Сакура, вино та повітряні кулі: ТОП фестивалів весни-2017 на Західній Україні

 

/data/blog/127024/a67fdacbb1674ae5119329ae62ef4673.jpg

 

Цьогоріч весна на Західній Україні обіцяє бути гарячою: для розваги туристів тут готують численні тематичні фестивалі. Пропонуємо поринути в автентичну атмосферу музики, видовищ та смаків.

 

А де буде найцікавіше, підкаже VG Львів.

 

Тиждень угорської кухні на Закарпатті

1

Черговий Тиждень угорської кухні пройде в ресторанах Берегово, Виноградова та деяких інших міст Закарпаття.

Тиждень угорської кухні в Закарпатті вирішили проводити за аналогією з угорським “Жирним четвергом”, коли прийнято наїдатися досхочу, а заклади громадського харчування пропонують суттєві знижки, до 50%.

У 2017 році “Тиждень угорських страв” триватиме з 27 лютого по 5 березня. До акції приєднаються багато ресторанів Закарпаття. У цей період кращі страви національної кухні в них можна буде замовити зі знижкою 25%, а в “Жирний четвер”, 2 березня, аж до 50%.

Кожен чек з ресторану, який бере участь в “Тижні”, можна принести в Турінфоцентр в Берегово (вул. Зріні, 25/2) або в Ужгороді (вул. Духновича, 16/1) для участі в розіграші різних призів.

Зараз до участі вже зголосилися 13 установ. Переважно з Берегівського району, а також з Виноградівського, Ужгородського та Мукачівського. Кожен з закладів повинен запропонувати три найпопулярніші угорські страви – бобгуляш, бограч і лоці печеня, на які буде зроблено знижку для відвідувачів.

Дата: 27 лютого – 6 березня

 

Біле вино

2

Традиція проводити фестиваль “Біле вино” з’явилася ще в 2000 році. З тих пір закарпатські винороби щорічно ранньою весною збираються в Берегово на центральній площі Кошута і протягом 3 днів пропонують продегустувати свої кращі зразки вина торішнього врожаю.

Зазвичай програма Міжнародного фестивалю вина у Берегові включає дегустацію кращих сортів закарпатських вин, виставкау-продаж обладнання для виробництва вина, обмін досвідом між виноробами, розіграш лотереї, конкурси, фотовиставку, виступи музикантів і танцювальних колективів, пісні і танці, присвячені вину.

Програма Міжнародного фестивалю вина у Берегові 2017:

3 березня (п’ятниця)

9:00 Виставка-ярмарок закарпатських вин.

09: 30-13: 00 Передача зразків вин на конкурс “Краще вино винного фестивалю”

12:00 Ефективніше “Віагри”. Вино як напій кохання.

15:00 Покладання вінків до пам’ятника видатному професору-хірургу, відомому селекціонеру винограду Бертолону Ліннеру. (м.Берегово, вул. Б. Ліннера, 1, Райлікарня).

4 березня (субота)

9:00 Виставка-продаж закарпатських вин.

11:45 Святковий марш. Колона за участю запрошених гостей формується біля римо-католицького костелу (пл. Ракоці, 3).

12:00 Урочисте відкриття ХIV-го Міжнародного Фестивалю Вина на Берегівщині. Прийняття нових лицарів та придворних дам в Винний Лицарський Орден Св. Венцела. Підведення підсумків конкурсу вина, вручення медалей (пл. Кошута перед міським Будинком культури, велика сцена).

18:00 Народне гуляння на пл. Кошута

5 березня (неділя)

9:00 Виставка-ярмарок закарпатських вин.

11:00 Служба Божа по виноградарів і виноробів.

14:00 Прощання з гостями фестивалю.

Протягом фестивалю – концертна програма, виступ ансамблів, розіграш лотерей.

Дата: 3 – 5 березня

Еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”

3

В кінці березня столиця Закарпаття скликає розкутих естетів на XII Міжнародний еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”.

Фестиваль має на меті розвиток та популяризація сучасного мистецтва, виховання естетичних почуттів за допомогою популярної, привабливої для широких верств населення теми еротики, виховання здорового, не перекрученого штампами і стереотипами, ставлення до прекрасного, підвищення туристичного потенціалу Ужгорода і всього Закарпаття.

У 2016 році “Березневі коти” пройдуть орієнтовно 24-26 березня. Традиційно учасниками події будуть художники з України, Польщі та Білорусі та інших країн.

Дата: 24-26 березня

Сакура Фест

4

У другій половині квітня 2017 року столиці Закарпаття очікується пік цвітіння сакури. У ці дні традиційно пройде міське свято “Сакура Фест 2017″.

Відвідавши Ужгород в кінці квітня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженка і Ракоці, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, які іноді називають Сакурова алеєю, перетворюються в фантастичний райський сад.

Залежно від погодних умов початок цвітіння сакури може зміститися на декілька днів в ту чи іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння припадає на самий початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. Однак в останні роки сакура розквітає трохи раніше. Наприклад, в минулому році квіткове буйство в Ужгороді можна було побачити вже в середині квітня, оскільки весна видалася ранньою і теплою.

У другій половині квітня в Ужгороді традиційно проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль “Сакура Фест”. Протягом декількох фестивальних днів на Набережній Незалежності проводиться Великодній ярмарок.

Дата офіційного відкриття свята “Сакура Фест 2017″ поки не оголошена. У минулому році в рамках фестивалю відбулася святкова концертна програма, виставка фотографій і малюнків “Цвіт сакури”. На Театральній площі відбувся виступ духового оркестру. Свято “Сакура” також щорічно проводиться в ужгородському “Ротарі Парку” (пл. Дружби Народів).

