агенція новин

Сенсаційне відкриття: померлі в раю дихають вуглекислим газом

Чи існує, крім видимого всім нам матеріального світу, якийсь інший? Той, у якому живуть душі? Або навіть сам Господь, царство якого "не від світу цього"? А рай? Він де? Здоровий глузд підказує: немає жодних шансів відповісти на ці питання.

Однак вчені, на диво, дотримуються іншої думки. Вважають, що можливість розібратися є. І надають її люди, що пережили клінічну смерть. Тобто «воскреслі».

Особливо з числа тих, які вірять, що побували на тому світі, а повернувшись, згадують побачене. Близький до смертниого досвід (NDЕ - в англійському скороченні) - так називається цей феномен.

 

Майже всі вмираючі бачать тунель і яскраве світло в його кінці

Рівно 10 років тому медики - голландський кардіолог Пім Ван Ломмель і його британський колега Крістофер Френч з лондонського центру вивчення аномальних психічних явищ - зробили перше масштабне і серйозне дослідження цього NDЕ за участю 344 сердечників, що відправилися в «потойбічні тури» з 10 лікарень. Результати вразили громадськість.

Особливо атеїстів. Медики зізналися: їм не вдалося знайти переконливих доказів того, що загробного світу немає. І за їхніми даними, тимчасово мертві пацієнти дійсно "підходили до його брами".

 

Аж ніяк не дива реанімації

З тих пір по стопах першопрохідців пройшли сотні стурбованих матеріалістів, які не бажають вірити в безсмертя душі. Мета у них була одна - довести, що «той світ» взагалі і рай зокрема знаходяться всередині людини. І це не реальні місця, а щось, що відбувається з вмираючими свідомістю.

Іншими словами, мозок - ось вмістилище і раю, і душі, і всяких надприродних видінь. Коротше, різноманітних галюцинацій.

"Більшість людей впевнені, що численні історії, пов'язані з навколосмертними баченнями, стали розповсюджуватися лише в ХХ столітті завдяки успіхам реанімації, - говорить Кевін Нельсон, нейрофізіолог з університету Кентуккі (Лексінгтон, США). - Дійсно, з'явилися дефібрилятори, лікарі освоїли уколи у серцевий м'яз, прямий масаж серця. І тих, хто переніс клінічну смерть і, побувавши на тому світі, повернувся, набралося сотні тисяч. А то й мільйони".

 

Реанімація примножує число людей, що повернулися з того світу

"Але насправді, - продовжує вчений, - письмовими свідченнями про NDE вже більше 2000 років. Значить, повинен бути якийсь біологічний механізм, завдяки якому люди століттями стикаються з одними і тими ж явищами". 

За 10 років медики переконалися: NDЕ - медичний факт. У цьому - стовідсоткова впевненість. Сотні тисяч людей не можуть настільки переконливо брехати. З приводу ж "механізму" NDЕ єдиної думки до цих пір немає.

 

Дивні бачення

Рідкісний «колосмертний досвід» обходиться без тунелю, по якому або бредуть, або мчать назустріч яскравому світлу. Хтось, на шляху, зустрічає ангелів і давно померлих родичів.

"Це - всього лише ефект кисневого голодування, що порушує роботу мозку", - вважають більшість учених, не вдаючись у подробиці.

"Захисні механізми психіки, - погоджуються багато колег. - Щоб уникнути пошкоджень, наприклад, при зупинці серця, мозок виробляє захисні хімічні речовини. Вони і викликають галюцинації, які подібні до наркотичних".

Більш обізнані фахівців, навпаки, вникають в подробиці.

"Мозок позбавляється крові, збагаченої киснем", - пояснює відомий психіатр, член-кореспондент Міжнародної академії медичних наук Сергій Левицький. - Частини зорової частки кори великих півкуль вимикаються дуже швидко. А полюси потиличних часток мозку, що мають подвійну систему кровопостачання, ще продовжують функціонувати. І поле зору при цьому різко звужується. Залишається лише вузька смуга, що забезпечує центральний, "трубний" зір - тунель".

"Коли зір згасає, людина насамперед перестає бачити периферійні зони, - підтримує колегу Ендрю Ньюберг, доцент радіологічного відділення Університету Пенсільванії, тлумачачи феномен "тунелю ". - Яскраве світло може бути центральною точкою, яка відключає зорову систему".

Кевін Нельсон не згоден. Він вважає, що NDE - це різновид сну. Конкретно, порушення однієї з його фаз - так званого "швидкого сну", - яку супроводжують швидкі рухи очей - ШРО.

"Часом виникають такі стани, коли мозок частково не спить, частково занурений у фазу "швидкого сну", - говорить нейрофізіолог, який перевірив свою гіпотезу на групі «мандрівників на той світ». З них 60 відсотків, як з'ясувалося, стикалися з дивними видіннями неодноразово. Причому не перебуваючи при смерті. А вийшовши з аномального стану, ці люди не вірили, що бачили всього лише сон. Їм здавалося, що події відбулися наяву ".

