Що таке TikTok: чому він такий популярний і як працює додаток

Здається, зараз вже практично не залишилося людей, які б не чули про TikTok. Соцмережа охопила просто шалену кількість користувачів та стрімко увірвалася в тренди 2019 року. А все почалося з маленького додатка для редагування відео.

Як користуватися TikTok, що відомо про його цільову аудиторію та чому вона стала такою популярною – читайте у матеріалі.


Що це взагалі таке TikTok

TikTok – це сервіс, який за функціоналом нагадує Instagram, Snapchat і Vine. Він призначений для створення і перегляду коротких відеороликів довжиною 15 секунд. В основному це кліпи, скетчі або реакції на тренди. Крім того, він дає змогу запускати прямі ефіри.

Де з’явився TikTok

Почнімо з початку. Сам додаток TikTok з'явився у 2016 році у Китаї і називався Douyin. За 500 днів він здолав великих конкурентів всередині країни. Аудиторія сервісу до початку 2018 року склала 300 мільйонів людей.

Спершу китайський додаток був сервісом для редагування та публікації коротких відео, до яких можна було додавати музику. Популярність за межами Китаю соціальна мережа отримала після поглинання схожого за функціями додатка musical.ly, велика база користувачів якого автоматично стала аудиторією TikTok.

Як користуватися TikTok

Функціонал програми схожий з Instagram, тому розібратися з ним доволі просто. Реєстрація в TikTok не обов'язкова, однак в разі відмови від неї ви зможете лише гортати стрічку і переглядати популярні ролики. Щоб публікувати контент самостійно і налаштовувати побажання, все-таки доведеться зареєструватися.

Сам процес реєстрації стандартний – можна використовувати для входу аккаунт однієї із популярних соцмереж, пошту або ж номер телефону.


Вікно реєстрації в додатку

Після входу в додаток вам відразу запропонують подивитися вкладку "рекомендуємо", де зібрані ролики користувачів з великою кількістю лайків. Панель інструментів, як і в Instagram, розташовується в нижній частині екрана.


Рекомендації

Найголовніша вкладка в ТікТок – це стрічка. У ній весь простір відводиться контенту, а між підписками можна перемикатися за допомогою кнопок у верхній частині екрану або ж свайпами. Для лайків, репостів і коментарів використовуються кнопки з правого боку екрану.


Стрічка TikTok

Особисті повідомлення і вся інформація про вашу активність в соцмережі зібрана у вкладці "повідомлення". Там можна подивитися сповіщення про прямі ефіри, заходи й тренди.

У TikTok, як і в Instagram, є персональні QR-коди. Відсканувавши такий код, можна швидко знайти людину в соцмережі. Знайти свій код можна на сторінці профілю. Він називається Tik-код.


Tik-код можна знайти в налаштуваннях профілю

Оскільки основна функція додатку – це запис відеороликів різного формату, центральна кнопка панелі навігації призначена якраз для цього. Користувачі можуть зняти новий ролик або завантажити щось готове зі своєї галереї.

Під час зйомки користувачі можуть перемикатися між камерами, регулювати швидкість, додавати фільтри та обробляти відео. При натисканні на кнопку в верхній частині екрану можна додати музику до ролика. Користувачі можуть вибрати звичайний пошук або скористатися чартами і персоналізованими списками.

Після того, як ролик буде готовий, відкриється меню публікації, де можна вибрати налаштування приватності і можливість експорту в інші соцмережі. Там же ролик можна зберегти в чернетки або опублікувати відразу.

Інші функції

Крім стандартних відео в TikTok можна записати дует. У таких відео одна частина створюється одним користувачем, а друга, після її запису, – кимось із його друзів. Щоб скористатися цим функціоналом, необхідно записати ролик і при збереженні натиснути кнопку "поділитися". Після цього буде потрібно вибрати "Дует". Під час запису дуету користувачам доступний той же функціонал, що і для звичайних відео.

Є в TікТок і "реакції" – цей формат відео є відповіддю на чиюсь публікацію. Опублікувати реакцію просто – достатньо натиснути "поділитися" після запису відео і вибрати "Реакція". Після цього записаний ролик належиться у вигляді невеликого віконця на оригінал.

