Що таке біржа криптовалют: види, надійність та особливості

Ринок криптовалют активно розвивається. Останніми роками поширений заробіток на криптовалютних біржах. За особливостями та правилами роботи такі майданчики нагадують стандартні валютні та товарні біржі.

Особливості роботи платформи відрізняються предметом торгівлі та деякими іншими властивостями, що враховуються індивідуально. Вибір торгового майданчика - це процес, який вимагає враховувати безліч параметрів. Від правильності вибору залежить ефективність торгівлі, безпека трейдера та рівень заробітку.

Наприклад, біржа криптовалюти WhiteBIT пропонує багато цікавих можливостей для своїх клієнтів. Великий вибір різних варіантів торгівлі дозволяє вибрати оптимальний варіант відповідно до індивідуальних уподобань та завдань трейдера.

Що являє собою криптовалютна біржа?

Біржа криптовалют це така платформа, яка призначена для обміну цифрових активів. Наприклад, можна одну електронну валюту обміняти на іншу або одержати фіатні гроші. Можлива зворотна процедура. Залежно від особливості майданчика та політики виділяють різні торговельні можливості.

Криптовалюти мають високу волатильність у порівнянні з фіатними засобами. Зростання курсу цифрової валюти перевищує кілька десятків разів, тому дозволяє заробити навіть на невеликих коливаннях та змінах вартості, що дозволяє вкладникам отримати кошти з мінімальними витратами, якщо обрати правильне рішення.

Торгівля на криптовалютній біржі відкриває можливості для кожного трейдера, заробляючи чималі гроші. При правильному підході суттєво знижуються можливі ризики. Трейдинг — це процес, який потребує уваги, професіоналізму та правильного розрахунку ринкової ситуації. Крім стандартних торгових процедур, є інші поняття, куди потрібно звернути увагу у процесі торгівлі. Прибутковість деяких операцій серйозно обмежена, а в багатьох ситуаціях клієнти стикаються із труднощами, які важко вирішити самостійно. Важливо уважно вивчити торговельний ринок, щоб підібрати оптимальне рішення для виконання торговельних процедур.

Типи торгових майданчиків

Розуміючи, що таке біржа криптовалют, можна розпочинати знайомство з поширеними типами цифрових майданчиків, які працюють із різними активами. Щоб успішно заробляти, необхідно також розуміти основні правила та особливості роботи із вкладеннями. Тільки тоді вони окупляться і дадуть результат. Є кілька великих категорій криптовалютних бірж, кожна з яких відрізняється своїми особливостями та характеристиками. При виборі відповідного рішення враховують різні тонкощі. Виділяють централізовані та децентралізовані системи.

Централізовані біржі

Централізовані майданчики відрізняються тим, що для забезпечення грошових транзакцій потрібна участь третьої сторони. Наприклад, адміністратор відповідає за те, щоб усі торгові операції проводилися з урахуванням вимог безпеки та надійності, що знижує витрати у процесі виконання.

Блокчейн відповідає за відстеження торгових операцій на біржі. Ця система не контролює всю систему. Централізовані криптовалютні біржі вимагають отримання особистої інформації трейдера у тому, щоб забезпечити виконання транзакції. Безпека та захист такої інформації гарантується спеціальними процедурами KYC.

Тільки перевірені користувачі одержують високоякісне обслуговування з боку біржі та спеціальні гарантії на здійснення торгових процедур. Вони мають більш високу квоту, користуються підтримкою з боку адміністрації при виникненні будь-яких проблем, помилок у процесі виконання процедури. Централізовані біржі користуються популярністю серед тих користувачів, яким подобається стабільність, прозорість та багатофункціональне обслуговування.

Централізовані біржі відрізняються простотою торгових операцій та відносин. Для здійснення транзакції не потрібно виконувати якісь складні дії. Існують різні централізовані майданчики. Серед найпопулярніших виділяють Binance.

Децентралізовані біржі

Децентралізовані криптовалютні біржі за принципом роботи нагадують централізовані платформи. При цьому для ефективної роботи не потрібно втручання сторонніх осіб. Усі транзакції виконуються безпосередньо між продавцем та покупцем.

Зберігання коштів забезпечується окремими блоками користувачів. Однорангова торгівля доступна за допомогою проксі-токенів та інших умовних процедур. Це трохи інший принцип, як працюють біржі криптовалют централізованого типу. Найбільш відомим прикладом такої платформи є Uniswap.

