агенція новин

Середньостатистична маршрутка в Івано-Франківську заробляє 700 гривень в день

 

Відділ транспорту і зв’язку Івано-Франківського міськвиконкому провів моніторинг доходу і пасажиропотоку міських приватних перевізників.

 

Його дані на сьогоднішньому засіданні міськвиконкому озвучив заступник міського голови з питань ЖКГ Микола Саєвич.

 

Згідно отриманих даних, в середньому одна маршрутка в Івано-Франківську за один робочий день заробляє 700 гривень. Це при тому, що 15% з пасажирів є пільговиками. Саєвич зазначає, що деякі маршрути отримують доходу і більше 1000 гривень в день.

 

Щодо пасажиропотоку, то Саєвич привів результати моніторингу двох маршрутів - №60 і №11.

 

Так, маршрут №60 за один день перевіз 611 пасажирів, з них платили за перевезення 514. Тобто кількість пільговиків склала 15,9% від загальної кількості пасажирів. Підраховуємо прибуток: 514 множимо на 2 гривні і отримуємо 1208 гривень.

 

Маршрут №11 перевіз 520 пасажирів, з них 388 платно. Кількість пільговиків – 25%. Підраховуємо прибуток: 338 множимо на 2 гривні і отримуємо 776 гривень.

 

«Всі маршрути у Франківську є рентабельними. Одні більше, другі менше. Але рентабельні всі» - підсумовує Саєвич.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


11.11.2011 1968 16
Коментарі (16)

Çàãðóçêà...

