Самостійно підняті калуськими перевізниками тарифи перевірить Антимонопольний комітет

 

 

На початку серпня перевізники Калуського району без попередження, без оголошень і дозволів підвищили тарифи на приміських маршрутах.

 

Перевізники заявили, що діяли в межах чинного законодавства, тому що березневою постановою Кабміну відмінена регуляція вартості проїзду райдержадміністраціями й облдержадміністраціями.

 

Перевізники вправі тепер самі вирішувати питання підвищення тарифів, але в межах економічно обґрунтованих, інформує Фіртка з посиланням на ”Вісті Калущини”.

 

Перевізники заперечують і те, що пасажири не були повідомлені. Ще 27 липня, кажуть, у кожному автобусі було розміщене оголошення про підвищення тарифів. Тож підвищення тарифів на Калущині, вважають перевізники, не було несподіванкою. “У сусідніх областях вже давно встановлено тариф на рівні 45 коп. за пасажиро-кілометр, — каже Микола Манелюк, директор ПП “Західавтотранс”.

 

— Ми з 1 серпня підвищили до 40 копійок за пасажиро-кілометр. Тому що перевезення стали збитковими. Порахуйте ціну пального, запчастин, зарплату, податки. Мені, наприклад, до сьомого числа треба заплатити 101 тис. грн податків. На банківському рахунку “мінуси”. Бюджет мені заборгував 176 тис. грн. за перевезення пільговиків, розрахувався лише за січень. Знаєте, скільки коштів виділяється на перевезення одного пільговика у районі в місяць? Аж 5 грн.28 копійок! Цього вистачає на проїзд в одну сторону із ближнього села до Калуша”.

 

“Перевізники за те, щоб відмінили їм відшкодування за пільгове перевезення. Нехай держава дасть людям адресну допомогу. Бюджет компенсовує лише 12-20 відсотків за пільгове перевезення”, — зазначив перевізник Ігор Максимів на засіданні районної комісії, яка визначатиме, який відсоток компенсовувати перевізникам за пільгове перевезення.

 

“Відповідно до умов договору ви мали нас попередити про підвищення тарифів, надати розрахунки, а ми повинні були оприлюднити офіційну інформацію, — заявив перевізникам перший заступник голови РДА Віктор Гільтайчук. — Але ви вкотре зробили по-своєму. Прошу подати розрахунки з обґрунтуванням і ми звернемося в антимонопольний комітет, щоб перевірити обґрунтованість встановленого тарифу”.

 

Також Віктор Гільтайчук зазначив, що районна держадміністрація перевірить якість перевезень та дотримання умов договорів на перевезення. На комісії прозвучали зауваження щодо ставлення водіїв до пасажирів. Є випадки, коли не видають квитки на вимогу пасажира, перешкоджають пільговикам скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд за посвідченням, інколи доходить до того, що викидають людей з автобуса.

 

Перевізники теж скаржилися і на дороги, які нагадують мінне поле і є загрозою для безпеки руху, заявляли про можливий страйк, нарікали на некоректних пасажирів і на те, що влада байдужа до їх проблем,на те, що до цього часу не врегульоване місце відправлення автобусів. Перевізники нагадували про рішення райради, прийняте в 2011 році, яке встановлювало пільгові рейси, наводили, як приклад, місто Калуш, де пільговики їздять у визначені години, цитували закон, який відмінив пільговий проїзд окремим категоріям населення, наполягали, що він має вищу силу, ніж урядова постанова.

 

Віктор Гільтайчук заявив, що в усіх районах області керуються Постановою уряду,яка гарантує пенсіонерам безкоштовний проїзд, тому жодних пільгових рейсів у районі не буде: пільговики можуть їздити в усіх приміських автобусах без обмежень.

 

Як повідомлялось, на Калущині зросли тарифи на проїзд. Влада говорить про змову.


08.08.2015 459 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1407
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2676
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2195
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2269
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6821 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2550 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

439

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1270

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1369

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1537
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

386
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

251
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

655
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

146
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26615
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

623
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10547 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

156
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

175
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

491
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

636
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

699