Що дивитися в кіно цієї зими: 13 українських прем’єр і одна непрем’єра

Зимовий кіносезон розпочато. Українські кінематографісти підготували для глядачів фільми на будь-який смак: комедії, сімейні пригодницькі стрічки, воєнні драми, історичний екшн тощо.

Серед зимових релізів є дві екранізації – романів «Чорний ворон» Василя Шкляра та «Фелікс Австрія» Софії Андрухович (фільм має назву «Віддана»), пише Фіртка з посиланням на Детектор Медіа.

У грудні вийде продовження комедії, яка минулого року завоювала народну любов, йдеться про сиквел «Скаженого весілля». Сюрпризом стане повторний прокат стрічки «Пригоди S Миколая», яка вже виходила на екрани в грудні 2018 року. Є серед зимових прем’єр і документальна стрічка та один фільм-концерт.

12 із 14 стрічок вироблені за державної підтримки – або Державного агентства України з питань кіно, або Міністерства культури, або ж Українського культурного фонду.

Далі – детальніше про українські прем’єри цієї зими.

«Чорний ворон»

5 грудня у прокат вийшла екранізація роману Василя Шкляра «Чорний ворон», режисером якої виступив Тарас Ткаченко.

Події фільму розгортаються у 1922 році. У центрі сюжету – колишній офіцер армії УНР Іван (на прізвисько Ворон), який приїздить разом із вагітною дружиною до батька на хутір неподалік містечка Кам’янка. Сім’я сподівається почати нове життя, отримати документи, адаптуватися до нової влади, але вже зовсім скоро Івану прийдеться зробити вибір на новому місці – терпіти ганьбу і насильство над своєю сім’єю заради ілюзії миру чи приєднатися до повстанців.

«Історія зимового саду»

5 грудня стартував прокат документального фільму «Історія зимового саду» Семена Мозгового, для якого ця робота стала дебютом у повнометражному кіно.

Фільм розповідає про павільйон квітникарства колишньої ВДНГ. Головна героїня стрічки – Валентина Вороніна, яку після сорока п’яти років роботи в павільйоні просять піти на пенсію. Жінка вважає, що без неї всі рослини загинуть і намагається до останнього боротися за своє місце.

«Паперовий літак»

Ще одна прем’єра 5 грудня – драма «Паперовий літак» Сергія Анашкіна, що вийшла в обмежений прокат (один сеанс на день у кінотеатрі «Жовтень», декілька окремих показів у «Лірі»).

За сюжетом фільму, в маленьке містечко приїжджає бандит на прізвисько Румун, щоб домовитися з місцевими бандитами і перетворити місто в базу для переправлення наркотиків. Але в містечку всім заправляє місцевий авторитет Лихач, який не збирається пускати сюди чужинців. У центрі бандитського протистояння виявляється простий хлопець Паша, який вирішив виїхати з вмираючого міста разом зі своєю нареченою.

«Розділові наживо»

11 грудня відбулася прем’єра фільму-концерту «Розділові Наживо», режисером якої став Вадим Ільков. Планувалося, що проєкт покажуть у восьми містах України лише один раз, але 12 грудня творці повідомили, що випускають стрічку в обмежений прокат (кінотеатр «Жовтень»).

«Розділові Наживо» – це екранізація перформансу «роздІловІ» мультидисциплінарного проєкту мистецької агенції «АртПоле» за участі Сергія Жадана (текст / голос), Олі Михайлюк (ідея / візуалізації), Олексія Ворсоби (музика / акордеон), Томаша Сікори (музика / експериментальні інструменти та саксофон) та Сергія Пілявця (VJ). Вперше проєкт було презентовано у грудні 2012 року в Івано-Франківську та Києві на основі книги Сергія Жадана «Вогнепальні й ножові». З того часу «роздІловІ» об’їздили з виступами всю Україну.

