Росіян знову лякають «кровожерливими» галицькими націоналістами

«Страшну» історію розповів кореспондент радіостанції «Вести ФМ». Називається вона - «В Галиции детей наказывают за русский язык», і гідна того, щоб бути процитованої майже повністю:



«В Івано-Франківській області у літньому дитячому таборі організації« Пласт» дітей карали за використання російської мови. Цей табір має статус елітного - тут раніше провела канікули дочка екс-президента Ющенка Софія. (табір "Лімніця" в с.Вістова поблизу Івано-Франківська). Переслідування російської мови в дитячому таборі і покарання дітей за його використання наочно демонструє русофобські настрої галицьких націоналістів ...



Керівництво «Пласту» стверджує, що нібито самі діти попросили карати їх за використання російської мови і навіть були дуже задоволені тим, що їх піддавали покаранню. Більше того, вони нібито навіть попросили посилити їм покарання. Якщо спочатку за кожний русизм діти повинні були присідати по 5 разів, то згодом їм здалося цього мало, вони нібито самі попросили збільшити вдвічі покарання - по 10 присідань за кожне російське слово. І за версією, знову-таки, керівництва «Пласту», батьки покараних дітей нібито привітали таке звернення з їх улюбленими чадами. На кого ця версія розрахована - абсолютно незрозуміло. Будь-якій людині з елементарними здібностями до логічного мислення цілком очевидно, що жодна нормальна дитина не хоче бути покараною. Жодного разу не бачив дитину, який би сам зізнався в тому, що, наприклад, розбила чашку і сама би попросила поставити її за це в куток. І якщо дитина заявляє, що вона радіє покаранню, то це лише за умови залякання. Точно так само і батьки навряд чи будуть вітати подібну поведінку зі своїми дітьми. І якщо дитина настільки любить «державну мову», як стверджують керівники «Пласту», то її не треба змушувати на ній спілкуватися. Тобто - повна відсутність логіки, що, втім, взагалі характерно для галицького націоналізму. Керівництво «Пласту» стверджує, що в даному випадку йде мова про приватну ініціативу однієї з викладачок, якоїсь Олесі Малюванчук, тобто намагається відмежуватися від цього скандалу.



Галицькі націоналісти стверджують, що вони прагнуть до Європи. Однак у будь-якій країні Європи подібні знущання, тим більше над дітьми - нечувані, а тих, хто це допускає, притягують до суворої відповідальності. Знущання над  дітьми через те, що вони розмовляють по-російськи - це просто класичний приклад розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а безкарність таких дій - це пряме їм потурання. Оригінальною версію про самопокарання дітей назвати важко. Якби галицькі націоналісти хоча б трохи знали класику, то напевно б чули про унтер-офіцерської вдови, яка сама себе кресала ».

 

Острів Галичина


05.12.2010 2562 2
Коментарі (2)

Вася К. 2010.12.05, 10:56
Росіяни не розуміють нашої ситуації. І використовують факт реальної дитячої гри в брудних пропагандистських цілях. Але і ми даємо привід.
кук 2010.12.06, 10:48
ну от, інформаційна атака на Пласт триває. Почалася з газетки Сєгодня, підхопили наші канали, не потрудившись дослідити ситуацію, тепер москальнота відкрила фронт. Дивилися б вони як в Росєї українське громадське життя демократично "підтримують", а от ні, лізуть зі своїми порадами і зойками. В ігнор!!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1289
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6630 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1319

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

314
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

612
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

121
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

434
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

578
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

651