агенція новин

Сер! До Вас гонець з Пізи!

Останнім часом в інтернет, ЗМІ, в розмовах, часто звучать слова про Великого Кризу, Кризу цивілізації, Великий П…Ц, Апокаліпсис і т.д.  Під цим зазвичай мається на увазі глобальна фінансово-економічна криза укупі з її наслідками - можливою Третьою Світовою Війною і, як наслідок, загибель людства. Крах настане спочатку в США, а вже Штати потягнуть за собою всіх інших.


Давайте коротко згадаємо, а що ж все-таки відбулося.


У 20-х роках минулого століття політична і бізнес-еліта західного світу зіткнулася із, здавалося б нерозв'язним протиріччям - постійне нарощування виробництва в самих вигідних сегментах ринку веде не до збільшення прибутків, а до кризи надлишку товарів. Що, у свою чергу, запускає механізм економічного занепаду і зубожіння середніх і нижчих верств населення. Якби мова йшла про країнах т.зв. третього світу, проблему можна було вирішити жорстким держрегулюванням ринку. Для заходу, де основну політичну роль завжди грав капітал, це б означало добровільно позбавити себе можливих прибутків на користь бідних.


Тоді був придуманий механізм постійного стимулювання зростання споживання у населення, який здійснювався за допомогою кредитів. Оскільки на початках в цей механізм був закладений дефектний принцип - зростання боргових зобов'язань до нескінченності - рано чи пізно під вагою зросших боргів система повинна була впасти, причому наслідки такого обвалу повинні перевершити всі попередні економічні кризи разом узяті.


У 20-му столітті відбувалося нарощування військово-репресивного потенціалу США. На даний момент американські військові витрати складають майже половину від загальносвітових. За все 20-е століття та початок 21-го спецслужби США організували десятки якщо не сотні переворотів у непідконтрольних їм державах світу, метою яких було повалення урядів, орієнтованих на національні інтереси, і заміна їх "своїми людьми". За цим слідувала економічна експансія Заходу і розграбування національних багатств з катастрофічним падінням рівня життя в новій колонії.


Західний транснаціональний капітал, що стоїть на чолі практично всіх рукотворних катастроф світу , аж ніяк не збирався пускати одержувані від колоній надприбутки на потреби своїх держав. Світові корпорації, не зустрічаючи особливого опору держсектора, виводили свої капітали в офшорні зони (скажімо, тільки в офшорній Швейцарії банки управляють 40% всієї світової власності), а виробництва - в країни з дешевою робочою силою. Зрозуміло, що безконтрольний розподіл прибутків і величезні окупаційні витрати повинні були привести до банкрутства самих західних країн. Ця проблема була вирішена за рахунок системи державного кредитування, аналогічно до тої, що пропонувалася кожному громадянину ЄС і США .


У 1944 році в Бреттон-Вуді, США, кількома найбільшими країнами світу була розроблена нова система міжнародних фінансових відносин, в результаті якої долар став основною світовою валютою і на світ з'явилися МБРР і МВФ. Приватні транснаціональні фінансові інститути та організації в тій чи іншій мірі визначали зовнішньоторговельну політику всіх держав світу. Система державного кредитування, пропонована, а швидше навіть нав'язувана, всім бажаючим, дозволяла окремо вибраній країні -колонії не відчувати економічного дискомфорту, поки йшов демонтаж реального сектору її економіки. У такій країні зростали соціальні допомоги і зарплати, роздувалися іпотечні та житлові бульбашки, в той час як зовнішній борг наближався до показника річного ВВП. За тією ж схемою жили і провідні країни Заходу, з тією лише різницею, що зростання зовнішнього боргу не погрожував їм катастрофічними наслідками, поки залишалася стабільною Бреттон-Вудська фінансова система.