«Пригоди S Миколая»

12 грудня в прокат виходить сімейна пригодницька комедія «Пригоди S Миколая» Семена Горова. Глядачі вже бачили стрічку на великих екранах у грудні минулого року.

Фільм розповідає про пригоди сім’ї Василенків у Карпатах. За сюжетом, до другокласника Артема напередодні Дня святого Миколая приходить злодій в костюмі Миколая. Хлопчику та його сестрі доведеться перемогти злодія та врятувати свято.

«Тільки диво»

19 грудня в прокаті стартує дитячий фільм-фентезі «Тільки Диво» Олени Каретник, одну з ролей в якому виконав колишній міністр культури Євген Нищук.

«Тільки Диво» – це історія про юнака Северина та його сестру Аніку, які задля порятунку хворого батька долають низку випробувань та потрапляють у вир пригод. Події фільму розгортаються у переддень свята Миколая.

«Скажене весілля – 2»

25 грудня в українському прокаті стартує сиквел «Скажено весілля» режисера Влада Дикого (він же Владислав Климчук).

За сюжетом другої частини комедії «Скажене весілля», минув рік, відколи молодша дочка Василя Середюка вийшла заміж за афрофранцуза. Емоції вщухли, і темпераментний батько тільки-но видихнув, як старша донька приводить у дім неочікуваного зятя.

«Пекельна хоругва, або Різдво козацьке»

Першою українською стрічкою, що вийде в прокат у новому році, стане фільм-казка «Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво» Михайла Кострова. Дата релізу – 1 січня 2020 року.

За сюжетом, Чорт укладає парі зі Святим Петром, який зможе полонити та утримати до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

«Мої думки тихі»

З 16 січня українці зможуть побачити на великих екранах стрічку, що стала одним із фаворитів цьогорічного Міжнародного одеського кінофестивалю – «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

«Мої думки тихі» розповідає про молодого звукорежисера Вадима. Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, він отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» і вирушити в «привабливу Канаду» подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється його мама.

«Віддана»

Ще одна прем’єра зими – екранізація роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що вийде в прокат 16 січня під назвою «Віддана». Режисеркою стрічки стала Христина Сиволап, для якої це дебютна робота в повнометражному кіно.

Дія фільму розгортається у Станіславові (нинішньому Івано-Франківську) кінця ХІХ – початку ХХ століття. У центрі сюжету – заплутані стосунки служниці Стефанії та панянки Аделі.

«Екс»

23 січня на екрани вийде кримінальний бойовик Сергія Лисенка «Екс», знятий за реальними подіями.

За сюжетом, у 1932 році на Галичині четверо українських підпільників УВО (української військової організації) на прізвиська Чорний, Зюк, Явір та Терен планують пограбування для потреб опору. Але все йде не за планом, і ретельно розроблена операція перетворюється на криваву бійню.

«Наші котики»

30 січня в прокат вийде воєнна комедія Володимира Тихого «Наші Котики».

У центрі сюжету – четверо добровольців-волонтерів, які захищають Україну від російського вторгнення. Спочатку проєкт планувався як міні-серіал. Режисер відзняв три епізоди по 15 хвилин та виклав їх на YouTube, але згодом зрозумів, що історій вистачить на повнометражне кіно.

«Пограбування по-українськи»

Комедійний бойовик «Пограбування по-українськи» режисерки Аліни Бухтіярової вийде в прокат 13 лютого 2020 року.

За сюжетом стрічки, тренер дитячої секції з плавання закохується в селебріті. Він намагається завоювати знаменитість і для того, щоб стати заможним і справити враження на дівчину, йде на зухвале пограбування банку.

Черкаси»

27 лютого у прокат вийде режисерська версія воєнної драми «Черкаси»Тимура Ященка.

Фільм розповідає про команду українського тральщика «Черкаси», який у 2014 році став єдиним із семи кораблів, що втримав український стяг на своїй щоглі на озері Донузлав під час анексії Криму.


17.12.2019 4098
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5385 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1732
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053