Росія створює на Донбасі українську Чечню

 

Батальон Восток

 

Останнім часом стало остаточно зрозуміло, яким чином Путін планує взяти Донбас під контроль.

 

Взяття під контроль означає встановити владу в регіоні. А влада річ серйозна і простим проголошення її своєю не характеризується. Для цього потрібно два основних чинника: легітимність та апарат примусу. Звісно, перший є річчю гармонічною та властивою владі відповідальній, що має серйозну підтримку народу. В нашому випадку ДНР, як план Кремля, повної легітимності немає. Бо суспільство Донбасу у сепаратистському питанні не таке однорідне як здається, а апарату примусу у сепаратистів практично немає. Через це ДНР дуже схожа на Директорію в часи українських визвольних змагань початку минулого століття. Як ви знаєте, є прекрасне висловлювання: «У вагоні Директорія, під вагоном територія». Так от це сказано, на сьогодні, про любу владу в Донецькій області. Українська влада формальна, а влада ДНР там, де є її бойовики.

 

Для встановлення контролю потрібні потужні людські ресурси. Російська сторона гадала, що у випадку розкручення масового психозу за допомогою демонізації та перебільшення впливу «Правого Сектору», вона підштовхне суспільство Донеччини та Луганщини до масового та активного підтримування ДНР. З першим на початку можливо вийшло, а от з другим ні. Цю тезу ілюструє виступ Гіркіна, котрий жалівся на тутешнє населення та вже бачить вихід у мобілізації жінок Донбасу.

 

Єдиний шлях у Росії – це ставка на власні кадри, котрі показали свою відданість за 2 місяці. То й ж Стрілок цьому явне підтвердження. Коли місцеві сепаратисти не одностайні в своїх прагненнях воювати за ДНР та озираються на місцевих олігархів, російські люди виконують усі потрібні накази.

 

Як зазначалося у минулій статті, Путін збільшує російський елемент створюючи ресурс схожий на військове угруповання в Криму. Цим і спробує встановити владу. На сьогодні, лавиноподібно, його військовий ресурс просувається до Донецька, використовуючи випробувану тактику. Його завдання є створення як умога більше «Слов’янськів». Вони, мов фортеці, наводнені бойовиками та укріпленнями, будуть встановлювати владу та давати змогу подальшого просування областю. Вже взято повністю під контроль місто Сніжне, де встановлюються бойові точки та окопуються війська. Введені БТРи та інше. На початку пролунала думка, наче Сніжне буде воротами для відступу російських найманців. Але для чого сьогодні в Торезі починається такий самий процес «Слов’янізації»?

 

На моє глибоке переконання відповідь одна – це просування до міста Донецька, встановлюючи владу в кожному місті по дорозі. Таким чином, буде потрібний силовий апарат, котрий і стане владою. Небезпеку взяття Донецька та перетворення його у великий Слов’янськ має на сьогодні усвідомити все українське суспільство та влада. У самому місті Слов’янську наші сили сковуються, коли найманці просуваються.

 

Наші силовики мають якнайшвидше покінчити з бойовиками у окупованому місті та швидко просуватися до Донецька, аби запобігти найгіршому сценарію. Бо блокувати усі міста на Донбасі, особливо такі великі, як Донецьк, буде просто неможливо.

 

Для цього в українській армії відкрилися певні нові перспективи. За моїми даними запуск вищезгаданого процесу у Сніжному не аби як налякало місцеве населення. І взагалі, війна на Донбасі витверезила багатьох, що значно зменшує легітимізацію дій російської та сепаратистської сторони. Люди просто хочуть миру, а адекватні дії Нацгвардії в Красному-Лимані показує, що Україна його забезпечити може.

 

Отже, діяти треба надзвичайно швидко. Адже у випадку уповільнення, влада ДНР на Донбасі вже ну буде мати характер МММ. Є надзвичайна небезпека процесу чеченізації Донбасу для нас. Такий фактор не аби як послабить нашу сторону у процесі переговорів з Росією. І найгірше те, що сценарію української Чечні можна запобігти, бо він є штучний та імплементований ззовні. І для його зупинення є всі можливості.

 

Валентин Краснопьоров, для "Хвилі"


Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

733
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11257 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1915
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1815
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2814
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4668

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

443

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1107

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1519

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1378
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1764
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1580
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8828
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

665
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

738
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1933
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

893
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

407
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

257 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

751 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

794