Коли в 2008 році зовнішній борг США та країн ЄС наблизився, а подекуди перевалив, за 100 % ВВП, примарна стабільність фінансової потужності Заходу звалилася в очах кредиторів. З цього моменту, як кажуть деякі аналітики, почався занепад сучасного західного світу. Побудований на постійному зростанні споживання, позбавлений більшої частини своєї власної економіки, змушений жити за рахунок пограбування колоній, обтяжений непосильними військово-окупаційними витратами і боргами, Західний світ більше не в змозі жити так, як жив раніше. Неминуче руйнування колишньої глобальної західної системи і виникнення на її місці якоїсь нової формації.


З точки зору політико-економічної фактури, все вищевикладене, думається, великих заперечень не викликає. Оцінки та інтерпретації можуть бути різні і зовсім протилежні, але сама фактура однакова як для нас , так і для американців.


Відмінності починаються там, де закінчується глобальне і починається людське. Як ми уявляємо собі Кризу? Як те, що ми пережили в 90-і. Цілком собі рукотворний процес, у якого були винуватці, керівники, виконавці, глашатаї і проповідники.


А американці? Адже вони теж розуміють, що насувається щось дуже недобре. І тим не менше, і правляча верхівка, і середній клас продовжують жити і діяти так, ніби це їх не торкнеться, обійде стороною. При цьому немає ніякого надриву-розгулу «як в останній раз». Чому так відбувається?
Тут треба почати не з економіко-політичних позицій, а з релігійних.


США були створені білими християнами, переважно - протестантами-євангелістами. В Америці живе близько 60 мільйонів білих євангелістів і приблизно третина з них вважає , що світ загине при їх житті (дані Pew Research Center). Загалом, ці християни є прихильниками так званого діспенсаціалізма (від латинського слова "dispensatio" - "Божий промисел ". Вчення виникло два століття тому у Британії). Таємними чи явними адептами цього вчення є всі найбільш відомі протестантські проповідники Америки - Біллі Грем, Джеррі Фолвел, Пет Робертсон, Хел Ліндсей і багато інших.


Якщо спробувати коротко викласти позицію євангелістів, то вийде щось на кшталт такого: вони (євангелісти) - воїни на боці Бога, космічна битва - Апокаліпсис, Страшний Суд і нарешті, Царство Ісуса Христа - скоро настануть. - Апокаліпсис зовсім поруч, і далі - коли настане Апокаліпсис, «істинних християн» (читай - євангелістів ) на Землі вже не буде, ще до початку жахів і катастроф вони піднесуться на небеса, де, разом з воскреслими праведниками, будуть перебувати наступні сім років.


«Вчення діспенсаціалістів змушує зовсім іншими очима поглянути на світогляд значної частини американців. Очевидно, що чимала їх частина заздалегідь звільнила себе від усякої відповідальності за майбутнє планети, хоча американські релігійні фундаменталісти налаштовані надзвичайно агресивно - по відношенню до секулярної Європі , Росії, ісламу, - вони на відміну від "неоконсерваторів" вельми далекі від мрій про американсьео панування над світом, про американську імперію. Про яку імперію взагалі може йти мова в ситуації наближається кінця світу, коли всій християнській Церкві (тобто євангелічним християнам - баптистам, методистам і п'ятидесятникам) належить незабаром покинути цю Землю? Багато протестантських тлумачів Апокаліпсису припускають, що початок "сьомого тижня" виявиться зазначеним виникненням "нової світової імперії", але правити нею буде антихрист.


Сьогодні, у зв'язку з аварією на нафтовій платформі British Petroleum (ВР) у Мексиканській затоці, американські християнські видання та блоги переповнені різними цитатами і тлумаченнями «Апокаліпсису».
(«Другий Ангол протрубів, і немов би велика гора, розпалена огнем, була вкинена до моря, і третя частина моря зробилася кров'ю, і померла третина морського створінн , що мають життя, і загинула третина кораблів...» та ін.).


Дуже багато хто впевнений , що нафтова пляма відповідає біблійного пророцтва і що фонтануюча труба - це провісник близького Кінця Світу, «труба Апокаліпсису».


