Східноукраїнський рок-гурт «Naoka» готує для франківців тест на однодумність (фото+відео)

 

 

Філософський підхід до текстів та музики, цікава ритм секція і нестандартні тематики виділяють на загальному тлі сучасної музики відомий молодіжний дніпропетровський рок-гурт «Naoka».

 

Про себе виконавці говорить скромно: все можна почути у їхніх піснях, що переповнені емоціями, які не завжди можливо виразити словами.

 

«Наша музика має на меті не розвеселити, не заспокоїти, не пригнітити, а розбудити слухачів. Жодні промови, листівки та телебачення так не в’їдаються в мозок як пісні. Пусти тихесенько по радіо трек й людина наспівує собі під ніс пісеньку… А якщо вона про мир та свободу, про справедливість і волю, про любов до себе та до людей. Може варто спробувати, який буде ефект » - розповідає організатор гурту Катерина Полохіна.

 

 

Заснований гурт у 2012 році. З того часу склад колективу дещо змінився, але концепція залишається незмінною – не банальна «попса», а музика із сенсом.

 

Катерина пригадує, що створення групи було великим ризиком, адже відчували себе білими воронами у сучасному музичному світі.

 

«Naoka потребує не тільки віддачі професійної, але й повного розуміння суті нашого меседжу, що ми передаємо в кожній пісні. Ще два роки тому ми були білими воронами. На фоні мільйона пісень про «нещасну любоФ» Naokaзаспівала про тероризм, ДТП, вплив ЗМІ, материнство, самогубства та безпритульних дітей. Тільки уявіть! Приходить парочка попити пива у клуб…. А тут на проекторі досить шокове відео й серйозні тексти. Ми ризикували, сильно ризикували, хочу в нас не було вибору. Просто Naoka пише про те, що реально важливе для нас. Звісно в нас не мало пісень й про славнозвісну любоФ, але… завжди у контексті життя, що палає навколо нас. Nаоka, навіть, називали соціальним проектом. Але - це просто творчість «про життя» , - розповідають музиканти.

 

Але таки спрацювало - Україна прокинулась і в результаті останніх подій переживає те ж піднесення національно-патріотичного самовизначення та усвідомдення себе як частини великої нації з прадавнім корінням, що ми переживали в кінці 80-х - на початку 90-х.

 

«Напевно найбільший культурний шок пережив схід. Я часто чую від земляків, що захід України вже давно досяг самовизначення й «Слава Україні!» - це не нове. Але повірте, для моєї рідної Дніпропетровщини – «Героям Слава!» - це одкровення! Ні це не модна тенденція, а ми справді переживаємо переламній період, коли кожен зрозумів, що просто жити на території – це не правильно, що треба мати щось більше: історію, культуру, знати мову, й не одну. Напевно, це не тільки революція Української гідності – це революція самовизначення», - переконана Катерина.

 

Під час Подій Революції Гідності гурт вирішив, що потрібно робити ще якісніший український контент, бо пропаганда ворогів може наробити лиха. Пісні гурту набирають нового змістового наповнення. Було записано «Большего не надо», яка швидко набрала популярності, відзнято кліп і записано студійну версію.

 

 

Далі у світ вийшла запланована «День тишины» - це пісня про Бостонський теракт, але слова «Там среди весны снова война» повністю змінили її наповнення, бо почалося протистояння на сході України.

 

«Не дивна поява пісні про наше море… наші гори, наш Крим «Море. Под прицелом». У Миколаєві ця пісні зірвала публіку! Не секрет, що багато військових Кримчан змушені були переїхати до Миколаєва», - діляться враженнями від концерту музиканти і кажуть, що від тепер їх починають боятися в Росії.

 

Інакше просто не можливо пояснити відмінений концертний тур на Уралі (сольні концерти у 5-ти найбільших містах).

 

«ФСБ тут як тут. Мені було просто смішно. Такий невеличкий гурт, що не несе жодної агресії, що співає про самовизначення кожної людини, та право кожного обирати свій шлях, визвав інтерес у «сірих». Тим паче ми презентували ліричну програму про кохання й таке інше… Дикість. Організатори написали «Катя, напевно, й тобі особисто зараз не треба їхати в РФ». Просто сумно читати листи, від людей, що чекали на Naoka, що вже знають наші пісні на пам'ять, розділяють погляди вільних людей. Хочеться вірити, що там не всі люди з промитими мізками», - розповідає Катерина.

 

Особливістю рок-музикантів є те, що вони співають російською мовою. Однак, собі ставлять це у плюс. Кажуть, що можливо хоч у такий спосіб агресор почує від них те, що хочуть донести: «Ми не вбачаємо проблему у мові, але чомусь Naokaзначно менше слухають на західній Україні… Не думаємо, що це саме через російську мову, сподіваюсь просто не настав час. Жартуємо, що співаємо російською, щоб агресору було теж зрозуміло зміст. Може й вони прокинуться, там в своєму «русском мире». Й буде не «русский мир», а просто МИР».

 

 

На разі гурт працює над новими піснями «Матрицей Войн» та після вже готового альбому «Погружения» планує випустити сингл, що має підняти дух наших героїв «фАТОн». А ще готує тур містами західної України і дуже переживає як сприйме західноукраїнська публіка.

 

«Що ж будемо єднатися, в купі легше горе та яскравіша радість. Це турне – тест на однодумність. Від Чопа до Червоної Зірки, а там може й кримчани підтягнуться, бо галька біля чорного моря пахне Україною, а це жодний самодур не зможе змінити», - говорить Катерина.

 

Вже незабаром із молодою командою матимуть змогу познайомитися й іванофранківці, адже у березні запланований перший концерт гурту в столиці Прикарпаття.

 

 

 

 

 

Фото: Фейсбук

Відео: YouTube


10.02.2015 976 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

799
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

613
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1687
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3022
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2464
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2442

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

593

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

603

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1461

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1534
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

566
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

426
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

800
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

202
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

297
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26930
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

756
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

319
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

646
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1060 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

843