“Садочки” та школи Івано-Франківська. Як туди потрапити дитині та, які правила діють там?

 

Стаєте в чергу за місцем в садочку практично відразу після народження дитини і не потрапляєте туди? Очікуєте рік, а потім черга починається з початку і Ви знову в неї не встигли? А в школі з Вас і Вашого першачка добровільно-примусово вимагають благодійний внесок? Ви відмовляєтесь, а Вам, як варіант пропонують змінити школу. Про це та ще багато цікавого ми розповімо Вам.

       

Голова ГО “Контроль” Віталій Гоголь та ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна поспілкувались про питання, які хвилюють практично всіх батьків дошкільнят та школярів, із начальником УОІН Н. П. Микулою.

 

22

 

 

33

     

Менше місяця назад В. Гоголь особисто стикнувся з проблемою багатьох батьків міста, дітям яких настав час ставати  у “садочкову чергу”. А цей час, як відомо, настає незадовго після народження малюка.

        

17 серпня 2015 року Віталій звернувся в центр надання адміністративних послуг, для подачі документів на реєстрацію сина в дитячий садок. Зареєструвався в належному порядку і отримав талон. В ході усної розмови консультант-реєстратор повідомила, що станом на сьогоднішній день є два вільні садочки, в яких можна пройти прохідний бар’єр і переконувала, що можна зареєструватись туди. Проте, садочок вже було обрано. Тоді даний працівник зазначила, що в електронній черзі Віталій буде на 73 місці. Після того, як всі документи були заповнені, при отриманні реєстраційної картки та талону, згідно якого можна стежити за просуванням дитини по електронній черзі, номер черги швидко змінився з 73 на 90! Консультант-реєстратор до цього часу так і не змогла відповісти ЧОМУ так сталось.

        

Після такої ситуації, виникають думки, що в реєстрації дітей до ДНЗ Івано-Франківська, можуть мати місце втручання працівників в електронну систему. Тому ГО “Контроль” надіслала звернення до начальника УОІН, з проханням провести службове розслідування і у випадку підтвердження слів постраждалої сторони в цій ситуації, притягнути до дисциплінарної відповідальності винних осіб. Наталія Петрівна запевнила, що  електронна реєстрація дітей до поступлення у ДНЗ міста створена з метою вільного доступу батьків до інформації про облік дітей і реєстратор не має доступу до змін у програмі електронної системи реєстрації дітей. Також, що заявник самостійно повинен стежити за наявністю вільних місць у відповідному ДНЗ. Але, чому все ж виникла така ситуація із порядковим номером? Чому тоді реєстратор-консультант не повідомила про такі правила, а сама називала місце в черзі? І з чим пов’язана така різка зміна порядкового номера місця?

       

Щодо пропозиції голови ГО “Контроль” зініціювати експертизу  системи електронної черги, то Наталя Петрівна інформує, що можна. Проте, радить ще зустрітись з автором цієї програми (з людиною, яка робить інформаційне забезпечення). На разі це питання залишається відкритим та очікується коментар від самого реєстратора.

       

Якщо Ваша дитина без проблем потрапляє в ДНЗ, проходить цей етап, не поспішайте радіти, наступна сходинка – школа. І там не все так просто.

        

М. Вершиніну, голову ГО “Мами Прикарпаття”спіткала не менш складна ситуація і це для декого з Вас не буде новинкою. Спочатку виникли проблеми з реєстрацією, пізніше, коли реєстрація вже відбулась вдало, з’явилось питання “благодійних” внесків.

     

Для внесення благодійних внесків існує спеціальна система. Думаю, багато хто її знає: написання заяви, передача коштів на рахунок тощо. В реальності це буває далеко не так. Прийом лише готівки, внесок не зовсім добровільного характеру і т. д. Як можна пояснити цей факт? Як говорить сама пані Микула, це порушення чинних законів.

       

Отже, підсумуємо, що стало відомо із сьогоднішньої розмови в УОІН. Ситуацію з “благодійними” внесками беруть на розгляд та контроль. Тому, як мінімум, очікуймо пояснень директора, який відповідальний за “школу-порушника”. Тема електронної черги в ДНЗ залишається відкритою. ГО “Контроль” в офіційному форматі братиме участь у виясненні цього питання. Тому, також очікуйте наступних відповідей та дій. Ви маєте право знати правду.

        

Відтак, стало відомо, що все ж почали відбуватись зміни на краще у чергах. Якщо Вашій дитині не вистачає місць в садочку цього року, то наступного їй вже не потрібно буде записуватись в нову чергу. З останнього Ви перетворюватиметесь на першого. Та це діятиме із 2016 року, і чи діятиме – перевірятимемо разом з Вами. Крім того, нам дають надію на те, що відкриють новозбудовані ДНЗ (наприклад, в Угорниках) і кількість місць для діток в деякий районах міста збільшиться, що суттєво покращить ситуацію. Коли точно очікувати таких змін – невідомо.

        

Громадські активісти, стикнувшись із цими непоодинокими “горе-випадками”, не мають на меті просто осторонь критикувати діючу систему, вони намагаються брати участь у процесі вдосконалення та допомагати.


04.09.2015 2493 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1364
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2640
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2172
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2244
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6754 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2524 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

412

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1234

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1346

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1491
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

360
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

636
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

123
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26593
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

601
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10528 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

130
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

153
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

463
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

616
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

679