І далі, коли американська політика і релігія перетинаються, будь-які події, які можуть сприйматися як знаки наближення кінця світу (розлив нафти, ураган «Катріна» і т.д.) традиційно інтерпретуються правими як покарання за «безбожну» поведінку лівих. Це відбувається тому, що релігійні погляди протестантів найбільш чітко виражають праві - Республіканська партія, принаймні, так було перед останніми президентськими виборами, коли в «космічній битві зі злом» , республіканці більше скидалися на «хороших хлопців».


У багатьох коментарях євангелістських проповідників Обама втілює собою багато якостей Антихриста, згідно з « Одкровенню Іоанна Богослова »13 : 5-7 :
І дано йому уста, що говорили зухвале та богозневажн , і дано владу діяти сорок два місяці. І відкрив іна свої уста для хули на Бог , щоб хулити ім'я Його й оселю Його, і тих, хто живе на Небі. І дано йому провадити війну зо святими, і перемогти їх, і була йому дана влада над кожним племенем, і народом , і язиком, і людом.
Таким чином, всі політичні та економічні кризи і катастрофи, те, що для нас є чимось рукотворни , наслідком людських дій і помилок, для американців (принаймні - для дуже великої їх частини) є «промислом божим», невідворотною долею, за яку вони не несуть ніякої відповідальності. І навіть більше того, вони раді цим катастрофам, як чудом того, що кінець близький, але вони, як «воїни Бога» виживуть, піднесуться на небо, а потім будуть жити в « царстві Ісуса Христа».


Саме тому вони ведуть себе так, як ніби криза і всі ці катастрофи їх не торкнуться.
Що ж , почекаємо , подивимося , чиї уявлення ближче до реальності.
А поки - show must go on!


Попередній акт закінчився тим , що на галявину перед воротами замку виїхав багато одягнений герольд, з літерами ВР на щиті і протрубив сигнал.
А наступний акт почнеться з того, що в Овальний кабінет господаря замку увійде слуга і доповість:
- Сер! До Вас ..........

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


06.10.2010 118 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.02.2018
Ростислав Ковтун

Цілеспрямована, щира та завжди усміхнена франківчанка Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

977 0
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

463 1
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

315 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

649 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

389 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

700 0

Корабель блазнів (не дурнів і не безумців, їх там не було) письменниці  Кетрін  Портер,  перетинаючи тривалий час  Атлантику  нікому не загрожував.  Його пасажири , як актори,  щасливі, спілкуючись між собою, у якійсь мі

157

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

279 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

728 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

422 0
21.02.2018

Американські очевидці за допомогою сервісу Google Maps випадково виявили НЛО, який пересувався на території національного заповідника в штаті Флорида. Приголомшливі кадри плямистого об'єкта вже облетіли мережу. Запущений у 2005 році інтернет-сервіс Goog

142 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

488 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

453 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

486 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

836 0
21.02.2018

Один молодий художник приніс Гюставу Доре портрет Христа, написаний ним, щоб той оцінив його. Але Доре зволікав з відповіддю.

147 0
23.02.2018

Колишні футболісти збірної України Артем Мілевський та Дмитро Чигринський візьмуть участь у благодійній акції. 

831
22.02.2018

Зіркове подружжя та ведучі телеканалу "1+1" Катерина Осадча та франківець  Юрій Горбунов відсвяткували день народження сина. 19 лютого їхньому Іванку виповнився один рік. "Найкрасивіша мама року" за версією журналу Viva! виклала у свій Instagram фот

1393 0
21.02.2018

20-річний майбутній стоматолог Арсен Вітрецький успішно пройшов сліпі прослуховування на шоу «Голос країни».

320 0
20.02.2018

На Берлінському кінофестивалі "Берлінале" дебютує український фільм "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк. У фільмі знявся актор Франківського драмтеатру Іван Бліндар. Про це інформують на сторінці франківського драмтеатру в мережі Фейсбук. "Тримаємо к

297 0