агенція новин

Сесія Івано-Франківської облради: Депутати виступили проти секс-меншин

Івано-Франківська облрада спрямує звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні Президенту, Прем'єр-міністру, Кабміну, Верховній раді, нардепам, а також Раді нацбезпеки та оборони.

Таке рішення прийняли сьогодні на сесійному засіданні обласної ради, пише Фіртка.

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що влада досі не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї.

Згідно з текстом звернення, ця стратегія повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї, як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей.

«Сьогодні є безліч викликів, які впливають на стан людей і сімей в Україні: сирітство, діти-інваліди та діти з особливими потребами, одинокі матері, неповні сім’ї, неможливість повноцінно реалізувати свої конституційні права на лікування, навчання, житло, соціальний захист, гідний життєвий рівень. Разом з тим, з незрозумілих причин держава надає пріоритетну увагу лише штучно створеній проблемі так званої дискримінації людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, наприклад: 1. У проекті анонсованих змін до Конституції України Робоча група Конституційної Комісії з прав, свобод і обов’язків людини та громадянина підготувала змінену редакцію статті 51, яка визначає поняття шлюбу та сім’ї. У чинній Конституції зазначено: “Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”, а у запропонованих змінах: “Право на шлюб, створення сім’ї гарантується законом. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї”. Робоча група пропонує вилучити слова “жінка” і “чоловік”. У такий спосіб здійснюється спроба закласти конституційну основу для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих “шлюбів”», - йдеться у проекті рішення.

У зверненні проситимуть:

- зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, в якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;

- вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність” з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

- не допустити ухвалення Закону України “Про цивільне партнерство”, що передбачено п.6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;

- виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету “подолання гендерних стереотипів”;

- припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

- заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, в тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури” тощо та ухвалити Закон України “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”;

- створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві;

- зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

З повним текстом проекту звернення можна ознайомитись за посиланням.

За словами Михайла Іваночка, на Прикарпатті дане звернення уже проголосоване у 15 місцевих радах, а також у близько 30 радах в Київській області.

Депутат облради Ольга Галабала поцікавилась у депутата Михайла Іваночка, яка відмінність між гендерним стереотипом та гендерною ідентичністю.

«Я вже сказав, моя позиція така. Це провокативне питання і я на нього відповідати не буду», - сказав М.Іваночко.

За словами депутата облради Михайла Королика, на сьогодні уже 10 обласних рад прийняли відповідне звернення. Депутат наголосив, сьогодні мова йде про посягання на Конституцію України.

Як відмітила депутат облради Ольга Галабала, є два питання, які неправильно трактуються. Зокрема щодо насилля над жінками:

«Я наприклад, категорично проти того, щоб ми молодих дівчат виховували у стилі - от ти піддана свого чоловіка, будь ласка, його обслуговуй. Цього не має бути у підручниках. Тому я пропоную виключити цей пункт з проекту рішення. Крім того, щодо пункту про Стамбульську конвенцію. Ми не можемо застосовувати насилля до людей, незважаючи на їхню орієнтацію. Так, ми не маємо це пропагувати, але не захищати людей через їхню орієнтацію також не можемо», - зазначила Ольга Галабала.

За словами Ігоря Дебенка, усі розуміють, що мова у зверненні йде не про насилля.

«Ми всі дорослі люди і розуміємо, про що мова», - додав І.Дебенко.

«Колеги, не показуйте свою мудрість там, де її непотрібно показувати. Ви сидите у мобільних і шукаєте визначення. Я розумію, що кожна людина народилась така, яка народилась. Але те, що протилюдське не треба дуже пропагувати», - звернувся депутат облради Манолій Піцуряк та закликав підтримати звернення.

Депутат облради Ольга Галабала запропонувала виключити зі звернення пункт 4. Поправку підтримали.

Загалом за рішення проголосували 56 депутатів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.12.2018 722 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...
16.05.2019
Наталія Храбатин

Чи правлять масони світом? В якій мірі вони контролюють українську економіку та політику? Масони не дуже поспішають розповідати про свою діяльність та ділитися планами.

3595
13.05.2019
Марія Лутчин

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

1667 1
10.05.2019
Володимир Омом

Андрій Ділай, колишній гравець  футбольної команди Івано-франківська, що брала участь у чемпіонаті  СРСР серед команд Першої ліги.

1125
10.05.2019

На Прикарпатті, як завжди, не обходиться без парадоксів. Що більше місто – то бідніший міський голова. Натомість мери невеликих містечок купаються у розкошах.

1699
07.05.2019
Лілія Маршалко

Упродовж трьох днів Івано-Франківськ став столицею  живопису, скульптури, літератури, кіно, театру, музики та народних мистецтв.

1239 1
02.05.2019

Щороку для покращення соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області Кабмін виділяє грошову допомогу у вигляді субвенцій.

967

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

977

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

1244 2

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

712

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

1162
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

134
08.05.2019

Існує теорія, згідно з якою Гітлер створив загін мутантів, і вони можуть почати космічну війну.

602 1
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

1851 4
13.05.2019

12 травня, з нагоди Дня матері, Архієпархія УГКЦ організувала Молитовну ходу Вервиці вулицями Івано-Франківська.

1761
03.05.2019

Згідно з писаннями та переказами, точним відображенням яких є церковний календар...

544 1
20.05.2019

Вечоріло. Битим шляхом йшло двоє подорожніх — батько й семирічний син.

144
22.05.2019

За фахом Галина Кориневич – деревообробник, але нині працює пакувальницею на заводі з виготовлення бруківки.

983
21.05.2019

У понеділок, 20 травня орієнтовно з 16:00 год на території Івано-Франківської області розпочалися інтенсивні опади.

3128
20.05.2019

Протягом тижня на території Івано-Франківської області через сильні зливи підтоплено будинки, пошкоджено мости та дороги.

5585
19.05.2019

Державний реєстратор Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області Орися Гринишин у своїй декларації про майновий стан за 2018 рік вказала, що володіє церковною спорудою.

2372