Дата: 18 – 30 квітня

Угочанська лоза

5

XII фестиваль виноградарів і виноробів “Угочанська лоза 2017″ відбудеться на початку травня. Він щорічно проходить в закарпатському райцентрі з символічною назвою Виноградів. Саме тут сотні років тому почало розвиватися закарпатське виноробство. Мета свята – поширення культури споживання вин, відновлення традицій виноградарства, розкриття туристичного потенціалу району, збереження місцевої кухні і т.д.

Зазвичай в програмі фестивалю “Угочанська лоза” – дегустація та виставка-продаж виноробної продукції, ярмарок виробів декоративно-прикладного мистецтва, обмін досвідом виготовлення вин, концерт творчих колективів та окремих виконавців, розіграш святкової лотереї, нагородження кращих виноробів та інші забави та розваги.

Дата: 6 – 7 травня

Форпост

6

Шостий фестиваль середньовічної культури “Форпост 2017” знову збирається в кам`янець-подільській фортеці 29 квітня – 1 травня 2017 року.

Що очікувати від фестивалю?
– повноконтактні лицарські бої, масові бугурти та нові нестандартні номінації
– виступ фолк гуртів та танцювальних колективів
– змагання зі стрільби з луків та арбалетів
– конкурс історичного костюму
– фаєршоу

Дата: 29 квітня – 1 травня

Кам’янецька турка

7

Кавовий фестиваль “Кам’янецька турка” збере у Кам’янці-Подільському найбільших цінителів цього напою.

Фестиваль покликаний нагадати, що кава на українській землі вперше з’явилася у Кам’янці-Подільському. Саме тут, під час османського панування, в 1672 році була відкрита перша кав’ярня.

Фестивальні заходи проходять на центральній площі Старого міста – Польському ринку. Тут розміщується стилізоване кавове містечко, в якому протягом трьох днів проходить кавовий ярмарок з різноманітними смаколиками, майстер-клас, дигустації, кавовий спринт – забіг офіціантів з кавою, і велопробіг, ворожіння на кавовій гущі. На центральній сцені свої таланти демонструють поети, музиканти, співаки і танцюристи міста.

Головною дійовою особою свята є величезна турка-рекордсмен, в якій можна за раз зварити 200 літрів кави, – розповів VG Львів організатор фестивалю Олег Вощинський.

Дата: 6-9 травня

Сонячний напій

8

Традиційно на початку травня Ужгород запрошує мешканців та гостей Закарпаття скуштувати натурального вина та меду на фестивалі “Сонячний напій”.

У фестивалі беруть участь кілька десятків виноробів краю. В старовинних королівських підвалах (відомі під назвою “Совине гніздо”) можна безкоштовно продегустувати понад 50 якісних і “правильних” вин, купажні вина на основі європейських сортів винограду та ексклюзивні  авторські купажі (наприклад “Чорного принца”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Жужіка ти солодка”).

Фестиваль приділяє велику увагу культурі споживання вина – організатори обіцяють подбати про скляні келихи з атрибутикою свята замість пластикового посуду. Під час фестивалю спеціально створена дегустаційна комісія обиратиме найкращі вина – винороби отримають “золоті”, “срібні” й “бронзові” відзнаки.

У медових павільйонах, що розташовуються навколо льохів, бджолярі пропонують найпопулярніші медові продукти — квітковий, “майський”, липовий мед, пилок, віск, медові соти і навіть медовуху. Крім того, гості фестивалю матимуть можливість придбати сувеніри, солодощі, молочні делікатеси (вурду, бринзу, домашній сир), продукти закарпатських сироварень,  посмакувати шашликами, печеною рибою, картоплею, бограчем та іншими традиційними стравами Закарпаття.

Дата: 8 травня

Кубок Поділля

9

Міжнародні змагання з повітроплавання “Кубок Поділля 2017″ та фестиваль “Назустріч Сонцю” пройдуть в Кам’янці-Подільському 18-21 травня.

Фестиваль “Назустріч Сонцю” – це триденне свято повітряних куль, який традиційно проходить в Кам’янці-Подільському в другій половині травня під час Дня міста.

Фестиваль повітряних куль у Кам’янець-Подільському проводиться з 1998 року. У заході зазвичай беруть участь участь 10-15 екіпажів теплових аеростатів.

“Кубок Поділля 2017″ збере екіпажі з України та з-за кордону. Буде проведено декілька польотів над Кам’янцем та околицями – пілоти битимуться за традиційний Кубок Поділля та призи від спонсорів.

Ранкові польоти зазвичай проводяться в 5:30, а вечірні – в 18:30. Завершенням свята повинен стати Нічний Старт повітряних куль.

Дата: 18 – 21 травня

Фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”

10

Шостий міжнародний фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош” відбудеться в Чинадієвському замку біля Мукачева.

Фортеця “Сент Міклош” уже шість століть гордо височить над мальовничою річкою Латорицею на тлі Карпатських вершин. З давніх-давен тут сходяться шляхи Сходу і Заходу, за якими йшли торгові каравани і численні війська. Цього року тут знову схрестять мечі лицарі з України, Словаччини та Угорщини, щоб відродити славу минулих епох.

На фестивалі “Срібний Татош 2017″ будуть проводитися видовищні середньовічні бугурти, поєдинки на мечах і алебардах. Буде звучати автентична музика і готуватися страви за старовинними рецептами. Кожен учасник фестивалю зможе взяти участь в середньовічних забавах і танцях, постріляти з лука та арбалета, приєднатися до майстер-класів, придбати оригінальні речі на ярмарку. А у вечірній час небо спалахне від фаєр-шоу.


06.03.2017 2873 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1623
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1705
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1692
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5006 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2003 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

309

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

582

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

753

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

873
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3509
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10078
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

718
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25963
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7583
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

775
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

226
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1104
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

717
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

950