Росія без української "оборонки" як без руки - Gazeta Wyborcza

 

/data/blog/54346/2be33c7656a019dc8b64fc7432ed2f8e.jpg

 

Після рішення Президента України Петра Порошенка призупинити співпрацю з Росією в оборонній сфері у Москві замислилися над наслідками цього кроку.

 

Під загрозою зриву опинилася програма президента РФ Володимира Путіна щодо переозброєння російської армії до 2020 року, пише на своїх шпальтах авторитетне польське видання Gazeta Wyborcza.

Як зазначає часопис, Москва з обличчям "гравця в покер" намагається демонструвати незворушність у світлі цього рішення Президента України, але там, очевидно, "закралася тривога". Під час закритого засідання Держдуми Росії минулої середи міністр оборони РФ Сергій Шойгу переконував, що оборонно-промисловий комплекс (ОПК) Росії готовий самотужки заповнити прогалини після припинення співпраці з Україною у сфері оборони. "Проте багато що вказує на те, що без кооперації з українським ОПК план переозброєння російської армії до 2020 року на астрономічну суму 770 млрд дол. є під серйозною загрозою", - наголошує публіцист газети Мірослав Чех.

Автор звертає увагу на статтю російського військового експерта Володимира Воронова у щомісячному російському виданні "Совершенно секретно" за лютий цього року. У ньому експерт повідомив, що у грудні минулого року віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін побував на українських підприємствах ОПК у Дніпропетровську, Миколаєві, Запорожжі і Харкові. Відразу після візитів 17 грудня Путін надав Януковичу кредит на 15 млрд дол., а більшість із цих коштів мала піти саме на фінансування роботи підприємств української "оборонки" з цих міст. "Адже виявилося, що видане кілька років тому розпорядження Путіна про заміну продукції українського виробництва російськими аналогами не було виконано. Росіяни не створили власних аналогів і повернулися до кооперації з українськими фірмами", - констатує газета.

У цій статті Воронов наголосив, що без двигунів до гелікоптерів запорізького заводу "Мотор-Січ" мета Путіна щодо озброєння армії тисячею нових вертольотів не може бути реалізована. Тим часом, російська компанія, яка отримала відповідне замовлення, в 2013 році змогла виготовити не більше 50-ти двигунів. Крім того, без України Росія не може збудувати транспортні літаки Ан-70 чи Ан-124, без яких неможливо перекидати людей та озброєння на значні відстані. Російська армія також залежна від українських ракет класу "повітря-повітря" й унікальних систем управління вогнем київських заводів "Артем" та "Арсенал". Росія також цікавилася миколаївськими судноверфами з метою будівництва на них кораблів різних класів. А російські стратегічні ракети "Тополь-М" і "Булава" не можуть замінити українських ракет SS-20 дніпропетровського "Південмашу", які становлять основу стратегічних ядерних сил Росії.

Автор звертає увагу на аналіз Інституту Горшеніна з березня цього року, який на основі статті Воронова робить висновок, що масштаби оборонних замовлень Путіна свідчать про підготовку Росії до третьої світової війни. Проте експерти Інституту підкреслили, що одностороння залежність українського ОПК від російського, на чому наполягали у Москві, є "міфом", і тому Росія намагалася за будь-яку ціну зірвати підписання асоціації України з ЄС. Вони також наголосили, що географічне розташування підприємств української "оборонки" дивним чином збіглося з районами, де були найбільш відчутними сепаратистські настрої. 

Як підкреслює Gazeta Wyborcza, сепаратистські настрої у Дніпропетровську, Миколаєві, Запоріжжі і Харкові викоренено. Вони ще існують на Донбасі, але там, за незначними винятками, немає підприємств, які цікавлять росіян. Лише у Сніжному було підприємство, яке мало коопераційні зв'язки з "Мотор-Січчю", але, за свідченням місцевих жителів, російські диверсанти допомогли демонтувати і вивезти в Росію його обладнання. Путін також з квітня намагається переманити високою зарплатнею в Росію українських фахівців, зазначає газета. 

Автор статті констатує: призупинення співпраці з Росією не є безболісним кроком для українського ОПК, але йому на допомогу зі своїми замовленнями прийшла українська армія. Крім того, у травні в Києві і Дніпропетровську побувала делегація представників американської космічної галузі, яка ініціювала підписання контракту з "Південмашем" до 2020 року на суму 10 млрд дол.

 

Юрій Банахевич, Варшава, УКРІНФОРМ


24.06.2014 377 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

963
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

778
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1896
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3242
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2551
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2542

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

236

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

733

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

686

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1600
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

356
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

695
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

615
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

334
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

381
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27036
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

841
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19674
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

424
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

398
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

731
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1328 3