Але чому людям століттями ввижається або "сниться" одне і те ж з невеликими варіаціями? Кевін Нельсон не пояснює. Лише передбачає: у мозку все-таки з'являється щось "отруююче".

 

Секрет у крові

Буквально днями з'явилося повідомлення про черговий "прорив" у дослідженнях NDE. Мовляв, природа дивних видінь нарешті розкрита. І доведено, що ніякого відношення до загробному світу вона не має - чиста хімія з фізикою і фізіологією. А раю, тобто, немає.

"Навряд чи є виявлена нами причина єдина, - говорить автор відкриття Заліка Клеменц-Кетіч з Університету Марібору в Словенії (University of Maribor in Slovenia). - Але вона добре пояснює фізіологічний механізм колосмертного досвіду".

Заліка Клеменц-Кетіч моніторила стан пацієнтів, які страждають гострою серцевою недостатністю. 52 з них померли клінічною смертю, але «воскресли». Поки хворі добиралися до «того світу», знаходилися там і поверталися назад, дослідниця брала в них кров на аналізи.

З числа воскреслих 11 осіб доповіли про NDE - тунелі, світлі, ангелів та інших чудеса. Це - трохи менше 20 відсотків. Що відповідає світовій статистиці: за різними даними, про те світло розповідають від 8 до 20 ожилих.

Далі Заліка Клеменц-Кетіч подивилася, чим принципово відрізняється кров тих, хто бачив і хто не бачив загробний світ. Виявилося, що різниця була лише в одному: концентрації розчиненого вуглекислого газу. У переживших NDE вона різко зростала. Виходило: якщо передсмертні бачення - це галюцинації, то викликає їх газована вуглекислотоюкров. Всього-то ...

До речі, схожі з NDE відчуття, аж до видінь, іноді відвідують, як альпіністів на великій висоті, так і дайверів, які пірнають на велику глибину без акваланга. У них теж бувають проблеми з вуглекислотою в крові.

На думку колег, дослідження Заліки Клеменц-Кетіч - перше у своєму роді. До неї ніхто ще не отримував переконливих доказів того, що у NDE можуть бути фізіологічні причини.

 

Підсумок

Першопрохідник ж - Пім ван Ломмель - не вважає, що таємниці NDE розкриті. Мовляв, багато запевняли, що розібралися. А потім знаходилося нові і нові загадки.

Сам дослідник виявив безліч дивацтв, яких вуглекислим газом не пояснити. Наприклад, віруючі люди переживають колосмертний досвід в два рази частіше невіруючих. Схожа пропорція і серед тих, хто боїться смерті, кому вона зовсім не страшна.

Сліпі, на подив, "бачать" те ж, що і зрячі. А ті, хто заглядали на той світ далі за інших - крім тунелю і світла бачили померлих родичів, гуляли по райських кущах, як правило, вмирали «назовсім» протягом 30 днів після попереднього воскресіння.

 

А в цей час

Рік до вироку "страшного суду"

Дослідження, які зараз йдуть в 25 клініках США, Канади і Великобританії, покликані не залишити жодних сумнівів з приводу душі і потойбічного світу. Керує експериментами відомий авторитет у цій області доктор Сем Парніа. І перевіряє самий загадковий феномен - виходу з тіла, про який люди, що пережили клінічну смерть, розповідають не менш наполегливо, ніж про тунель і ангелів. Мовляв, бачили себе зі сторони, навіть літали по інших палатах.

Доктор і його соратники поміщають в реанімаційних палатах - у місцях, не доступних для огляду з ліжок, припустимо, під стелею, - таблички з написами. Завдання "тимчасово померлих" прочитати їх і потім, воскреснувши, повідомити медикам. Якщо прочитає хоча б один пацієнт, то можна буде сміливо говорити: щось розумне відділяється від тіла. А що саме, якщо не душа?

Експеримент закінчиться в 2011 році, перевірку на вихід з тіла пройдуть 1500 пацієнтів. Про попередні результати Сем Парніа не повідомляє. Лише обережно говорить про перспективи: "Якщо ми продемонструємо, що свідомість продовжує існувати після того, як відключається мозок, це дасть нам можливість допустити, що свідомість існує сама по собі".

Почекаємо. Усього рік залишився до вироку "страшного суду", повідомляє Комсомольська правда.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


15.12.2010 446 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
Андрій 2010.12.23, 22:47
Виправіть БДГ на ШРО (швидкі рухи очей).
21.02.2018

Цілеспрямована, щира та завжди усміхнена франківчанка Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

45 0
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

245 0
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

185 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

364 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

281 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

580 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

215 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

548 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

324 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

559 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

384 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

361 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

665 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

292 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

662 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

477 0
19.02.2018

Місцеві підкорювачі неба представили для містян виставку унікальних моделей літаків, показові польоти професіоналів.

302 0
19.02.2018

Серед тисячі готелей два готелі мережі AllaCarte Hotels & Restaurants увійшли в п‘ятірку найкращих готелей Європи 2017 року.

2203 1
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

1035 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

239 0