Децентралізовані торгові майданчики не потребують обов'язкової верифікації трейдера. Безпека торгівлі безпосередньо залежить від кожного користувача. Система обміну набагато складніша порівняно з централізованими майданчиками. Забороняється виводити гроші на банківські картки, що ускладнює проведення процедури. Для новачків такі майданчики не підходять, оскільки вони складні у використанні.

Характеристики криптовалютних бірж

На сучасному ринку виділяють різні види криптовалютних бірж, які відрізняються за певними параметрами. Найбільші криптобіржі класифікують за такими параметрами:

  • За загальним рейтингом всі криптовалютні біржі відрізняються відповідно до популярності та затребуваності на міжнародному ринку.
  • Обсяг торгів – це характеристика, що визначає популярність криптовалютної біржі серед трейдерів. Добова кількість транзакцій безпосередньо впливає на ефективність торгових операцій та популярність розглянутого майданчика.
  • Надійність. Усі надійні біржі криптовалют мають справу з інвестиціями та досить великими сумами. Безпека операцій при цьому дуже важлива, тому багато майданчиків піклуються про те, щоб забезпечити збереження персональних даних.
  • Мовна підтримка. Це важливий чинник, що впливає ефективність криптовалютної біржі. Слід звернути увагу на наявність різних локалів для зручності.
  • Зручність для новачків Криптовалютна біржа має бути простою та зрозумілою для новачків. Цим вимогам відповідають лише перевірені компанії із досвідом.

Також слід звернути увагу на відгуки трейдерів під час вибору надійної платформи. Відгуки самих користувачів багато в чому визначають привабливість даного майданчика.

Критерії вибору

Щоб вибрати відповідний та надійний майданчик для здійснення операцій на ринку криптовалют, слід звернути увагу на деякі тонкощі:

  • Оборот. Обсяги торгівлі за добу визначають популярність майданчика. Чим більше операцій виконується, тим більша можливість збільшити свій прибуток у процесі виконання торгових процедур.
  • Можливість введення та виведення коштів. Необхідно заздалегідь визначитися з тим, які є доступні способи поповнення і виведення грошей. Перевірені криптовалютні біржі пропонують відразу кілька можливих способів транзакцій.
  • Доступні криптовалютні пари. Чим більше доступних криптовалютних пар, тим вищі шанси заробити більше коштів. Початківцям трейдерам слід звернути увагу на ліквідність представлених криптовалют.
  • Верифікація. Необхідність верифікації впливає на особливості вибору відповідної криптовалютної біржі. Наприклад, для неверифікованих користувачів багато майданчиків накладають обмеження, не даючи проводити великих транзакцій.

При виборі відповідної криптовалютної біржі слід орієнтуватися на світові рейтинги перевірених майданчиків. Це дозволить краще розуміти поточну ринкову ситуацію.

Правила на ринку криптовалют

При виборі надійної біржі криптовалют необхідно враховувати багато особливостей. Щоб торгівля була успішною, важливо дотримуватись таких простих правил:

  • Не слід використовувати останні кошти для вкладень;
  • Не рекомендується ризикувати та ставити на кон усі гроші;
  • Важливо проводити ретельний аналіз самостійно, не покладаючись лише на аналітику;
  • Важливо завжди перевіряти всі доступні рішення.

Криптовалютна біржа - це платформа, яка працює за певними правилами. Саме тому слід враховувати безліч особливостей, які впливають на робочу ефективність і продуктивність. Якщо ви цікавитеся криптовалютою, слід попередньо уважно вивчити питання, і лише після цього розпочинати торгівлю.

WhiteBIT біржа - найкращий вибір для новачків

Біржа WhiteBIT - це сучасна платформа, що розвивається, яка пропонує тільки інноваційні рішення. Це відмінний варіант для тих, хто тільки-но починає свій шлях у світі криптовалютного трейдингу. Серед головних переваг співробітництва слід звернути увагу на такі:

  • Високий рівень безпеки та постійний контроль над прозорістю транзакцій;
  • Широкий вибір різноманітних торгових інструментів;
  • Продумана екосистема.
  • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та простота управління активами.

Правильно підібрана криптовалютна біржа допоможе заробляти з перших кроків. Досить уважно ознайомитись з основними принципами роботи майданчиків, орієнтуючись на представлені вище параметри.

Партнерський матеріал


22.12.2022 2146
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

324
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1394
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2534 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3630
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2969
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2145

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

614

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

464

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1633

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1798
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

285
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

502
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

801
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4982
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

357
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

878
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10125
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

509
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

260
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

372
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

399
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

720