Шопка з Прикарпаття прикрасила храм в Італії (фото+відео)

В храмі УГКЦ парафії святого архистратига Михаїла в італійському місті Флоренція зустрічали Різдво з українською шопкою та колядою. Вертеп із Надвірної для тамтешньої громади українців привіз хор "Феліціо".

"У храмі пахло хвоєю, свіжим деревом і сіном", – розповідає про відкриття шопки учасник хору "Феліціо" Микола Зузанський. Освятити вертеп щирою українською колядою гостей з Надвірної попросив отець Володимир Волошин. Під купол середньовічної італійської базиліки полинуло "Тиха ніч, свята ніч", пише Фіртка з посиланням на Курс.

З отцем Володимиром Волошиним, парохом церкви Симона та Юди Тадея УГКЦ, що на парафії святого архистратига Михаїла у Флоренції, хористи "Феліціо" познайомилися торік – під час туру Італією. Тоді хор гостював у пароха і брав участь у богослужіннях. Влітку цього року отець із візитом у відповідь відвідав Надвірну. Побував у музеї підпільної церкви УГКЦ, що його уклав отець Іван Качанюк, парох села Фитьків. І зустрівся з директором та викладачами Надвірнянської художньої школи. Отцю Володимиру запала у пам'ять та різдвяна шопка, яку для міста створили місцеві художники, – надвірнянці показували вертеп священику. Він задумав замовити подібний у храм до Флоренції.

Отець Володимир, виходець зі Львівщини, служить у Флоренції з 2002 року. Йому випало відродити храм і згуртувати довкола нього греко-католицьку громаду – колишній римо-католицький костел зачинили через те, що його не відвідували вірні.

"Європа тепер до церкви не ходить, – ділиться враженнями керівниця хору "Феліціо" Наталія Байдак. – У Флоренції є 2,5 тисячі храмів, в них – незліченні сакральні скарби: фрески, мозаїки, ікони. Флоренція свого часу була колискою Відродження і зберегла винятково цінні мистецькі й духовні речі. Але тамтешнє світське життя доволі далеке від духовного, тому більшість церковних громад дуже невеликі".

Греко-католицька громада, парохом якої є отець Володимир Волошин, спромоглася оновити іконостас – його створили у візантійській традиції. У такій самій стилістиці вирішили замовити Різдвяний вертеп – шопку. Священик поділився задумом із надвірнянцями – ті підтримали ідею і погодилися її втілити. Працювали два місяці і на святої Анни, 22 грудня, привезли подарунок до Флоренції.

Автори проекту – директор Надвірнянської художньої школи Жанна Бондаренко та викладач Володимир Кравців. Втілення та художній розпис – Володимир Кравців. Керамічні "дари" зробили і розмалювали викладачі художньої школи.

Вертеп поділений на три частини: три Царі, що долають пустелю, композиція із Зіркою та Ясла, в яких плекають новонародженого Ісуса. Композиційно він так і викладений у трьох частинах хаму, розповідає Микола Зузанський. З одного боку пустелю долають Царі, один із них вказує рукою на Зорю. Та з амвона кидає промінь на шопку з Ісусом. В яслах перед новонародженим – подарунки: яблука і грушки, горішки і глечик.

"Шопка дуже гарно уклалася в стилістику храму. Ми привезли тирсу з надвірнянської пилорами – з неї зробили піщані бархани. Привезли сіно – вибирали липневе, воно більш духмяне, встелили ним ясла. Можна сказати, що привезли до Італії справжній український дух – в храмі запахло Різдвом", – посміхається Микола Зузанський. 

Не лише дух, а й смак Різдва привезли надвірнянці до Флоренції. Мак, гриби, пшеницю на кутю, сушеницю на узвар також узяли з Надвірної, додає Наталія Байдак. І на європейський Святвечір приготували традиційну українську вечерю. А в наступні дні колядували – послухати "Феліціо" та поглянути на вертеп до Флоренції приїхала греко-католицька громада з Мілана.

В дні теперішніх Різдвяних свят, – а тамтешня громада святкує разом з Україною, – вертеп у храмі Симона та Юди Тадея відвідують також італійці. Дивуються і милуються роботою надвірнянців.

Фотогалерея


10.01.2019 1615 6
Коментарі (6)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1925
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1840
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5428 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1493

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

714

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

966

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1748
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10230
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26116
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10163 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

140
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

236
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858