Дмитро 2011.11.11, 17:36
Так, але ще витрати від цієї суми забули відняти, наприклад тільки заправка пальним на день коштує в середньому 400грн.
Гриць 2011.11.11, 19:19
Добре, що заст. міського голови порахував дохід. А витрати мабуть, нехай рахує перевізник? А тепер для заступника проста арифметика:паливо у складі витрати у всі часи складає 50 відсотків всіх витрат. Якщо на день на заправку пальним автобуса потрібно витратити 400 грн, то загальні витрати- 800грн. А тепер порахуйте що заробив перевізник на маршруті за день? 776-800 = ??? Це заробіток!
Не пенсіонер 2011.11.12, 19:27
справа не в зупинці росту цін, а в тому що буде точно відомо скільки заробляє за день маршрут. Пасажир маючи квиток буде застрахований - якщо б не дай Бог щось сталося. А так - приховується прибуток, щось собі "відкладають" водії. Якщо робити щось чесно - то з обох сторін і пасажирів і перевізників. Чомусь тролейбусники зуміли продавати квитки і кондуктори їх справно видають, а так зрозуміло що на автобусах приховують заробіток
Богдан 2011.11.11, 20:43
( до не пенсіонер) Ти чому на перевізників такий злий, за те що декілька років тому вони першими в Україні повністю оновили комунальний транспорт, а тепер не мають коштів його обслуговувати? Вони ж є такими самими заручниками політичної і економічної ситуації як і ви
просто читач сайту 2011.11.11, 22:01
до Гриця: ти напевно і є перевізник. чому ьрехати? хто каже, що перевізники або працюють без прибутків або в нуль - БРЕШЕ! це прибутковий бізнес. саме тому і так багато людей хочуть перевозити пасажирів. подивіться, скільки "лівих" автобусів, пижиків є в місті - і на внутрішніх і на міжміських маршрутах. хочете сказати, що стільки божевільних людей, які працюють просто заради роботи? просто у нас не звикли платити податки. у нас все збиткове - і газ продавати і нафту і бензин і людей перевозити.....
микола 2011.11.11, 22:45
Про те що одне колесо коштує 2 тисячі гривень ніхто не говорить. Вам би треба подумати навіть над тим, чи часом не на велосипеди прийдеться пересісти через 3-4 роки або газелі в кращому випадку .Шановні пасажири думайте і про майбутнє своє чи своїх внуків!
перевізник 2011.11.11, 22:46
Про те що одне колесо коштує 2 тисячі гривень ніхто не говорить. Вам би треба подумати навіть над тим, чи часом не на велосипеди прийдеться пересісти через 3-4 роки або газелі в кращому випадку .Шановні пасажири думайте і про майбутнє своє чи своїх внуків!
tetatet 2011.11.11, 23:45
Ага, перевізник всі зароблені гроші кладе в кишеню, а купує шини, заправляє і ремонтує автобус пан Саєвич:)
ххх 2011.11.12, 01:07
Цілком згідний з TETETE!! ТО вимагаеє не малих матеріальних витрат
Богдан 2011.11.12, 01:53
Якщо вже почали рахувати доходи, то варто згадати що з часу відколи існують даний тариф та умови по перевезеннях пасажирів (а це з 01.12.2009р), витрати на обслуговування міських автобусних маршрутів зросли в середньому на 41%. Так основна стаття витрат дизельне паливо та мастильні матеріали зросли на 67%, вартість коліс теж на 67%, технічне обслуговування автобусів приблизно на 31% і т.д. Вже не кажучи, що до останнього часу стан дорожнього покриття в нашому місті був у жахливому стані і нові автобуси, які перевізники зовсім недавно купляли в кредит, щоб забезпечити мешканцям та гостям нашого міста комфортний транспорт, перетворилися майже в «рушпаки», автобуси вже не витримують і практично кожен день з’їзжають з лінії на ремонт. А щоб знову відновити їх попередній стан, це також витрати. Ці витрати в будь-якому випадку потрібно якось компенсовувати, адже в нас ринкова економіка і підприємство не може існувати, добре розвиватися та забезпечувати надання якісних послуг відчуваючи постійну нестачу коштів. Звідси і всі проблеми із відносинами з пільговиками, хамство з боку водіїв і постійні між ними гонки за платними пасажирами. Також перевізник міських маршрутів для компенсації зростаючих витрат дуже обмежений в пошуку додаткових коштів, адже він не може розширити свій дохід за рахунок збільшення продаж, укладенням нових контрактів чи розвитком і виходом на інші ринки, так як в нього є одна стала кількість пасажирів, покупців його послуг, яка обмежена чисельністю населення міста. Нажаль, чи неєдиний спосіб покриття збільшених витрат для перевізника міських маршрутів це підняття тарифу, який звичайно є неприємним для кожного мешканця міста, або дотації ззовні на які розраховувати марно. При цьому міська влада, у повній мірі має всі ці розрахунки і бачить що вся так звана рентабельність маршрутки йде на покриття її витрат, і зовсім не хоче приймати компромісні рішення, які були б гармонійними для існування відносин між пасажиром та перевізником.
Не пенсіонер 2011.11.12, 08:45
Перевізники робіть усе прозоро - ПРОДАВАЙТЕ квитки!!!
Богдан 2011.11.12, 08:53
До не пенсіонер: Продаж квитків не зупинить ріст цін на паливно-мастильні матеріали і запчастини
Ігор 2011.11.13, 21:23
