Сексуальних домагань на робочому місці на Прикарпатті немає

 

Прикарпатські робітники ще жодного разу не звертались з офіційною скаргою на свого роботодавця щодо сексуальних домагань до Територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області.

 

Принаймні за останніх 7 років, поки пані Ольга Ткачівська працює на посаді начальника ТДІзПП. 

 

Про це вона розповіла журналістам вчора, презентуючи інформаційну кампанію „Інспекція праці допоможе Вам на робочих місцях!”, яка проходитиме з вересня по листопад ц. р. та набуде всеукраїнського масштабу.

 

До відома: сексуальне домагання визнано однією з форм статевої дискримінації на робочо мумісці. Це будь-яка небажана поведінка сексуального характеру, через яку особа почувається скривдженою, приниженою або заляканою. Сексуальні домагання можуть складатися з: небажаних доторкань, обіймів або поцілунків; двозначних зауважень або жартів; двозначних пропозицій про те, що інтимний зв’язок міг би призвести до кар’єрногозростання на підприємстві; небажаних запрошень до сексу або настійливих вимог піти на побачення; образ сексуального характеру; малюнків, плакатів, екранних заставок, електронно-поштових повідомлень або миттєвих повідомлень явно сексуального характеру; поведінки, яка за кримінальним правом вважалася б злочином, як, наприклад, фізичний напад, непристойне оголення, замах сексуального характеру чи неподобні коментарі.

 

Працівникам слід порадити перш за все спробувати розв’язати проблему неформально, пояснивши – самостійно або через третю особу – що дана поведінка є небажаною, ображає їх та заважає їхній роботі. Якщо небажана поведінка продовжується, є підстави для подання скарги. Роботодавцеві слід розпочати формальну процедуру розгляду скарг, пише Бріз.

 

Крім того, рекомендується призначити відповідального працівника для надання порад і допомоги. Розслідування за скаргами мають проводитися неупередженими особами з делікатністю  та належною повагою до прав скаржника та гаданого суб’єкта сексуальних домагань. Доцільно забезпечити розгляд таких скарг жінками та чоловіками для розгляду скарг відповідно від жінок і чоловіків, які зазнають сексуальних домагань.

 

Сексуальні домагання –  це профспілкове питання, яке потребує серйозного й співчутливого ставлення, особливо у разі подання відповідної скарги. Профспілки повинні розробити та прийняти чіткі програмні заяви щодо нетерпимості до сексуальних домагань і вживати заходів для підвищення рівня обізнаності про цю проблему, щоб допомогти створити клімат, в якому сексуальні домагання ані прощатимуться, ані ігноруватимуться.


27.09.2012 2160 6
Коментарі (6)

Роботодавець 2012.09.27, 13:48
Брехня, я сам постійно і успішно домагаюся своїх підлеглих жіночок. Просто вони бояться про це заявити, бо втратять роботу...
Василь І. 2012.09.27, 20:41
В області немає профспілок. Є організації і установи де з працівників знімають профвнески. А захистити права від "Роботодаця" ?... Колись держава контролювала профспілки, то й вони працювали.
всі...................... 2012.09.27, 20:52
Ніяких домагань,ніхто нікого не заставить,але кожна курва хоче щей слави.Самі лізуть,провокують,бо знають,що буде в плюс!Не смішіть людей,бо кожна баба,то є гріх, і ніколи хлоп не буде чіпати як не подадуть знак......Спокон віків,всі проблеми створювали бабнота,війни,політичні негаразди і всяка всячина від найпростішого села до мегаполісів.А ці забави профспілок,вони завжди займалися хєрнею.
До "всі" 2012.09.27, 21:42
а ви часом не гей? ;)
Jozef 2012.09.28, 09:10
Панове, а яке відношення Ольга Ткачівська має до сексуальних домагань і ото поки вона сім років в посаді - домагань немає. Це що ж? її посада впливає на домагання,чи може цих 7 років пані Ольгу ніхто не домагався.Внесіть будь ласка ясність, пролийте світло.Бо інколи як напишете,то хоч стій,хоч зі сміху обісцися.
Працівник 2012.09.28, 11:16
Підтримую слова "роботодавця". Я є працівницею на одному з підприємств міста Івано-Франківська, маю проблеми з директором, домагався - надавав пропозиції щоб провести з ним ніч, говорив за підвищення в роботі і т.д.Він старий, бридко собі уявити... Гроші для мене немають великого значення, в мене є чоловік який мене забезпечує.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6591 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2473 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

95
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637