Що чекає на лижні курорти з безсніжними зимами: дослідники дали сумний прогноз

Теплі та безсніжні зими засмучують любителів лижних курортів, а також бізнесменів, які на цьому заробляють гроші.
Адже за відсутності снігу на лижних трасах страждають не лише туристи, а й уся інфраструктура – від власників готелів до прокату спорядження.
Як пише РБК-Україна, американська асоціація сприяння розвитку науки опублікувала на своєму сайті наукове дослідження про майбутнє гірськолижних курортів, передає Фіртка.

Гірськолижні курорти почнуть закриватися


У звіті йдеться, що до середини 21 століття гірськолижний відпочинок стане дуже дорогим навіть для середнього класу, а багато курортів будуть змушені просто закритися.За поточними кліматичними моделями на найближчі десятиліття передбачається, що опадів буде багато - але у вигляді дощу, а не снігу.
А це означає, що забезпечити лижні траси та курорти рівним покривом снігом не вдасться. Невеликі курорти будуть неспроможні покрити щорічні витрати за відсутності туристів і почнуть закриватися.

Чи врятує гірськолижний сезон штучний сніг?


Дослідницька група Базельського університету під керівництвом доктора Еріки Хілтбруннер зробила розрахунки, як довго гірськолижний курорт зможе забезпечувати 100-денний сезон для туристів. Для своїх розрахунків вони взяли всі технічні та економічні дані про роботу одного з гірськолижних курортів Швейцарії.
Вони застосували останні сценарії зміни клімату у поєднанні із програмним забезпеченням SkiSim 2.0 для прогнозів з використанням технічного снігу та без нього.
З'ясувалося, що штучний сніг може забезпечити 100-денний сезон для туристів – принаймні на висоті 1800 метрів і вище. На різдвяні свята протягом найближчих десятиліть цей бізнес стане напруженим, оскільки погода буде недостатньо холодною в цей період.
"Багато людей не розуміють, що для створення снігу також потрібні певні погодні умови.
Погода не повинна бути надто теплою або надто вологою, інакше розпорошена вода не зможе замерзнути в повітрі та випасти у вигляді снігу.
Тепле повітря поглинає більше вологи, тож коли зими стають тепліше, технічно виробляти сніг стає дедалі важче чи зовсім неможливо", - пояснила Еріка Хілтбруннер.

Гірськолижні курорти стануть неймовірно дорогими

Проте дослідження показує, що у майбутньому гірськолижний відпочинок продовжить своє існування. Технічні можливості дадуть можливість операторам курортів тримати найвищі лижні траси відкритими щонайменше 100 днів на рік - навіть за умови подальшої зміни клімату.
Але ціна такого задоволення буде дуже високою. Споживання води для штучного снігу на таких курортах зросте у 2,4 – 5 разів. А відповідно зросте ціна утримання курорту – у рази.Траси та курорти на нижчій висоті змушені будуть закритися, а отже туристи переберуться на високогірну лижню.
Попит на такий відпочинок буде дуже високий, і тому ціни підуть нагору.
"Безперечно, збільшення виробництва снігу підвищить витрати води, а значить, і вартість гірськолижного відпочинку. Рано чи пізно люди із середніми доходами просто не зможуть собі цього дозволити", - зазначають дослідники.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах


03.01.2023 6035
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1416
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2688
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2204
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2277
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6835 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2556 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

445

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1277

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1375

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1544
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

392
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

258
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

662
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

154
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26621
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

628
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10559 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

163
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

185
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

497
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

640
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

705