агенція новин

Сесія Івано-Франківської облради: Депутати виступили проти секс-меншин

Івано-Франківська облрада спрямує звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні Президенту, Прем'єр-міністру, Кабміну, Верховній раді, нардепам, а також Раді нацбезпеки та оборони.

Таке рішення прийняли сьогодні на сесійному засіданні обласної ради, пише Фіртка.

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що влада досі не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї.

Згідно з текстом звернення, ця стратегія повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї, як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей.

«Сьогодні є безліч викликів, які впливають на стан людей і сімей в Україні: сирітство, діти-інваліди та діти з особливими потребами, одинокі матері, неповні сім’ї, неможливість повноцінно реалізувати свої конституційні права на лікування, навчання, житло, соціальний захист, гідний життєвий рівень. Разом з тим, з незрозумілих причин держава надає пріоритетну увагу лише штучно створеній проблемі так званої дискримінації людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, наприклад: 1. У проекті анонсованих змін до Конституції України Робоча група Конституційної Комісії з прав, свобод і обов’язків людини та громадянина підготувала змінену редакцію статті 51, яка визначає поняття шлюбу та сім’ї. У чинній Конституції зазначено: “Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”, а у запропонованих змінах: “Право на шлюб, створення сім’ї гарантується законом. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї”. Робоча група пропонує вилучити слова “жінка” і “чоловік”. У такий спосіб здійснюється спроба закласти конституційну основу для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих “шлюбів”», - йдеться у проекті рішення.

У зверненні проситимуть:

- зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, в якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;

- вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність” з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

- не допустити ухвалення Закону України “Про цивільне партнерство”, що передбачено п.6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;

- виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету “подолання гендерних стереотипів”;

- припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

- заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, в тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури” тощо та ухвалити Закон України “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”;

- створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві;

- зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

З повним текстом проекту звернення можна ознайомитись за посиланням.

За словами Михайла Іваночка, на Прикарпатті дане звернення уже проголосоване у 15 місцевих радах, а також у близько 30 радах в Київській області.

Депутат облради Ольга Галабала поцікавилась у депутата Михайла Іваночка, яка відмінність між гендерним стереотипом та гендерною ідентичністю.

«Я вже сказав, моя позиція така. Це провокативне питання і я на нього відповідати не буду», - сказав М.Іваночко.

За словами депутата облради Михайла Королика, на сьогодні уже 10 обласних рад прийняли відповідне звернення. Депутат наголосив, сьогодні мова йде про посягання на Конституцію України.

Як відмітила депутат облради Ольга Галабала, є два питання, які неправильно трактуються. Зокрема щодо насилля над жінками:

«Я наприклад, категорично проти того, щоб ми молодих дівчат виховували у стилі - от ти піддана свого чоловіка, будь ласка, його обслуговуй. Цього не має бути у підручниках. Тому я пропоную виключити цей пункт з проекту рішення. Крім того, щодо пункту про Стамбульську конвенцію. Ми не можемо застосовувати насилля до людей, незважаючи на їхню орієнтацію. Так, ми не маємо це пропагувати, але не захищати людей через їхню орієнтацію також не можемо», - зазначила Ольга Галабала.

За словами Ігоря Дебенка, усі розуміють, що мова у зверненні йде не про насилля.

«Ми всі дорослі люди і розуміємо, про що мова», - додав І.Дебенко.

«Колеги, не показуйте свою мудрість там, де її непотрібно показувати. Ви сидите у мобільних і шукаєте визначення. Я розумію, що кожна людина народилась така, яка народилась. Але те, що протилюдське не треба дуже пропагувати», - звернувся депутат облради Манолій Піцуряк та закликав підтримати звернення.

Депутат облради Ольга Галабала запропонувала виключити зі звернення пункт 4. Поправку підтримали.

Загалом за рішення проголосували 56 депутатів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.12.2018 562 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...
20.02.2019

У системі публічних закупівель Prozorro трапляються випадки, коли бюджетні установи укладають угоди з підрядниками ледь не відразу після їх реєстрації.

153
16.02.2019

Усе в домі мешканки прикарпатського селища Обертина Мирослави Погорєлової нагадує про сина Михайла, загиблого бійця батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Івано-Франківськ”...

362
15.02.2019
Юлія Ободянська

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%.

521
04.02.2019
Лілія Горковенко

Володимир Ільків та Назар Морозко – талановиті майстри по роботі з деревом з Івано-Франківська, які сьогодні займаються справді унікальним проектом «Середньовічна корабельня».

2991 1
01.02.2019

За три роки Івано-Франківська міська рада утворила сім нових комунальних підприємств, заклавши у їхні статутні фонди десятки мільйонів гривень.

939 1
30.01.2019
Віталій ДАНКЕВИЧ

Допоки 18-й рік поспіль в українському суспільстві триває дискусія про необхідність впровадження чи не впровадження ринку земель, він давно існує, діє і навіть розвивається...

667 1

Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту.

817

Роздати майно бідним. Церква знає, що для того, щоб врятувати світ, треба відійти від нього, бути ззовні, а не всередині.

210

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

854

Якось на тренування не прийшов наш воротар, і він став у рамку воріт. З того часу фактично завжди займав місце у воротах.

1335
13.02.2019

Центральне Розвідувальне Управління розсекретило інформацію про таємничі пошуки. Дані були опубліковані в мережі. Співробітників ЦРУ зацікавили події, які відбувалися на території Непалу і Бутану (відомий як "королівство щастя") у 1968 році. Ці держави р

332
04.02.2019

Поховання було виявлено в провінції Ель-Мінья, що на півдні від Каїра.

547
24.01.2019

У США на річці в місті Вестбрук штату Мейн, утворився велетенський крижаний диск, що обертається.

620
22.01.2019

13 січня парафія Миколаєво-Успенського собору міста Коломиї вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви.

2385 2
14.01.2019

В Івано-Франківську завершився ювілейний фестиваль "Коляда на Майзлях".

1256
04.02.2019

Одного разу чоловік сидів в оазисі, біля входу в одне близькосхідне місто.

430
18.02.2019

Самозакоханий індик, романтичні лижники, Маленький Принц і Чугайстер. В "Буковелі" відбувся 7-ий фестиваль снігових скульптур. Його тема – "Буковель – серце Карпат". А присвятили дійство Дню Святого Валентина. Учасники фестивалю зображували в

304
16.02.2019

16 лютого на одній з вулиць міста Калуша, 25-річна дівчина намагалася вистрибнути з вікна.

3816
14.02.2019

Франківцям ідея припала до душі. Напередодні свята вони охоче фотографуються на фоні червоного серця.

2049
14.02.2019

Всім відомо, що день Валентина — це свято закоханих. В цей день сфера послуг та реклами заточена виключно на людей в парі.

2547