Цікава арифметика у підрахунках чужих прибутків: 514*2=1208!!! По моїх підрахунках буде 1028грн. Щодо видачі квитків пасажирам: вартість 100 квитків = 3 грн. Якщо маршрут №60 за 1 день видасть 500 квитків, це приведе до додаткових затрат 15 грн, відповідно за 20 днів це додаткові затрати 300грн. Всім, хто хоче вирахувати рентабельність перевізників раджу ознайомитись з прайс-листом запчастин. Якщо вам потрібно поміняти 2х контурний ГУР - готуйте 13 тис.грн. Це напевно дуже рентабельно. Або камінчик чи яма, яка пошкодила лобове скло, витягне 2 тис.грн. А страховка автобуса, страховка кожного водія окремо, податки - нехай собі тихенько рахує перевізник, як вже сказав Гриць. Де подівся рентабельний маршрут №83 або №82,33,2,53? І на рахунок 15% пільгових місць. В законі чітко прописано: в маршрутному автобусі 15% від сидячих місць є пільговими. Якщо в Богдані 22 сидячих місця, то виходить пільгових три місця, при тому що загальна пасажировмісткість 41 людина. Тоді чому в статті рахують загальну кількість пільговиків проти загальної кількості пасажирів і виводячи цифру у 15% переконують нас, що це і є та кількість, що передбачена законом?
гурген 2011.11.14, 18:38
якщо так не рентабельно і так все подорожчало, чого ж тоді вас так багато, перевізники? Станьте на будь-яку вулицю з жвавим транспортним потоком і порахуйте к-сть маршрутних автобусів та інших видів транспорту за одну хвилину. Повірте, ви будете дуже здивовані цим співвідношенням.
Ігор 2011.11.21, 22:00
Не думаю, що перевізники здивуються цим співвідношенням. Відомо, що маршруток в Франківську близько 350. Маршрути та кількість автобусів розробляли львівські спеціалісти. Зустрічне запитання: на вашу думку, яка кількість автобусів є достатньою? Чи забезпечите при цьому можливість всім пасажирам дістатись вчасно на роботу? А зменшення к-ті маршруток не призведе до зменшення заторів - якщо людям складно буде дістатись в потрібне місце, хтось замовить таксі, хтось активніше користуватиметься своєю автівкою. Коли ви заходите в лікарню чи інститут, ви також кажете що лікарів чи викладачів забагато і пропонуєте їм вистроїтися в один рядок? Щодо питання, чому перевізники у випадку низької рентабельності не припиняють свою діяльність: на пропозицію влади поновити парк автобусів підприємці закупили нові автобуси (коли заборонили "пижики"). Люди вклали гроші, і розраховують на певний прибуток, і якщо сьогодні основна частка доходів йде на утримування автобусів (яким вже по 5-6 років і у деяких вже стуканули двигуни), то не дивно що перевізники починають говорити про ці проблеми. Автобуси продати не так вже просто, це не легкові машини, тим більше при низькій рентабельності ніхто не спішить їх купляти. Тому перевізники борються за свої інтереси, і зауважте, ніхто з них не ставив питання про підняття вартості проїзду. Як я проводив аналогію з лікарями чи викладачами, то вони теж не задоволені своєю зарплатнею, але ви ж не будете їм безкінечно радити міняти свою професію... просто вони отримують конверти "вдячності" від хворих чи хабарі від студентів. Перевізник, як вже сказав Богдан, має сталу кількість пасажирів, покупців його послуг, яка обмежена чисельністю населення міста.
Читач 2011.12.11, 09:14
До не пенсіонер: Ви так хвалите тролейбусників... А спробуйте хоч раз повернути квиток кондуктору - вона чемно подякує. І щодо прозорості прибутків - влада відшкодовує тролейбусному депо перевезення пільговиків. А хто може точно сказати, скільки пільговиків проїхало вчора або сьогодні? Кондуктор їх не перераховує, вірно? От і виходить, що називається сумма бажана, а не дійсна. В зв"язку з цим в Києві збираються виплачувати адресну допомогу пільговикам - 4 грн на день і скасувати пільговий проїзд. Очевидно, порахували, що таким чином зменшать розходи.
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

302
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

4865
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1084
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

13997 6
02.02.2020
Марія Лутчин

Фіртка розпочинає серію матеріалів про комунальні підприємства Івано-Франківська. До Вашої уваги інтерв'ю з очільницею КП "Центр розвитку міста та рекреації" Русланою Василюк.

2060 1
31.01.2020
Олена Британська

Щотижня патрульна поліції Івано-Франківської області опрацьовує декілька сотень звернень. Тільки за минулий рік патрульні отримали майже 50 тисяч викликів.

3138

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

172

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

256

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

702

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1060 1
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3147 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1428 1
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

4164 2
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

718
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1438
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

439
16.02.2020

Притула натякнув, що оцінки Тіни Кароль дуже відрізняються від оцінок інших членів журі.

3642
15.02.2020

У рідному селі кажуть про вбивство, а в поліції вважають, що юнак наклав на себе руки.

11331
15.02.2020

Унікальні та незвідані, неповторні та заворожуючі, мальовничі та неперевершені, привабливі та лякаючі.

766
14.02.2020

Молоді франківці оригінально привітали закоханих зі святом - записали веселе кавер-відео на пісню "Холодок".

6894