Що думають підприємці про зміну керівництва Центрального ринку

Вже місяць іванофранківці обговорюють події навколо центрального ринку.  І напевне, найбільше хвилюються за майбутнє центрального ринку місцеві підприємці.  Адже саме їм тут працювати.

Втім, до зміни керівництва та буремних подій минулої суботи, коли на ринку ледь не розгорнулось силове протистояння, тут намагаються ставитися по-філософськи. Мовляв, аби не гірше.

читайте також: У Франківську на центральному ринку оновили національний стяг

Про ринок під керівництвом «Бури» тут говорять обережно. Всі ще пам’ятають  події після Революції Гідності та методи, якими незгідним з «політикою» ринку затикали рота.

Водночас, продавці говорять й про перші позитивні зміни на центральному базарі після зміни керівництва – тут нарешті можна отримати безкоштовний вихідний.

«Раніше адміністрація не дозволяла брати вихідний. Тобто, ти можеш не виходити, але заплатити за місце все одно мусиш. Відповідно, це вже собі в мінус. Не торгувати і не платити можна було фактично двічі на рік  - на Різдво та Великдень. А так – плати щоденну оренду. Зараз адміністрація ринку дозволяє раз на тиждень брати вихідний і не платити  того дня за місце. Після тієї суботи, коли тут було багато поліції і охорони, нам  дали один день «канікул» від оплати», - розповідає продавчиня Наталя.

Бажання почути проблеми підприємців – ще один «плюс» нової адміністрації. Принаймні так каже пані Марія.

«Ми от попросили облаштувати собі місце для торгівлі, аби на голову не капало – дозволили. Раніше тут не дуже хтось хотів з нами говорити, не те, що слухати. Обіцяли і дорогу зробити на оптовому, аби в болоті не стояти і люди болотом не ходили. Освітлення почали нове робити. Тобто, видно, що хочуть щось зробити, а не лише гроші з людей дерти», - роздумує підприємець.

До слова, серед нововведень від нової адміністрації – безкоштовні місця у критому ринку для людей, які торгують власною городиною та молочними продуктами. Таким чином адміністрація вирішила боротися зі стихійною торгівлею навколо ринку. Також тут знову відновили роботу контрольної ваги, тож покупці мають змогу переважити куплене.

Нагадаємо, попередній орендар Центрального ринку Івано-Франківська, місцевий підприємець Ігор Халаменда, відомий у кримінальних колах на прізвисько Бура, 24 жовтня 2019 року оформив договір з продажу своєї частки в ТОВ «Торговий сервіс», яке орендувало ринок. Продаж було здійснено на користь підприємців Тамари Казанцевої та Олександра Туяхова.

Одразу після укладання угоди та отримання грошей, вже колишній власник ТОВ «Торговий сервіс», Ігор Халаменда здійснив спробу шахрайства. Він заявив, що жодного договору не було і, застосовуючи кримінальні зв’язки та команду юристів, заявив про свої права на Центральний ринок, а нових власників оголосив "рейдерами".


Читайте також:

Для обігріву Центрального ринку керівництво закупило 30 тонн пеллетів

Ескалацію конфлікту не допустимо: у поліції кажуть, що тримають під контролем ситуацію на міському ринку Франківська

Хронологія боротьби за франківський ринок: “Повстання” підприємців у 2014-му році (ФОТО+ВІДЕО)

Яким є життя івано-франківського ринку зсередини (ВІДЕО)

Боротьба за Центральний ринок в Івано-Франківську: ретроспектива подій

Пустка і безгосподарність: фоторепортаж з центрального ринку Франківська

Зниження тарифу на 25% та гідні умови праці: нове керівництво франківського ринку зустрілось з підприємцями (ФОТО+ВІДЕО)

Тамара Казанцева: Ринок працює у звичному режимі і уже під новим керівництвом

"Перерозподіл сфер впливу": очільник Франківська прокоментував ситуацію навколо центрального ринку

У Франківську освітять «критий ринок»


27.11.2019 9071 2
Коментарі (2)

Петро 2019.11.27, 21:34

Фіртка - це дно! Скільки коштує розміщення чорнухи? Я не є прихильником ні однієї з сторін, але реально ці "заказухи" на вашому сайты мене уже підтошнюють...

Михайло 2019.11.28, 18:34

Склалось враження що це замовна стаття

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1293
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2209
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

380

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653