Що таке УЗД і для чого воно потрібне

Коли нас турбують проблеми зі здоров’ям, в першу чергу ми звертаємося до лікаря. Процес ведення пацієнта передбачає багато складових. І цей алгоритм дій проводить лікар будь-якої спеціальності.

Спочатку лікар ознайомлюється зі скаргами, що турбують пацієнта, надалі вивчає деталі його симптомів, отримує дані його життєвої діяльності: спадковий анамнез, професійна шкідливість, наявність алергій. 

Надалі варто провести огляд. Якщо проблема видна зовні, то лікар не матиме проблем щодо діагностики, звісно ж опираючись на власний досвід та клінічне мислення. Але ж є захворювання внутрішніх органів. Як побачити, в чому ховається проблема? Не будемо ж ми кожного пацієнта з болем у животі відправляти на операційний стіл. У такому випадку звичайно ж допоможе УЗД!

ЩО ТАКЕ УЗД ТА ЯК ВОНО ДОПОМОЖЕ У ВЕДЕННІ ПАЦІЄНТА?

УЗД – це один з найпопулярніших методів діагностики. Діє даний метод за принципом відбивання ультразвукових хвиль об стінку органів, що виводить на екран таку інформацію як положення органа відносно сусідніх, розміри та форму органа, його ехогенність, дозволяє виявити нетипові новоутворення, діагностувати вагітність на ранніх термінах. За допомогою УЗД ми можемо попередити тяжкі захворювання судин голови та шиї, судин ніг, захворювання серця.

УЗД – це саме той метод діагностики, який можна проводити багаторазово, адже він є абсолютно безпечним та доступним. А це, в свою, чергу дозволить нам бачити динаміку захворювання у реальному часі. У порівнянні з рентгенографією чи рентгеноскопією, УЗД є більш інформативним і звичайно ж не несе шкідливого опромінення на організм людини.

ПЕРЕВАГИ УЗД

Про переваги УЗД написано не одну статтю, та ми нагадаємо про них ще раз:

  • Безпека. це перша та головна перевага, адже УЗД – це неінвазивний метод діагностики.
  • Висока інформативність. Ми можемо побачити структуру різних органів та спостерігати за їх функцією у динаміці.
  • Доступність. УЗД можна здійснити майже у кожному лікувальному закладі міста.
  • Зручна ціна. Ціни на різні види УЗД коливаються у діапазоні від 100 грн, а це втричі нижча ціна, аніж середньостатистичний чек у кафе.
  • Комфорт. Під час проведення обстеження пацієнт знаходиться у комфортних умовах та не відчуває жодного болю.
  • Відсутність протипоказань. УЗД можна і треба проводити і вагітним, і діткам і особам похилого віку.
  • Проста підготовка. Проведення УЗД не потребує специфічної підготовки (тільки у випадку УЗД органів черевної порожнини – обстеження рекомендовано робити натще, та УЗД сечового міхура – з наповненим сечовим міхуром).
  • Можливість спостереження за перебігом хвороби у процесі лікування, адекватний контроль лікування.

ЧИ ПОТРІБНЕ УЗД ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ?

Відповідь на питання беззаперечна: так, так і тільки так! Не будемо нагадувати, що величезна кількість захворюваннях на початкових стадіях не супроводжуються жодними симптомами. І звісно ж, коли нас нічого не турбує, то ми не витрачаємо зайвий час і кошти на похід до лікаря. Та проблема може повільно прогресувати, залишаючи нам все менше шансів на ефективне лікування.

Ми повинні знати, у якому стані наш організм. Так же, як про машину, яку ви раз у пів року перевіряєте у автосервісі. Не лінуйтесь виділити 30 хвилин власного часу для того, щоб просто тримати руку на пульсі і знати, що все добре. 

Нагадаємо, що ми працюємо без вихідних, тож ви можете зателефонувати нам у будь-який зручний час та завітати на УЗД! Цінова політика та система знижок в медичному центрі «Оксфорд Медікал» вас приємно здивують!

Тел: (050)3777299, (067)3777299

Партнерський матеріал


07.03.2020 5149
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1937
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1846
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5445 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1499

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

723

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1758
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26126
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7700
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

173
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

242
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

865