Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном?

Перебуваючи за кордоном, завжди необхідно ретельно стежити за своїми документами, інакше ви ризикуєте створити собі масу проблем, зокрема, з поверненням на Батьківщину. Але що робити, якщо втрата все-таки сталася?

Не варто панікувати, необхідно тільки знати, як відновити закордонний паспорт при втраті, куди потрібно звертатися і які дії виконувати в даному випадку.

Приготуйтеся до того, що замість пам’яток країни вам доведеться відвідати її державні установи. Можливо, втрата сталася і не з вашої необачності, в такому випадку ви повинні розуміти, що робити, якщо вкрали паспорт.


Крок 1

Як у будь-якій непередбачуваній ситуації, перше і головне правило для потерпілої сторони, в даній ситуації для туриста без документів, – це взяти верх над своїми емоціями. І мова йде не тільки про те, що трапилося, а й про те, що чекає. Адже тепер доведеться проміняти довгоочікуваний відпочинок на пляжі або заплановану далеко заздалегідь екскурсію на походи по державних установах країни, в яку зовсім недавно бронювали авіаквитки.

Крок 2

Після того, як душевну рівновагу буде відновлено, а розум проясниться, вирушайте у відділення поліції. Поспілкувавшись із співробітниками правоохоронних органів, потрібно буде виконати наступне:

  • скласти заяву про втрату або крадіжку паспорта (в тексті вказуйте візи, які були проставлені за кордоном, перерахуйте весь список загублених документів і вкажіть можливе місце пропажі);
  • отримати завірену ксерокопію протоколу – як підтвердження того, що у Вас немає закордонного паспорта (якщо з цією довідкою виникли проблеми – скоріше за все вказали в заяві про втрату документів, заявіть про крадіжку – і потрібна довідка буде на руках);
  • дізнатися контакти і місце розташування найближчого консульства України, посольства або дипломатичного представництва і правила прийому документів у ньому.

Крок 3

Тепер, взявши в руки себе і завірену копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта, вирушаємо в місцеве посольство України. Якщо в установі документи оформляються тільки англійською, то по дорозі при необхідності потрібно зробити нотаріально завірений переклад. У посольстві дії будуть наступними:

  • заповнюєте заяву-анкету для отримання тимчасового свідоцтва особи на повернення в Україну;
  • надаєте службовцям всю необхідну документацію: поліцейську довідку, підтвердження своєї особи та громадянства (для цього підійде копія внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права і т.п.), квитанцію про сплату консульського збору (сума може коливатися від 20 до 100 євро), дві фотографії 3,5 х 4,5 см;
  • отримуєте свій пропуск додому – свідоцтво про повернення, яке передбачає виліт з країни протягом 15-30 днів з моменту видачі (тому не поспішайте відразу бронювати авіаквитки на найближчий рейс додому).

Крок 4

Після прильоту додому зверніться до місцевого Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Тут Ви здасте свідоцтво і подасте всю необхідну документацію для отримання нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Можливі проблеми та їх вирішення:

  • якщо немає можливості документовано підтвердити Вашу особу/громадянство, не панікуйте – пошукайте двох співвітчизників, які також відпочивають в цій країні. Надавши внутрішній і закордонний паспорти, а також завірену нотаріусом копію загранки, вони можуть стати так званими свідками і підтвердити Вашу особу;
  • тимчасове свідоцтво особи, видане в посольстві, дає туристу право тільки на повернення в Україну. Придбати з цим актом авіаквитки і перетнути кордони інших країн не вийде;
  • якщо Ви загубили закордонний паспорт в одній країні, а авіаквитки на рейс додому заплановані з аеропорту сусідньої держави, тоді Крок 1 і 2 Ви виконуєте там, де власне і пропали документи, потім добираєтеся в країну, звідки планували летіти, і приступаєте до виконання кроку 3.


15.01.2019 1875
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

963
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2390
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2048
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2079
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6318 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2372 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

238

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1061

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1044

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1310
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

177
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

527
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1984
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26422
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

480
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10389 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7930
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

473
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

333
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

480
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

555
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1501