Цільова аудиторія TikTok

Очевидно, перші, хто приходить в голову – підлітки. Восени 2018 року TikTok вже вважали мало не головним додатком для молоді. Про те, що сервіс націлений саме на молоду аудиторію, говорить і великий набір стікерів, фільтрів, б'юті-ефектів та іншого функціоналу.

Відеоконтент вкрай популярний серед молодої аудиторії. За даними Pew Research Center, YouTube зараз – платформа №1 серед молодих людей віком від 13 до 17 років. Тому немає нічого дивного в тому, що TikTok з його роликами і фільтрами "вистрілив".

Чому TikTok популярний

Популярність TikTok полягає в тому, що він об'єднує найпопулярніші тренди і формати контенту. Як вже зазначалося вище, TikTok – це поєднання Stories, коротких смішних скетчів, фільтрів і масок в обгортці простого і зручного редактора відео. Крім того, в додатку дуже грамотно працюють алгоритми, які дають змогу початківцям блогерам органічно набирати мільйони переглядів.

Аудиторія TikTok швидко зростає, зараз туди активно заходять бренди та рекламодавці, що забезпечило черговий стрибок популярності соцмережі. В майбутньому, ймовірно, додаток буде конкурувати з Instagram та YouTube, але тільки в ніші коротких розважальних роликів.

Українські зірки в TikTok

В українському сегменті соцмережі зареєстровано чимало зірок шоу-бізнесу, ведучих та інших зірок. Так, ведуча "Світського життя" Катерина Осадча доволі активно користується додатком. Зірка часто знімає короткі ролики у надпопулярному TikTok.

Серед українських артистів цей додаток активно використовує співачка Надя Дорофєєва і зірка серіалу "Школа" Єлизавета Василенко.

Українські політики наразі не так активно використовують додаток. Так, мер Києва Віталій Кличко вирішив не відставати від світових трендів і також зареєструвався у соцмережі TikTok.

Перше відео, яке опублікував київський міський голово вийшло доволі святковим. Більше того, з’явилося воно у День святого Миколая.

Поки на акаунті Кличка розміщується лише одне відео. Проте чиновник уже має майже 2 тисячі підписників і 5,5 тисяч уподобань.

До теми: Найкращі додатки 2019 року Android та iOS

Цікаві факти про TikTok

Як і будь-яка соцмережа чи додаток, яким користуються мільйони людей TikTok генерує масу історій його доволі не звичного використання.

  • Найпопулярніший користувач TikTok – LorenGray, аудиторія якої складає 34,4 млн фоловерів.
  • Lasso, додаток, яке випустив Facebook, як прямого конкурента TikTok в листопаді 2018, було завантажено всього 70 тисяч раз.
  • Bytedance, компанія, якій належить ТікТок, оцінюється в 75 мільйонів доларів, що робить її найдорожчим стартапом у світі.
  • За заявою ТікТок, в середньому візит користувача триває близько 5 хвилин, що більше ніж показники Snapchat і Instagram. В середньому ж користувач TikTok проводить в додатку 52 хвилини на день.
  • 90% користувачів протягом дня заходять в додаток два рази і більше. А в середньому – 8 разів на день.
  • За даними GlobalWebIndex, 41% аудиторії платформи – користувачі у віці 16-24 років.
  • Заява, що найбільша кількість користувачів сервісу перебуває в США – помилка. Насправді найбільша аудиторія ТікТок – в Китаї, де платформа називається Douyin. Більш ніж 500 мільйонів щомісячної активної аудіоріі Tiktok – китайці. У США щомісячна аудиторія сервісу становить 26,5 мільйона користувачів.
  • Згідно з внутрішніми даними сервісу, у жовтні 2019 активна щомісячна аудиторія TikTok по всьому світу склала 800 мільйонів користувачів. У першому кварталі 2019 року ТікТок став третім за кількістю завантажень додатком в світі, завдяки 188 мільйонам нових користувачів.
     
  • До лютого 2019 число скачувань TikTok перевищило 1 мільярд, що дозволило йому обійти Instagram і Facebook в магазинах додатків. В кінці жовтня 2019 ТікТок став найпопулярнішим безкоштовним додатком в розділі Розваги в Apple App Store.

Техно


02.01.2020 9631
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1863
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1288
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892