забороненому місці з 510 гривень до 3 400 гривень;
  • за зупинку на місцях для водіїв з інвалідністю передбачається штраф у 34 тисячі гривень;
  • 34 000 гривень доведеться заплатити тим автомобілістам, хто без підстав використовує знак “водій з інвалідністю”.

Важливий момент, згідно з законопроєктом, 70% цієї суми йтиме в місцеві бюджети, аби  влада сумлінно робила розмітку в місцях паркування.


Читайте також:

Ні дня без рагуля! Як працівники франківського ДАІ паркуються на тротуарі (фото)

Франківське жлобство: парковка пустує, а тротуари забиті машинами (фото)

Ні дня без рагуля! Як іванофранківці економлять на стоянці (фото)

В Івано-Франківську авторагуль перегородив тротуар (фото)

Авторагулі підібралися й до газону під Івано-Франківською ОДА (фото)


24.01.2020 1501
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1581
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1685
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1675
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4952 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1974 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

220

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

563

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

726

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

858
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3489
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10050
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

707
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25935
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7565
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

757
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

937
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1263
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1085
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

702
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

935
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

812