Safe Menu: як чат-бот допоможе у боротьбі з COVID-19

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

Психологи кажуть, що після пандемії наше ставлення до звичайних речей кардинально зміниться. Ми вже почали звикати до того, що руки треба постійно дезінфікувати, а розраховуватися найбезпечніше безконтактно.

Кожного дня ми перебуваємо на своєрідному «полі бою», адже не можемо гарантувати собі стовідсоткову безпеку.

Особливу увагу тепер привертають поверхні, адже їх за день можуть торкатися сотні людей. Меню у закладах теж у «небезпечній зоні». Аби спростити процес замовлення та зробити його безпечним для відвідувачів, команда Safe Menu під час міжнародного онлайн-хакатону Hack the New World розробила чат-бота, який генерує безконтактне меню для закладів громадського харчування в декілька кліків. Усе це – безкоштовно.

Назар Приймак, співзасновник Safe Menu родом із Надвірної, на даний час мешкає у Львові. Він розповів Фіртці, як створювали бота та як він працює.

«Під час карантину заклади дуже часто змінюють ціни, страви, концепцію, - каже Назар, - Для цих змін потрібно змінювати дизайн, використовувати багато паперу, ресурсів, а наше рішення дозволило це все зробити онлайн в декілька кліків та безкоштовно.

Ви також часто чуєте від офіціанта «цієї страви немає в наявності»? Дуже дратують такі фрази, в нашому рішенні власник закладу зможе приховати страви яких немає. Наприклад: закінчились інгредієнти».

Назар вважає такого бота актуальним, адже коли ідею презентували 17 травня - у світі було 3 мільйони хворих на COVID-19, а станом на 10 липня вже понад 12 мільйонів хворих.

Команда Safe Menu має трирічний досвід створення чат-ботів, а на онлайн-хакатоні Hack the New World зайняли призове місце.


«Ми мали 48 годин безперервної роботи, щоб презентувати свою ідею перед журі. У висновку команда зайняла ІІ місце та отримала гранд в розмірі 2000$ на реалізацію ідеї, також ми отримали PR підтримку та експертизу від партнерів хакатону.

Наша Dream Team (так, жартуючи, ми себе називали на хакатоні) складалась з шести учасників, але після змагань в нас була потреба в кращому дизайні і ми запросили ще одного учасника, тепер нас семеро».

Чи ресторатор, чи будь-хто може створити своє онлайн-меню. Все дуже просто: потрібно відповісти на кілька запитань у Facebook-месенджері: вказати назву закладу, категорії (напої, їжа та інше), назви страв і ціну та при наявності додати їх фотографії, в результаті чат-бот згенерує QR-код.

Наступним кроком власник закладу може завантажити його та роздрукувати. QR-код не змінюватиметься, якщо заклад додаватиме нові страви до свого меню або змінюватимете ціну. Передруковувати його щоразу немає потреби. 

Використовувати чат-бота може кожен і будь-де, у команди вже клієнти з Туреччини, Мальти та інших країн, а в Івано-Франківську домовились про співпрацю з відомими закладами.

Найкращі відгуки для винахідників - це слова подяки підприємців, які користуються ботом та піклуються про безпеку своїх відвідувачів та персоналу.

«Зазвичай, підприємці запитують "Чому безкоштовно?" Рішення створювалось як таке, що допомагає в боротьбі з COVID-19: якщо хоч одна людина збереже своє здоров’я завдяки, тому що використовувала QR-меню і не торкалася паперового - наша місія успішна, адже вірус на папері живе від 3 до 24 годин».

Команда Safe Menu впевнена, що через деяких час більшість відвідувачів будуть робити замовлення страв одразу в своєму телефоні і не потрібно буде очікувати офіціанта. Програмісти працюють над цим, також до свого рішення планують додати декілька функцій: аналітика, кількість сканувань QR-меню та онлайн-переклад на будь-яку мову.

«Уявіть собі, що будь-який турист зможе оглянути меню кафе на своїй рідній мові та оплатити через телефон відразу у закладі, ну чим ж не майбутнє?».

Кожен може порекомендувати адміністратору свого улюбленого закладу цього бота, аби зробити #Безпечне_меню.


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

827
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11390 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1978
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1868
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2865
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4767

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

513

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1155

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1669

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1415
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1809
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1634
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8872
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

711
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

790
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1975
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

958
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

456
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

386 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

796 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

838