Рідна Україна: 10 місць, де має побувати кожен українець

 

IGotoWorld.com нарахував в Україні більше 6500 пам’яток: палаци, парки, водойми, лаври, набережні і багато іншого. Мабуть, життя не вистачить, щоб відвідати всі визначні місця нашої країни. Вони такі різні, і кожне має свою історію, прихильників, цінність. Цього разу ми зробили добірку тих місць, де має побувати кожен українець. Це пам’ятки, які відображають український дух, історію, самобутність і незалежність.

Софійський собор, Київ

Побудований ще в 11 столітті, Софійський собор у Києві частково зберіг внутрішнє оздоблення тих часів. Це був головний храм Київської Русі та історичний центр Київської митрополії. Лише доторкніться до стін Софії Київської – відчуйте подих століть.

Джерело фото: sofiyskiy-sobor.polnaya.info.

Майдан Незалежності, Київ

Про цю площу знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Без сумніву, на майдані Незалежності відбувалися доленосні події для всієї країни. Тут мали місце Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013–2014 років.

Джерело фото: max-foto.info.

Плануючи подорож до столиці, часто постає питання, де зупинитися. У Києві є безліч вигідних пропозицій готелів, хостелів і апартаментів.

Площа Ринок, Львів

Якщо Львів – це культурна столиця України, то площа Ринок – самісіньке її серце. Побудована у 13 столітті князем Данилом Галицьким, вона й до нині зберегла дух середньовіччя. Завітайте до площі Ринок, дізнайтеся, що таке львівська поліхромія, підніміться на Львівську ратушу, відчуйте себе львів’янином.

Джерело фото: postlive.net.

Про бюджетний відпочинок у Львові читайте у статті «Львів за три дні». Забронювати хостел, готель або апартаменти можна тут.

Хортиця, Запоріжжя

Сьогодні острів Хортиця є національним заповідником. Це одне із семи чудес України і найбільший острів на Дніпрі. Справжньої слави цьому місцю принесли козаки, для яких Хортиця була військовою базою і входила до володінь Запорізької Січі. На Хортиці ви відчуєте бунтарський дух України.

Джерело фото: 1news.zp.ua.

Зібравшись до Запоріжжя, сплануйте свій відпочинок, не баріться з вибором готелів. Забронювати апартаменти чи готель можна тут.

Кам’янець-Подільська фортеця, Кам’янець-Подільський

Хмельниччина. Перенесімось у 14 століття до столиці Подільського князівства. Розмах будівлі вражає. Кам’янець-Подільська фортеця – це ціле середньовічне місто, розташоване на острові й оточене каньйоном.

Джерело фото: wikimedia.org.

Більше про Кам’янець-Подільський, як туди доїхати, що подивитися, де зупинитись і багато інших порад читайте у статті про Квітку на камені.

Забронювати житло у Кам’янець-Подільському можна тут.

Потьомкінські сходи, Одеса

Цю пам’ятку 19 століття Франц Боффо разом з іншими архітекторами спроектував як парадний вхід в Одесу з моря. Звідси відкривається панорама морського порту, який є найбільшим в Україні. Тож Потьомкінські сходи можна сміливо назвати морським входом в Україну. Крім того, ця пам’ятка увійшла до десятки найкрасивіших сходів у Європі.

Джерело фото: staticflickr.com.

Одеса цього року надзвичайно популярна, тож не баріться, плануйте подорож, бронюйте готель або хостел в Одесі.

Озеро Синевир, Закарпаття

Серед природних дивовиж України, які обов’язково слід відвідати, варто згадати Блакитне Око Карпат – озеро Синевир. Нехай дорога до нього довга і складна – проте це високогірне озеро того варте. Наче сині очі вродливої українки – неможливо описати цю красу. Про подорож до Синевиру, поради, де зупинитися та інше читайте тут.

Джерело фото: panoramio.com, автор: vk126.

Гора Говерла, Карпати

Найвища вершина України – понад 2 000 метрів. Звідси відкривається мальовнича панорама Карпат. Хоча б раз у житті, сюди має піднятися кожен українець. Детальніше про підйом читайте тут.

Джерело фото: stodorog.zt.ua.

Парк «Софіївка», Умань

Щороку більше 400 тисяч українців приїжджають до парку «Софіївка» в Умань. Це місце є доказом існування справжньої любові. Станіслав Потоцький назвав це місце на честь своєї коханої. Неймовірно, але парк було створено на території майже у 180 га, яка на час його заснування була практично безлісою. Насолодіться і ви довершеною красою національного дендрологічного парку України.

Джерело фото: uafacts.com.

У статті про парк «Софіївка» ви дізнаєтесь про кохання Станіслава, легенди, цікавинки парку і багато іншого.

Заповідник «Трипільська культура», Легедзине

Знахідки трипільської культури, виявлені на території України, вразили весь науковий світ. Тільки уявіть, ще до нашої ери на території України вже проживали люди. У Черкаській області знайдено чимало доказів існування трипільської культури. Завітайте у Легедзине до заповідника «Трипільська культура», у музеї ви побачите експонати, яким вже понад 5 000 років.

Джерело фото: nice-places.com.

Помічайте на карті місця, які ви вже відвідали в Україні, або хочете побачити. Діліться успіхами та планами з друзями. Це так просто з Картою мандрівок від IGotoWorld.com.

IGotoWorld.com цікава ваша думка, де в Україні має побувати кожен українець. З-поміж іншого, на наших сторінках у соцмережах ви вже згадували про такі визначні місця: парк «Тростянець» у Чернігівській області, Корсунь-Шевченківський парк, Замок Радомисль, Чернівецький університет, фонтан «Рошен» у Вінниці, Шацькі озера на Волині, Дендропарк у Кіровограді, Музей «Пирогів» у Києві, Львівський оперний театр, Липова алея в Ужгороді, Мукачівський замок, Кам’яна могила у Мелітополі, село Петриківка, Хотинська фортеця, тунель кохання у селищі Клевань.

Вважаєте, треба доповнити список?


25.08.2015 4030 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

733
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2300
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2022
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2038
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6148 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2326 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

198

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1011

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1007

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1268
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

114
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

493
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1955
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26383
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

441
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10356 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

447
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

296
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

454
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

525
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1460