агенція новин

Сесія Івано-Франківської облради: Депутати виступили проти секс-меншин

Івано-Франківська облрада спрямує звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні Президенту, Прем'єр-міністру, Кабміну, Верховній раді, нардепам, а також Раді нацбезпеки та оборони.

Таке рішення прийняли сьогодні на сесійному засіданні обласної ради, пише Фіртка.

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що влада досі не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї.

Згідно з текстом звернення, ця стратегія повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї, як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей.

«Сьогодні є безліч викликів, які впливають на стан людей і сімей в Україні: сирітство, діти-інваліди та діти з особливими потребами, одинокі матері, неповні сім’ї, неможливість повноцінно реалізувати свої конституційні права на лікування, навчання, житло, соціальний захист, гідний життєвий рівень. Разом з тим, з незрозумілих причин держава надає пріоритетну увагу лише штучно створеній проблемі так званої дискримінації людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, наприклад: 1. У проекті анонсованих змін до Конституції України Робоча група Конституційної Комісії з прав, свобод і обов’язків людини та громадянина підготувала змінену редакцію статті 51, яка визначає поняття шлюбу та сім’ї. У чинній Конституції зазначено: “Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”, а у запропонованих змінах: “Право на шлюб, створення сім’ї гарантується законом. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї”. Робоча група пропонує вилучити слова “жінка” і “чоловік”. У такий спосіб здійснюється спроба закласти конституційну основу для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих “шлюбів”», - йдеться у проекті рішення.

У зверненні проситимуть:

- зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, в якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;

- вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність” з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

- не допустити ухвалення Закону України “Про цивільне партнерство”, що передбачено п.6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;

- виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету “подолання гендерних стереотипів”;

- припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

- заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, в тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури” тощо та ухвалити Закон України “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”;

- створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві;

- зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

З повним текстом проекту звернення можна ознайомитись за посиланням.

За словами Михайла Іваночка, на Прикарпатті дане звернення уже проголосоване у 15 місцевих радах, а також у близько 30 радах в Київській області.

Депутат облради Ольга Галабала поцікавилась у депутата Михайла Іваночка, яка відмінність між гендерним стереотипом та гендерною ідентичністю.

«Я вже сказав, моя позиція така. Це провокативне питання і я на нього відповідати не буду», - сказав М.Іваночко.

За словами депутата облради Михайла Королика, на сьогодні уже 10 обласних рад прийняли відповідне звернення. Депутат наголосив, сьогодні мова йде про посягання на Конституцію України.

Як відмітила депутат облради Ольга Галабала, є два питання, які неправильно трактуються. Зокрема щодо насилля над жінками:

«Я наприклад, категорично проти того, щоб ми молодих дівчат виховували у стилі - от ти піддана свого чоловіка, будь ласка, його обслуговуй. Цього не має бути у підручниках. Тому я пропоную виключити цей пункт з проекту рішення. Крім того, щодо пункту про Стамбульську конвенцію. Ми не можемо застосовувати насилля до людей, незважаючи на їхню орієнтацію. Так, ми не маємо це пропагувати, але не захищати людей через їхню орієнтацію також не можемо», - зазначила Ольга Галабала.

За словами Ігоря Дебенка, усі розуміють, що мова у зверненні йде не про насилля.

«Ми всі дорослі люди і розуміємо, про що мова», - додав І.Дебенко.

«Колеги, не показуйте свою мудрість там, де її непотрібно показувати. Ви сидите у мобільних і шукаєте визначення. Я розумію, що кожна людина народилась така, яка народилась. Але те, що протилюдське не треба дуже пропагувати», - звернувся депутат облради Манолій Піцуряк та закликав підтримати звернення.

Депутат облради Ольга Галабала запропонувала виключити зі звернення пункт 4. Поправку підтримали.

Загалом за рішення проголосували 56 депутатів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.12.2018 406 2
Коментарі (2)

Çàãðóçêà...
12.12.2018

Дитинство єврейської дівчинки, становлення артистки, весілля мрії Тіни Кароль і головна сімейна драма.

827
11.12.2018

В гостях у Фіртки відомий український письменник і сценарист Андрій Курков. У 2012 році нагороджений відзнакою «Золотий письменник України».

243
05.12.2018

Народний депутат Олександр Шевченко поділився своїми думками з приводу введення воєнного стану в десяти областях України та акваторії Азовського моря.

1278 1
03.12.2018
Ростислав Ковтун

Ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Ковалюком. Говорили про виступи у Першій лізі, новачків, плани на міжсезоння та Прем'єр-лігу.

1251 1
03.12.2018
Лідія БОЙКО

Прикарпатський боєць вцілів після тяжкого поранення. Коли його підстрелили і він стікав кров’ю у полі, то потрапив у полон.

704 1
28.11.2018
Володимир Єшкілєв

Нинішня влада сформована в ситуації переляку. В 2014-ому році, коли її обирали, всі думали про загрозу великої війни і гуртувалися навколо тих, кого вважали...

891

Наші комуно-соціалісти і інші ліво-схвильовані "волги" пишуть слова підтримки і захоплення. І хочуть подібного в Україні.

217

Був вчора тут... І в продовження посту про все «сіріючий» Франківськ... Не всі патріоти і «патріоти» міста зрозуміли той пост... Так от.)

553

DEM  це не «євробляха».  І не металобрухт від корпорації «Богдан». Навіть не «Майбах» мажора під двісті по бульвару.  Ні. Це крутіше.

419

Біблія опирається всім спробам змалювати Бога, окреслити Його, вгадати Його, задати йому кордони...

601
12.12.2018

Прихильники теорій змови, уфологи і не тільки знайшли спосіб, який зможе довести існування планети Х.

219
10.12.2018

Жителів Австралії нажахав величезний НЛО, який з'явився в небі під час грози. Очевидцям вдалося зняти унікальний об'єкт в небі.

308
03.12.2018

Один з користувачів Youtube заявив, що знайшов докази того, що на Місяці ведеться "секретна космічна програма". 

566
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

855 2
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

1219
10.12.2018

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

201
13.12.2018

Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

351 1
12.12.2018

Тут можна придбати різноманітні сувеніри, ялинкові прикраси, оздоби до свят, поласувати смаколиками та зігрітися запашним глінтвейном.

1301
12.12.2018

У прикарпатському містечку Косів  було скоєно замах на громадського активіста.

5327 1
12.12.2018

Франківські хлопці з творчої студії "З понеділка" створили черговий соціальний хіт : Франківськ – Європейське місто, для щасливих сімей!!!

14356