Сайти двох прикрапатських вузів одні з найінформативніших в Україні

 

/data/blog/66134/e3130dfe846ad43aef39cf0c5e1a2baa.jpg

 

Експерти Громадянської мережі ОПОРА, які вже п’ятий рік поспіль надають консультації вступникам щодо нагальних питань вступної кампанії, цьогоріч проаналізували веб-сайти усіх вищих навчальних закладів III-IV р. а. на предмет їх інформативності та зручності для абітурієнтів.

 

Формування такого рейтингу відкритості ВНЗ на етапі вступної кампанії зумовлено кількома причинами. По-перше, це дає змогу комплексно дослідити, яку саме інформацію про умови та процедури конкурсного відбору навчальні заклади не оприлюднюють взагалі, чи оприлюднюють лише частково. Адже наявність в країні великої кількості вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації (близько 800) унеможливлює моніторинг діяльності приймальних та відбіркових комісій з боку відповідного центрального органу виконавчої влади – Міністерства освіти і науки України.

 

По-друге, наявність такого рейтингу стимулюватиме вільну конкуренцію між навчальними закладами в сфері надання освітніх послуг, а також посилить відповідальність перед абітурієнтами. Крім того, з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту», який передбачає збільшення автономії навчальних закладів (зокрема в частині прийняття рішень стосовно організації освітнього процесу, наукових досліджень та академічних свобод тощо), необхідність у постійній взаємодії навчальних закладів та користувачів освітніх послуг зросте. Тому, основні зусилля під час моніторингу було зосереджено на аналізі наповнення веб-сайтів ВНЗ, які є основним джерелом отримання необхідної інформації.

 

Об’єктом моніторингу стали офіційні веб-сайти усіх основних вищих навчальних закладів III, IV рівнів акредитації, які здійснювали набір на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Дані про всі ці вузи станом на червень 2014 року були внесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Через проведення на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, у зв’язку з чим строки вступної кампанії були продовжені, веб-сайти вишів Донбасу не підпадали під моніторинг. Також не досліджувалися портали навчальних закладів, які знаходяться на території окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим.

 

Моніторинг інформативності веб-сайтів проводився у 274 ВНЗ різних форм власності – державні,  приватні,  комунальні, кооперативні навчальні заклади. Так, лише 116 з них є в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України, а 89 – без підпорядкування (приватні навчальні заклади). Серед інших органів виконавчої влади, які мають у підпорядкування вищі навчальні заклади є: Міністерство аграрної політики (16), Міністерство внутрішніх справ (6), Міністерство культури (9), Міністерство охорони здоров’я (12), Міністерство оборони (1).

 

Результати аналізу дають підстави зробити висновок, що вищі навчальні заклади не приділяють достатньо уваги оперативному та повноцінному інформуванню абітурієнтів як про процедури, так і про хід вступної кампанії через офіційні веб-портали. Адреси сайтів 19 ВНЗ, дані щодо яких були подані самими навчальними закладами до ЄДЕБПО, виявилися недійсними, або ж під час вступної кампанії знаходилися на реконструкції.

 

Також за винятком кількох ВНЗ рішення приймальної комісії не оприлюднюються на веб-сайті. В більшості навчальних закладів не приділяють достатньо уваги інформуванню про можливість подачі документів для абітурієнтів з особливими потребами та умови для їх подальшого навчання.

 

Дуже рідко на веб-сайтах можна знайти інформацію про кожну із спеціальностей з детальним описом нормативного змісту підготовки, формою навчальних занять, орієнтовними навчальними планами та переліком компетентностей майбутнього випускника.

 

Загалом, інформування абітурієнтів приватними закладами є дещо гіршим. Так, 51 ВНЗ приватної форми власності оприлюднює менше половини необхідної інформації.

 

"Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"    82.76%  
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу 73.56%
 


26.12.2014 362 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

203
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

479
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1591
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2854
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2397
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2381

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

352

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1384

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1469
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

494
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

360
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

741
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

83
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

241
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26836
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

704
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

256
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

261
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

582
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

735
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

786