Сесія міської ради. Шкільні пристрасті навколо електроенергії

 

Нещодавно в освітніх закладах міста виникла безпрецедентна ситуація, коли ПАТ «Прикарпаттяобленерго» відключило електроенергію в школах №4 та №10, а також в міському управлінні освіти і науки.

 

Причиною відключення став борг. Наразі частину його погашено, електропостачання відновлено. Однак депутати міськради сьогодні на сесії з даного приводу розіграли цілу драму.

 

Генеральний директор підприємства Микола Чернявський стверджує, що управлінню освіти і науки перше повідомлення про відключення було надіслано ще 29 листопада. За 19 днів грудня жодних виплат не поступило, тому було надіслано друге попередження. Оскільки жодних платежів до «Прикарпаттяобленерго» знову не надійшло, електропостачання 19 грудня  було відключено в управлінні освіти і науки, а наступного дня і в згаданих школах. Втім, уже 21 грудня, після розмови мера з директором підприємства, постачання електроенергії було відновлено. Загальна сума боргу за спожиту електроенергію склала 227 тисяч гривень.

 

Здавалось би, класична ситуація, коли боржнику за несплату припиняють надання послуг. Але депутати розтягнули дискусію з даного приводу більш ніж на годину. Представник фракції ВО «Батьківщина» Василь Бойчук відзначив, нехай би відключали тільки чиновницькі установи, а не школи, зупиняючи цілий навчальний процес. Він також запитав заступника міського голови Михайла Вереса, чи це найбільший борг за всі роки. Виявилось, що бували і набагато більші.

 

Руслан Марцінків зазначив: міська рада попередження про відключення не отримувала, хоч Микола Чернявський стверджує, що воно було надіслане і в управління, і в міську раду, і в СБУ, прокуратуру і в санстанцію. Він також пояснив, чому вжито було таких радикальних заходів з відключення електроенергії у школах. За словами Миколи Чернявського, коли відключили електроенергію в управлінні, жодної реакції це не викликало. Сплачувати борг взялись лише після відключення шкіл. Постраждали саме школи №10 і №4 з тієї причини, що там найлегше з технічних причини було відключити, а потім швидко ввімкнути електроенергію.

 

Юрій Соловей обурювався, що відключати школи через такий невеликий борг взагалі немає підстав. Роман Онуфріїв емоційно попросив Чернявського не оголошувати війну громаді, а також у виникненні боргу звинуватив керівників виконавчої вертикалі. Сергій Борзов був трохи ліберальніший і зазначив, що якщо виконавчі органи не справляються, то треба думати, як у цій ситуації може зарадити міська рада. Руслан Марцінків погодився, що винні всі. Ярослав Бачкур визнав, що заплатити таки треба було. А от Оксана Савчук наполягала, що слід було попередити директорів шкіл, бо в результаті вчителям доводилось дітей за руку вести по сходах у темряві.

 

Рішення прийняли наступне: заслухати інформацію про всі борги за електроенергію в комунальній сфері на наступній сесії і ще раз все обговорити з міським головою, якого сьогодні на сесії не було. Почути від Віктора Анушкевичуса депутати хочуть і про спожитий газ.

 

Зрештою, на фоні голослівних та емоційних заяв у виступах депутатів звучали нотки здорового глузду із закликами не переводити проблеми шкіл в іншу, політичну площину. Втім, таке раціональне зерно у міській раді рідко проростає, бо ті, хто його сіють, одразу ж і топчуть.

 

pravda.if.ua


23.12.2011 2131 2
Коментарі (2)

Марія 2011.12.24, 19:25
Чому нема ні слова про позицію депутата -фронтовика керівника Обленерго Бубена?Заховався за спину Чернявського. Обленерго-монополісти, які душать всіх, з ким працюють, отримуючи надприбутки.
Депутат 2011.12.25, 11:43
Бубен, як і всі фронтовики (крім сміливого Борзова), взагалі проігнорували сесію!!! Фронт змін обіцяв "зміни в Івано-Франківську", але чи ТАКИХ ЗМІН ми хотіли???
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1189
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2513
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2108
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2161
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6534 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2449 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

332

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1145

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1278

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1395
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

272
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

583
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2058
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26507
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

551
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10461 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8008
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

531
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

399
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

543
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

620
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1579